Skocz do zawartości

[ból] W klatce piersiowej po wysiłku.


grzechu1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeszukałem forum niestety znalazłem tylko podobne przypadki odmy samoczynnej.

W moim przypadku po maratonie, dłuższej jeździe na rowerze , przez około pól godziny po, podczas głębokiego wdechu czuję dość mocny ból w klatce piersiowej, co to może być ?

Czy to normalne ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiesz jeśli nie jest to objaw chorobowy (to może stwierdzić tylko lekarz) i ból jest jednorazowy czyli nabierasz mocno powietrza i cię łapie, boląc jakiś czas to może być wynik skurczu przepony z powodu jej słabego wytrenowania. Parę razy mnie tak złapało (po bardzo ostrym treningu), bardzo nieprzyjemne i bolesne zjawisko.

Jeśli masz tak często lepiej od razu skontaktuj się lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tak prawie zawsze po wysiłku, to jest to tzw. zespół dziecka miejskiego, uleczalny tylko operacją klatki piersiowej. Żeby nabawić się czegoś takiego, musiałbyś w młodych latach ( 14 - 20 w zależności od wieku, w którym nastąpił gwałtowny wzrost ) dużo czasu spędzać w pozycji siedzącej. Wtedy żebra lekko 'zawijają się' i zaciskają mostek przy płucach. Po dużym wysiłku, gdy płuca chcą zwiększyć swoją objętość, mostek nie ustępuje, bo jest zaciśnięty i pojawia się ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po dość forsownej jeździe również czułam obolałą klatkę. Miałam wrażenia jakbym miała za mało miejsca na rozwiniecie się płuc. Przynajmniej w moim przypadku zrzucam to na zbyt wąską kierownicę w stosunku do szerokości ramion. Możliwe że dołożyło się jeszcze brak wprawy w utrzymaniu równego oddechu i pracy przepony ale jest to raczej dodatek a nie sama przyczyna. W sumie jak do tej pory ból wystąpił tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...