Skocz do zawartości
chrissbe

[odziez]robi sie zimno - zestawienie tematow!

Rekomendowane odpowiedzi

cinol123

;-) wozic bidon w "torbie" tj jak kangury ;-) nie ma co sie tam ładowac w termobidony...to nigdy nie trzyma tych 4h....

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woojj
Godzinę temu, porywacz_zwlok napisał:

Kolejny problem z wczoraj: zamarzanie picia w bidonie. Na to też jest jakieś rozwiązanie?

dodatek alkoholu???? Bidon termiczny - ja mam taki żelowy z elite i 2h daje radę, picie nie jest zimne. Zawsze można go jeszcze wcisnąć do torby (leniwiec), choć jak ktoś zamierza w niskich temperaturach się cały dzionek wozić to polecam wsparcie klasycznego termosu. Trzeba mieć wtedy leniwca pod górurką lub plecak.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
VIgen
W dniu 26.11.2018 o 21:36, Jats napisał:

Coś konkretnego możesz polecić ?

Mam spodnie polskiej firmy Nodon. W detalu chyba tylko sprzedają odzież jesienno-zimową. Całe ocieplane z dodatkową membraną mniej więcej od połowy uda w dół. trochę wyższy stan, z dodatkowym zamkiem na klacie. Włoskie materiały, najwygodniejsza wkładką jaką miałem przyjemność użytkować. Przy -5, trening 80 min nie odczułem dyskomfortu termicznego (bez dodatkowej bielizny). Miałem na sobie w/w spodnie, koszulkę techniczną z długim rękawem, bluzę b'twin, kurtkę Endura Gridlock, komin, czapkę pod kask z nausznikami Bruebeck. Jedyne co mi zmarzło to stopy, ale już zamieniłem SPD na platformy i jest ok. Z bidonu już nie korzystam, nawadniam się przed treningiem i ewentualnie mam możliwość zatrzymania się w sklepie na pitstop. 

46501745_225490681478534_1719818717656776704_n.png

46499349_2075820929396566_8953709543058046976_n.png

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123
W dniu 3.12.2018 o 22:28, VIgen napisał:

Przy -5, trening 80 min nie odczułem dyskomfortu termicznego (bez dodatkowej bielizny).

Napisz jeszcze gdzie jedzisz i na czym,  co innego 80min na szosie z predkosciami powyzej 30km/h, przy wietrznej pogodzie..co innego mtb po lesie z prędkościami 20km/h.

I jeszcze może jaki maja te gatki wpływ na swobodę ruchu. Większość spodni ocieplanych czy membranowych potrafi mocno krępować swobodę i czasem walka z  takim gaciami to koszmar.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
czarnaMAMBA
W dniu 26.11.2018 o 07:19, lewocz napisał:

Nivea to krem nawilżający. Na mróz to niezbyt dobry pomysł.

Nie prawda. Klasyczna niebieska Nivea jest tłusta. Nowa SOFT jest nawilżająca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
VIgen
W dniu 6.12.2018 o 08:50, cinol123 napisał:

Napisz jeszcze gdzie jedzisz i na czym,  co innego 80min na szosie z predkosciami powyzej 30km/h, przy wietrznej pogodzie..co innego mtb po lesie z prędkościami 20km/h.

I jeszcze może jaki maja te gatki wpływ na swobodę ruchu. Większość spodni ocieplanych czy membranowych potrafi mocno krępować swobodę i czasem walka z  takim gaciami to koszmar.

Ad. 1 Jechałem na rowerze MTB po 50% asfalt, 50% klepisko wzdłuż rzeki. Średnia prędkość treningu 24km/h po asfalcie około 30 po klepisku bliżej 20. 

Ad. 2 Zero skrępowania, ba nawet czuję się w nich lepiej niż w drugich 3/4 z Decathlonu, bo szelki mi się nie obsuwają i do tego przy opuszczonych szelkach nie spadają mi z pośladków. Z załatwianiem się na pewno będzie więcej zachodu, na razie nie byłem wystawiony na tę próbę. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to zamek przy nogawkach swobodnie dynda sobie. Rzadko to odczuwam i jest to na siłę znaleziony detal. Ogólnie to kocham je ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta