Skocz do zawartości

[10036g] Giant xtc by mjotka


mjotka

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz rację. Zastanawiałem się czy fox ze skokiem 80mm nie był by dla mnie lepszy.

Chodzi mi oczywiście o mój wzrost, ok 170cm. Chociaż moje myślenie może być błędne :)

Edytowane przez mjotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym widelcem to nie przesadzaj, też mam 170cm i wystarczy że muszę używać stołka żeby coś zdjąć z szafek ;) W mojej meridzie mam rebę 120 i jest ok. Stołka do wsiadania nie trzeba... Rama 18 cali. Za jakiś czas mam zamiar przetestować 100mm i 80 ale tylko ze względu na to że rowery na mojej ramie wychodziły z 80tkami. 120mm trochę zaburza geo. Większy skok mi raczej nie potrzebny, spróbuję czy pozycja będzie bardziej "ścigancka". Może w przyszłości zagości coś fs 120/120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że jednak boję się jeździć na zaciskach J&L 30g. Kupiłem zaciski Soul Kozak.

 

Zmiany:

- zaciski Fulcrum 138g na Soul Kozak 58g - zysk 80g

- wcześniej zdjęte ale nie wpisane monitorki od manetek, aktualnie mają 250g z linkami i alu śrubami - zysk 22g

 

 

Aktualna waga całości to: 9678g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten temat, jest to jedyny zacisk tej firmy jaki widziałem uszkodzony. W reszcie tematu pisano, że zaciski u innych działają bez zarzutu. Wszystko idzie zniszczyć, a zacisk wystarczy za mocno dociągnąć i w końcu musi siąść. A piasty to wydmuszki, temu siadają.

Edytowane przez mjotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba 5 czy 6 osób jeżdżących na zaciskach J&L, jak na razie bezproblemowo. Ale stwierdziłem, że kilka gram mnie nie zbawi a nikt mi gwarancji nie da z jakiego stopu są one wykonane. Zaciski Soul Kozak też powinny dać radę. Jedyny przypadek jaki znalazłem to właśnie ten z lb. Pewnie za mocno zamknął zacisk, w ten sposób nawet na miejscu idzie go przeciągnąć. Co do lekkich piast i w ogóle wszystkich podzespołów należy się spodziewać, że jest coś za coś, muszą być słabsze. Karbonowy wózek przy przerzutce też pewnie za mocny nie jest, a dużo ludzi go ma. Każdy ma swoje zdanie, gdzieś czytałem, że szprychy dt revo są słabe, jeździłem i jakoś żadna nie padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewnie za mocno zamknął zacisk

Wybacz stary, ale "pewnie", to nie masz pojęcia o czym piszesz. Biorąc pod uwagę moje doświadczenie z rowerowym sprzętem (także zawodowe) doskonale wiem, jak traktować lekkie komponenty. Gdybyś się chwilę zastanowił i pomyślał jak mogło dojść do tego konkretnego pęknięcia wiedziałbyś, że prędzej winne mogło być zbyt lekkie zamknięcie niż teorie o "przeciągnięciu". Oczywiście gdybyśmy mieli gdybać, a użytkownikiem byłby niedoświadczony w tej materii biker...

Większość osób, które znam jeśli jeździ na zaciskach Soul Kozak, to ma stalową a nie tytanową wersję. In plus zaliczam szybki i bezproblemowy zwrot gotówki. Z komponentów Soul, które testowałem i zostały w moim rowerze mógłbym polecić korki do kierownicy i nakrętkę kasety (choć ta w najbliższym czasie będzie wymieniona na tytanową od CK). A wracając do zacisków-przerzuciłem się na tytanowe New Ultimate i tym razem nie obawiam się, że coś mi pęknie gdy śmigam w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz stary, ale "pewnie", to nie masz pojęcia o czym piszesz.

Moim skromnym zdaniem, każdy będzie podejrzewał to z czym miał do czynienia, ja spotkałem się z przypadkiem kiedy za mocno dociśnięty zacisk po prostu pękł.

 

 

 

Aktualne foto:

http://www.mj88.republika.pl/forumrowerowe/025.JPG

http://www.mj88.republika.pl/forumrowerowe/026.JPG

 

Przyszłe zmiany:

- siodełko na Selle Italia slr 135, 165 lub 180 czarne (te co było sprzedałem, mam założone velo coś tam)

- sztycę na taką bez off setu

- manetki jeszcze nie wiem co (xt sprzedane, miałem trochę nobu microshift ale mocno mi nie pasowały, za ciężka praca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...