Skocz do zawartości

[Amortyzator] Kupno


Rekomendowane odpowiedzi

 :) nigdy nie poleca się Duro Triple , to jeden z najgorszych widelców jaki widziałem ( miałem okazje dużo jeździć , rozebrać - w środku 2 sprężyny mi 2 elastomery rodem z XCR ) . 

 

 

 

 

 

FR ok , ale "lekkie DH' co to ? 

 

Poszukaj sobie Marzocchi z1 fr - http://allegro.pl/item1185637365_amortyzator_marzocchi_bomber_z1_fr_okazja.html  chyba najlepszy wybór w tej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, mam fakt nie duro triple ale duro djd i powiem wam ze dopiero zaczynam przygode z dh i na początek spisuje sie dobrze, wiadomo ze to kokos nie jest ale uważam że to dobry stosunek ceny do jakości. Co do triple no mozliwe ze jest roznica pomiedzy moim ale i tak sa bardzo podobne. Miałem ten sam dylemat i tutaj na forum polecono mi duro. Szczerze mówiac na razie jestem zadowolony, zobaczymy co dalej :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lollex nie żartuj z tym stosunkiem jakość do cena , bo według mnie jest beznadziejny . 380 zł za amortyzator bez tłumienia , wysokości monstera oraz skoku 130mm ... Dodatkowo środek jest identyczny jak w XCR . Górna półka pęka od dokręcania  , oj mogę tak wymieniać wady tego widelca dłuugo.  Duro DJD za 250 zł powiedzmy ujdzie , ale jak widzę jakieś za 450 zł to jest strata kasy .

 

W tej cenie tylko starsze marzocchi z ssvf / ssv - tłumienie jest , praca taka średnia , mocne widelce , dobre wykonanie , taniutki w serwisie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lollex nie żartuj z tym stosunkiem jakość do cena , bo według mnie jest beznadziejny . 380 zł za amortyzator bez tłumienia , wysokości monstera oraz skoku 130mm ... Dodatkowo środek jest identyczny jak w XCR . Górna półka pęka od dokręcania , oj mogę tak wymieniać wady tego widelca dłuugo. Duro DJD za 250 zł powiedzmy ujdzie , ale jak widzę jakieś za 450 zł to jest strata kasy .

 

W tej cenie tylko starsze marzocchi z ssvf / ssv - tłumienie jest , praca taka średnia , mocne widelce , dobre wykonanie , taniutki w serwisie .

 

Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii. Wg mnie i tego co przeczytałem na dh zone suro jest całkiem niezłe, budowy nie znam bo jeszcze go nie rozkrecalem bo nie bylo potrzeby, codziennie smaruje brunoxem i jak dla mnie smiga idealnie.Jezeli chodzi o stosunek ceny do jakosci (mialem na mysli swojego djd) to jak patrzylem to powiedzmy na 100 opinii 10 osob mowi ze amor jest tragiczny wiec... ja za swojego dałem 300zl z przesyłka, jest gw i jestem zadowolony.

Ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lollex możesz powiedzieć na jakich widelcach jeździłeś ( ofc. do tej ceny - wliczając używki ) .  Praca duro jest bardzo dziwna , jak nie muli to dobija , jak nie dobija to muli i nie wybiera  nierówności .  W temacie mowa o FR/DH , na duro jest taka naklejeczka żółta wskazująca na użycie , i na 101% tam nie pisze fr/dh ( wiem bo miałem duro ) a dlaczego ? - otóż może nie wiesz , ale duracz to bardzo łamliwy widelec . Na moje oczy widziałem pęknięte 2 sztuki , nic w tym dziwnego ale te widelce połamały się pod początkującymi freeriderami skaczącymi małe skocznie .  Duro to zły wybór do FR , do enduro lub spokojnej jazdy da rade , ale FR to śmierć dla tego widelca .

 

Z widelcem do FR jest ciężko do 400 zł niestety . Wybór masz malutki , a wręcz znikomy ...  Zobacz takie aukcje :

 

http://allegro.pl/item1182056682_marzocchi_dirt_jumper_3_polerka_okazja_fox_pike.html

 

http://allegro.pl/item1185145065_kultowy_manitou_nixon_tpc_145mm_os_9mm.html

 

http://allegro.pl/item1172461895_rst_space_jump_ta_os_qr20_polecam_opolskie.html

 

 

 

 

Jak widać nie są to widelce typowo FR , jednakże są to amortyzatory które się nie rozpadną po pół roku jazdy  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z opiniami na temat duro triple. Fakt faktem rewelacja to nie jest ale nie kupi sie innego nowego amortyzatora dwupolkowego za te pieniadze. Dla kogos z odrobina pomyslowosci moze to byc doskonaly amortyzator z duzymi mozliwosciami przebudowy, skok w latwy, bezpieczny sposob mozna powiekszyc do ok 170mm, za gorsze mozna dorobic tez tlumienie olejowe. Dzieki tym zabiega amortyzator naprawde przyzwoity za niewielkie pieniadze.

Ja osobiscie jezeli nie mial bym wystarczajaco pieneidyz na konkretny amortyzator do FR kupil bym RST Hi5 albo jakas delte. Nie sa piekne, nie sa nowoczesne ale maja ledna zalete. Sa trwale latwe w obsludze i naprawde wytrzymuja wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttomii88  skok zwiększysz , ale co z tego ? Duro po tej operacji miało to do siebie że było mało sztywne . Nowej dwupułki nie kupisz ale na co komu ona ? Te duro przy skoku 130mm oraz obniżonych półkach było kilka cm większe od mojego boxxera 178mm . Zakładanie duro do HT to śmierć dla geometrii większości ram . Amortyzator można dopieścić w tłumik inny ,  jednakże i tak nie pracuje jak widelec co DH czy FR .  Widelec ten nie posiada również osi 20mm , standardu do DH czy FR dającego sporą sztywność boczną . W tej cenie nie ma nowego amortyzatora 2półkowego , ale dokładasz 100 zł i za 450 zł możesz kupić Boxxera Race w stanie średnim który przebija duro pod każdym względem .

 

 

 

 

http://allegro.pl/item1185145065_kultowy_manitou_nixon_tpc_145mm_os_9mm.html na to poluj . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...