Skocz do zawartości

[Kierownica i mostek] Merida Matts 40v


Suja15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego forum!!!

 

Mianowicie chciałbym Kupić nową kierownice [może mostek] do roweru Merida Matts 40v w tym rowerze mostek jest bardzo długi , a kierownica prosta co powoduje że muszę ciągle trzymać rogi bo czuje dyskomfort . Zastanawiałem się czy warto kupić kierownice i mostek z roweru Kellys spider chyba z 2007roku bo mam ofertę za25zł[Parę rzeczy mnie nie pokoi,Czy manetki mi wejdą na tą kierownice? I czy mostek bedzie pasował?oraz czy nie będę miał problemu z jazdą po lesie ciasnymi dróżkami itp.?]

Mam 178cm i rama roweru 20Cali.

 

Licze na wasze odpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak patrzyłem w tym kellysie jest o niebo krótszy mostek i kierownica krzywa tez cos daje za pewne prawda? i może złagodzi to dyskomfort co o tym sądzisz ? Bo jak zamontuje mostek i kierownice to będę miał pozycje wyprostowaną.

 

Jest tu kto?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta wielkość ramy aż tak zależy powiem szczerze że ten rowerek jest bardzo wygodny . Ludzie mówią mi ze przez to mam dyskomfort bo miałem w starym rowerze rame17 i krzywą kiere . Może to dla tego?

Wałkowane to było już w innym twoim temacie http://www.forumrowerowe.org/topic/71594-bol-plecow/ (wielkość twojej ramy), w rowerze wygodnym nic się nie zmienia, bo po co? Dasz krótszy mostek, rower zrobi się bardziej nerwowy, dasz giętą kierę, zyskasz z jeden centymetr pewnie mniej (na długosci) mostek akurat w Meridzie co masz jest krótki (z tego co wiem ma 90mm - mierzy od środka rury sterowej do środka mocowania kierownicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jestem upierdliwy ale w porównaniu do kellysa mostek jest długi to czyli powinno mi dać hmm jakieś4-5cm . Rower staje się nerwowy? Myślę że nie aż tak bardzo abym padał. Myślę ze te parę cm to bedzie wiela różnica co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... . Rower staje się nerwowy? Myślę że nie aż tak bardzo abym padał. ....

Nerwowy w sensie, im krótszy mostek tymn mniejszy musisz wykonac ruch aby rower skręcił, na prostej drodze utrzymanie prostej lini jazdy jest trudniejsze jeżeli masz mostek 50mm, niż przy mostku 110mm. Na podjazdach również mając krótki mostek słabo dociążasz przednie koło i tracisz przyczepnosc. Kolego rama, i twoje problemy zostają rozwiązane, sam już wiem że pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Możesz szukać innych rozwiązań, ale skracając ogólną długość roweru (górna rura + mostek) o 4cm, to już znaczna zmiana w prowadzeniu roweru, i patrząc na fakt że jest to rower do XC, troszkę samobójcza według mnie, zyskasz na pozycji, stracisz na prowadzeniu być może i kontroli zważywszy na wysoko umiejscowioną w twoim przypadku górną rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje to ten sprzedawca mi doradził taką rame ze od 175do185 rama 20cali ale mysle ze z ta kierownica to sie skusze jednak moze cos pomoze 1czy 2 cm bo mam dosyc ciągłego trzymania za rogi ,a na marginesie moze wiesz o co chodzi bo mam wrażenie ze rower hamuje a hamulce na pewno nie hamują czego to może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo sprzedawcy maja jedna gadke , a zasada jest taka ze siadasz na rower mierzysz czy jajek nie obijesz i potem po wstepnym ustawieniu siodelka sprawdzasz jaka masz pozycje na rowerze... kawalek sie przejechac powinienes i juz wiadomo jak bedziesz siedzial, czy bardzo pochylony czy tez bardziej wyprostowany... kazdy rower ma inna geometrie ramy i np 20 cali merida to nie to samo co 20 cali kellys czy author.

 

ja sam na swojej przypomne 18 calowej ramie siedze moim zdaniem bardzo pochylony, w porownaniu z rowerami kolegow ktorzy maja odziwo wieksze ramy :) i tez za rogi mi sie najwygodniej trzyma a czasem chwytam za klamkomanetki na plaskim :icon_wink: bary odpoczywaja bo podnosze sylwetke,tez czesto myslalem aby dac krotszy mostek ale jakos nigdy mnie plecy nie bolaly i nie chcial bym miec po zmianie pozycji na rowerze nieprzyjemnosci z tym zwiazanych... jak juz ktos napisal, jak dobre to po co zmieniac? jesli tobie to przeszkadza to zmien, bo tylko krowa nie zmienia poglądów (ustawienia roweru) :D

 

aha a to hamowanie to moze zbyt mocno skrecone oski w kolach lub duze opory opon jesli masz duzy bieznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...