Skocz do zawartości

[pedały] pierwsze pedały spd - zakup


Thingol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Noszę się z zamiarem kupna pedałów SPD. Mam jednak kilka pytań. Czy w takich pedałach można jechać w zwykłych butach. gdyż poza trasami często jeżdżę rowerem po mieście w różnych sprawach i niekoniecznie zawsze chciałoby mi się korzystać z butów rowerowych. Po drugie chciałbym wiedzieć czy każde buty z systemem SPD pasują do różnych modeli pedałów spd.

Znalazłem też w internecie pedały, które są połączeniem spd i platformy. Czy byłyby one dla mnie lepszym wyborem niż zwykłe spd? Poproszę też o polecenie konkretnych modeli.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej Candy nie polecał.

 

Ich platforma jest w zasadzie iluzoryczna, więc jeżeli będziesz jechał w butach z miękką podeszwą nie będziesz miał ani pewnego oparcia ani komfortu (sprawdzone empirycznie).

 

Na początek świetnym zakupem są albo Crank Bros Mallet (również sprawdzone empirycznie).

 

Albo Acid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Safian - jeżdżę w 95 % po asfalcie na rowerze crossowym.

Sol dzięki za poradę, jednak te pedały, które mi poleciłeś przekraczają znacznie mój budżet, na pedały chcę wydać do 100- 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author A-Sport 22 - a czy do tych pedałów podejdą buty w systemie SPD?

Hmm.. czytałem opinie na temat pedałów shimano m520 i m540 i rzeczywiście są dobre, tylko czy da się na nich jechać w zwyczajnych butach? Nie chodzi mi o jakąś komfortową jazdę, ale o możliwość przejechania paru kilometrów po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Author A-Sport 22 - a czy do tych pedałów podejdą buty w systemie SPD?

Hmm.. czytałem opinie na temat pedałów shimano m520 i m540 i rzeczywiście są dobre, tylko czy da się na nich jechać w zwyczajnych butach? Nie chodzi mi o jakąś komfortową jazdę, ale o możliwość przejechania paru kilometrów po mieście.

 

Możesz do Sh dokupić nakładki i zrobić z nich jednostronne sp-dy. Koszt ok. 20,-.I masz pedały do lasu i po bułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś rozwiązaniem mogą być takie oto nakładki: http://www.nokaut.pl/pedaly-rowerowe/shimano-sm-pd22-nakladki-na-pedaly-mtb-z-odblaskiem-1-para.html. Wpina się je i wypina tak jak buty SPD.Sam nie używam, chociaż w planach mam zakup takowych.

 

Michuuu chyba już o nich wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...