Skocz do zawartości

[odzież]robi się zimno - zestawienie tematów!


chrissbe

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kask który był w sprzedaży kilka lat temu to był inny model niż Twój

Fakt tamten Crivit był klonem Cratoni natomiast kask z ostatniego wypustu wygląda mniej okazale - zwłaszcza daszek a m lampka nie jest mocowana na zatrzask do pokrętła. Mimo wszystko niezły kask, dobrze leży jedyny minus, że na mojej głowie średnio wygląda więc może kiedyś go wymienię póki co swoją główną rolę spełnia. Edytowane przez Rades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje wlasnie spodni i bluzy (termoaktywne, cieple). Mozecie mi cos polecic? Oczywiscie w rozsadnej cenie (tak tak wiem, im drozsze tym lepsze).

na razie przebieram gdzies w takich:

http://allegro.pl/nowosc-meska-bluza-rowerowa-4f-rdm001-xl-wys-0zl-i3530255403.html

http://allegro.pl/meskie-dlugie-spodnie-rowerowe-4f-rsm001-rozm-xl-i3539509588.html

 

Co sadzicie? sa warte swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ochraniaczy na SPD (SH-M087). Cena do 80zł.

Znajomy polecił mi Rogelli Hydrotec, a mnie jakoś zaciekawiły 2 Accenty: Windstar i Thermal.

Warte są one uwagi, czy lepiej zakupić coś innego. Proszę o możliwie szybkie odpowiedzi, ponieważ chciałbym dzisiaj zamówić.

Ochraniacze będą używane jesienno-zimowo oraz ew. przeciwdeszczowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem przygodę z ciuchami termoaktywnymi itp.

Wiec moje pytanie brzmi.

Spodnie,kalesony,bielizna,getry np.

http://allegro.pl/spodnie-kalesony-termoaktywne-brubeck-thermo-r-xl-i3529864999.html

http://allegro.pl/getry-termoaktywne-brubeck-xxl-spodnie-kalesony-i3573346866.html

To jest jedno i to samo ??

Takie spodnie,getry,kalesony zakłada się odrazu na majtki i leci na rower ??

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kalesonki nie powinny być zakładane bezpośrednio na skórę, pierwsza warstwa powinna zawierać wkładkę tzw "pampersa". 

Te getry służą jako docieplenie, np pod spodnie rowerowe z dlugimi nogawkami. Są dobrą warstwą środkową.

Jeśli jeździsz w cywilnych majtkach to tak, takie getry idą na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać 3 słowa o ochraniaczach Rogelli, które uzywalem całą zimę.

Zalety: Ciepłe a nawet bardzo ciepłe.

Wady: Bardzo delikatne - wytarły się w miejscu gdzie muskaja korbe, zmasakrowane czubek i spód. Przemakaja w błocie posniegowym - nie mają klejnych szwów.

Podsumowując zostały na tę zimę ale myślę o czymś lepszym.

 

Edytowane przez Jaca911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaką bieliznę polecacie?

http://allegro.pl/komplet-bielizna-termoaktywna-meska-brugi-l-xl-i3570410230.html

http://allegro.pl/bielizna-termoaktywna-koszulka-i-spodnie-brubeck-l-i3566615895.html

Ten komplet Brugi ma zbliżony skład do kompletu brubecka DRY który jest droższy od tych dwóch.

Który kupić na jesień-zima ??

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że ustawiłeś swoje kryterium na cenę, lecz doradzałbym Tobie zainwestować w Brubeck'a. Posiadam takowy od 5 lat i jest w super stanie. Grzeje nawet gdy nie ruszam się. Jestem geodetą i całą zimę chodzę w termoaktywnym zestawie Brubecka. W sumie to cała moja odzież i bielizna (nawet ta codzienna) to Brubeck.

Innej polecać nie będę bo nie testowałem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wrocilem z trasy 25km tak do snu ;)

Zamowilem wczoraj Brubecka thermo dzis przyszlo wiec musial go wytestowac.

Jest naprawde kozakkk.

Komfort jazdy super.  Przy 8 stopniach i nawet silnym wietrze.

Jak w domu sie rozebralem to dopiero mi sie zimno zrobilo hehe.

To byla pierwsza jazda ale polecammm.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam takie spodnie http://www.amazon.co.uk/dp/B002MZUVFU/ref=pe_385721_37986871_TE_item_image

 

góra taka http://www.amazon.co.uk/Gore-Bike-Wear-Fusion-Active/dp/B006URB16E/ref=sr_1_8?s=sports&ie=UTF8&qid=1381448020&sr=1-8&keywords=bike+jackets+men

 

dodatki też są bez problemu na amazonie. Zastanawiam się jeszcze nad czymś pod kurtkę, bo na razie mam tylko to http://www.amazon.co.uk/Gore-Bike-Wear-Contest-Cycling/dp/B004KNY5VI/ref=sr_1_8?s=sports&ie=UTF8&qid=1381448165&sr=1-8&keywords=bike+clothing+men

 

co prawda nie mam zim jak w polsce, ale jednak są okolice zera. Może jakaś odmiana polaru, tylko cienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepiam się pod temat :-)

 

Dziś pojechałem na rower. Godzina 17sta, ok 10ciu stopni, słońca nie ma. Przejażdżka po mieście.. Mimo ubioru (poniżej), czułem chłód.. (o tym też niżej) :-)

 

Założone miałem:

Reszta ciała mniej ważna, bo albo było ciepło, albo czekam na dostawę odpowiednich (mam nadzieję) ciuchów. Co do góry:

czułem chłód podczas jazdy (20 km/h). Głównie w ramionach i , jakby, na plecach..

