Skocz do zawartości

[rower] Kross Fitness zmiana amora na sztywny?


pppiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy jest sens zmieniać 2-kilogramowy RST TR-PRO I RL-7 na jakiegoś stalowego sztywniaka? Różnica wagi całego roweru wyniesie ok 1kg, producent deklaruje, że z tym amorem waży on 12,6kg. Rowerem przejechałem 2700km, w tym może 10km na odblokowanym amortyzatorze, tak więc wydaje mi się on zbędnym dodatkiem. Zastanawiam się czy po zmianie przód roweru nie poleci za bardzo w dół?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zmieniać (...) Rowerem przejechałem 2700km, w tym może 10km na odblokowanym amortyzatorze

W takim przypadku według mnie taka zamiana jest sensowna

 

Zastanawiam się czy po zmianie przód roweru nie poleci za bardzo w dół?

W dół poleci, kwestia o ile - jak możesz to zmierz ile cm ma Twój obecny amortyzator (od haków do dolnej bieżni sterów).

Większe pochylenie przodu można oczywiście zniwelować wyższym mostkiem, podkładkami pod niego, wyższymi sterami czy lekko giętą kierownicą - możliwości jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem tak jak pisaliście - jest 45cm. Z tego co widzę na allegro i w sklepach intrenetowych mało jest widelców na koło 28 i stery 1 1/8. Jeszcze jedno pytanko - ile jest wart teraz ten RST? Swego czasu nowe z demontażu na allegro kosztowały ok 270zł. Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem tak jak pisaliście - jest 45cm.

To nie tak źle, zmierzyłem widelec który do niedawna miałem w 69er i ma 425cm. Te sklepowe powinny mieć podobną wysokość, a 2-2,5cm to są dwie podkładki pod mostek i już masz kierownicę na tej samej wysokości ;)

 

Z tego co widzę na allegro i w sklepach intrenetowych mało jest widelców na koło 28 i stery 1 1/8.

Ogólnie sztywnych jest mało, bo każdy chce mieć amortyzator o dużym skoku nawet do jeżdżenia po mieście czy parku ^_^ Taka moda.

Mimo tego takie widelce są dostępne i można je kupić. Ważna kwestia - masz hamulec tarczowy?

 

Jeszcze jedno pytanko - ile jest wart teraz ten RST? Swego czasu nowe z demontażu na allegro kosztowały ok 270zł. Dzięki za odpowiedzi :)

Zapewne niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...