Skocz do zawartości

[amortyzator] Sr Suntour AXON D-RL


amoniak

Rekomendowane odpowiedzi

To normalne ze masz dłuzsze golenie bo gdyby miały te 10 cm i skok mial by 10 cm to bys go dobijał zjezdzajac z kraweznika. Ja mam w amorku 80mm skoku a golenie to ok 100mm. To tak zebys nie myslal ze amorka z złym skokiem ci przysłali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała sesja zdjęciowa AXON'a :)

Sory za jakość, zdjęcia robione telefonem

 

213cd3680e3551a2med.jpg

 

b686f653f8599d9amed.jpg

 

755ebfdbf7619887.jpg

 

2141caa5c5f55810med.jpg

 

f5adfe957a138ec1med.jpg

 

b23b93c48a2b2e2cmed.jpg

"Warning

Contains high pressure nitrogen

Do not open, puncture, or burn

Do not loosen adjuster screw"

 

Tak tam napisali :P

 

2d0af3f27bd6599bmed.jpg

 

a834720167050be5.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupilem tego amorka na allegro za 289zł z przesylka. Dopiero wczoraj oddalem go do serwisu zeby wbili gwiazdke, docieli rure itd.

Po pierwszej jezdzie (ze 4km z serwisu do domu) po miescie jestem w szoku :eek:. Widelec naprawde pozytywnie mnie zaskoczyl! Czytalem wszedzie ze jest dla ciezszych bikerow i balem sie ze pod moimi 65kg nie drgnie a tu prosze, lata w dore i dol az milo, jest mieciutki. :036: Druga kwestia to tlumienie powrotu, nigdy nie jezdzilem na amorku ktory mialby jakies tlumienie wiec nie mam porownania ale w Axonie bardzo mi sie podoba, amor nie skacze jak pileczka. Na poczatku mialem problem z wrzuceniem kola na krawerznik bo "tlumil" moje wysilki oderwania kola od ziemi :angry2:.

Dodam jeszcze ze wczesniej jezdzilem na sztywnym widelcu dlatego moze tak sie zachwycam tym amortyzatorem ;)

W miare pokonywanych kilometrow bede recenzowal jego wytrzymalosc, serwis itp.

 

Pozdrawiam zamortyzowanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale ja mam pytanie :wub: . Tylko proszę o jedno - niech nikt mnie nie zjedzie zaraz za to pytanko, jeżeli odpowiedź będzie "nie". Czy ten amorek może się nadać do lekkiego streetu, czy lepszy jest w tej kwestii Durock ???? Oczywiście wersja 100 mm. Ale powtarzam - DO LEKKIEGO STR i DIRT JUMPINGU !!!! Pozdrawiam !

Edytowane przez bartekgib
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po 600km postanowilem wyjac elastomer poniewaz amor niezauwazal malych nierownosci i byl dosyc twardawy. Niestety w zadnym z Lubelskich sklepow nie moglem kupic kluczyka do korkow wiec pojechalem do serwisu. Facet dal mi kluczyk a ja stojac w deszczu wykrecilem sprezynke, wyjalem elastomerka i wszystko skrecilem. Odjezdzajac ze sklepu chcialem go przetestowac, ujechalem z 2m. i gleba ;) na mokrych plytkach (przyepnosci jak na oblodzonym asfalcie, troche dziwna nawieszchnia jak na podjazd pod sklep rowerowy :P) Wracajac do tematu dopiero teraz amor zaczal pracowac jak nalezy, ladnie wszytko wybiera i zaczalem wykorzystywac prawie caly skok. Dodam ze gdy wyjmowalem sprezyne smar byl czysciutki wiec uszczelki sa dobrej jakosci :033:

Edytowane przez Flisak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, własnie zakupiłem taki amorek na allegro, i mam wyjęty z niego elastomer, i teraz pytanie, ważę 81 kg, włożyc z powrotem elastomer czy zostawić tak jak jest?

Najlepiej sprawdź sam, przejedź się i zobacz. Zalecałbym jednak elastomer do tej wagi :) wiem po sobie :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A ja mam axona i jest tak twardy, ze hohoho i nie wiem w jaki sposób zrobić żeby był miękki. Doradzają mi żebym odlał trochę oleju, lub wymienił na zadaszy co zrobić ? Czy wywalić elastomer tak jak pudeleQ waże około 70 kilo. Dzięki pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam taki oto problem: włączam sobie blokade skoku, potem jade, zatrzymuję się i zwalniam blokade a amor nadal zachowuje się jak sztywny, dopiero jak ze 3-4 mocno nacisnę amorka to dopiero zaczyna amortyzować. Dodam jeszcze że nie muszę nawet w ogóle jechać żeby tak się działo, wystarczy że zablokuję i zwolnię blokadę skoku i efekt ten sam. Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?

 

Dodam jeszcze że jak jeździłem w zimę to było wszystko ok, dopiero niedawno tak się zaczeło dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...