 

Co z tym zrobić? Fakt, że jak się rozgrzałem, to już mi tak chłodno nie było.  Ale nie chciałbym się rozchorować (tylko jeździć)....

Z ciuchów na górną partię ciała, mam jeszcze: BASE LAYER WINDSTOPPER® Shirt. Nic więcej (z odzieży rowerowej, oczywiście :-))

 

Z góry dzięki za porady i serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez pogar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie windstoppera jako bieliznę to średni pomysł ponieważ on  nie ociepla, a jedynie chroni od wiatru. Natomiast jako warstwa zewnętrzna np.kurtka spisuje się znakomicie. I pod nią powinno się znależć coś docieplającego.

zapewne masz rację, tylko wg mojego rozumienia, ta koszulka jest i windstopperem i thermo. Czyli, wg mego , laickiego, poglądu, powinna robić jedno i drugie.. :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na tą pogodę póki co wystarcza

Koszulka rowerowa męska Brubeck SS00711

Berghaus softshell Choktoi Pro II

 

Jak podkręcę tempo to robi się nawet za ciepło, przydają się wtedy wywietrzniki pod pachami:)

Przydałaby się tylko jeszcze jakaś konkretnaprzeciw deszczówka. Moze coś ktoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepiam się pod temat :-)

 

Dziś pojechałem na rower. Godzina 17sta, ok 10ciu stopni, słońca nie ma. Przejażdżka po mieście.. Mimo ubioru (poniżej), czułem chłód.. (o tym też niżej) :-)

 

Założone miałem:

Reszta ciała mniej ważna, bo albo było ciepło, albo czekam na dostawę odpowiednich (mam nadzieję) ciuchów. Co do góry:

czułem chłód podczas jazdy (20 km/h). Głównie w ramionach i , jakby, na plecach..

 

Co z tym zrobić? Fakt, że jak się rozgrzałem, to już mi tak chłodno nie było.  Ale nie chciałbym się rozchorować (tylko jeździć)....

Z ciuchów na górną partię ciała, mam jeszcze: BASE LAYER WINDSTOPPER® Shirt. Nic więcej (z odzieży rowerowej, oczywiście :-))

 

Z góry dzięki za porady i serdecznie pozdrawiam

 

Dziś próba numer 2: zamiast bluzy Scott założyłem zwykły polar. Tym razem było ok .

Polar suchy, koszulka Gore minimalnie wilgotna na szyi, 26 km przejechane z średnią 19km/h :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

słuchajcie - sporo pisałem o tym w różnych tematach odzieżowych - żadna membrana nie zda egzaminu w trakcie intensywnego wysiłku. Żadna!
Wyjątkiem są osoby które pocą się w znikomym stopniu.
 

Wyjściem są softy z prawdziwego zdarzenia - czyli te bez membrany albo kurtki z tkaniny o odpowiednim splocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- żadna membrana nie zda egzaminu w trakcie intensywnego wysiłku. Żadna!

 

 

 

Może warto byłoby gdybyś zwrócił się z tą uwagą to do producentów odzieży rowerowej bo chyba nie mają o tym pojęcia i uparcie stosują membrany w swoich produktach.

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

nie muszę - pracowałem kiedyś w branży - najpierw przy sprzedaży a później przy projektowaniu... Wiem w jakich warunkach zaczyna działać membrana(chyba nawet w tym temacie to opisywałem) i wiem też jak niewiele potrzeba by te cudowne pory się pozatykały ;)  
Producenci też o tym wiedzą, ale przy okazji wiedzą co to marketing :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie - sporo pisałem o tym w różnych tematach odzieżowych - żadna membrana nie zda egzaminu w trakcie intensywnego wysiłku. Żadna!

Wyjątkiem są osoby które pocą się w znikomym stopniu.

 

Wyjściem są softy z prawdziwego zdarzenia - czyli te bez membrany albo kurtki z tkaniny o odpowiednim splocie. 

masz rację, ja np jestem jeszcze dodatkowo na thermogenikach, więc pocę się więcej, takie ubrania dobrze chronią przed wiatrem no i gdy nagle zrobi się w trasie zimno lub pojawią się opady, to jest to niezbędne i skuteczne zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...