Skocz do zawartości

[lampa przednia] - "ledówka"


DuneR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję pomocy gdyż na rynku jest duży wybór, a ja nie wiem co wybrać. Wiem, wiem była juz o tym mowa, ale głównie te tematy maja kilka lat, a pewnie cos nowego juz wyszło np w tym roku byl prezentowany Mactronic w MagazynieRowerowy.

I właśnie się zastanawiam czy wybrać jakiegoś Mactronica, Cateye, Sigmę a może macie inne jakies ciekawe propozycje? Chciałbym jakąś "ledówkę" , najlepiej jakby nie miała zintegrowanego akumulatora, tylko np była na wymienne "paluszki". Zależy mi by światło było jasne, było dobrze widać, tak abym mógł spokojnie w po nocy wrócić do domu zarówno drogą (szosą) jak i bezdroża, leśne ścieżki itp.

Głownie mi chodzi że droga po jakiej będę się poruszał była by w ogóle nie oświetlona (poza moim nabytkiem). Cena gra tu drugorzędną rolę tzn w

granicach rozsądku bo i widziałem nawet takie "cuda" za ponad 1200 "Orzełków" ;-) A ja potrzebuję takie cuś co by się sprawdziło zarówno w Enduro, jak i powrót do domu po zwykłej nieoświetlonej międzymiastowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na białym śniegu to światło inaczej wygląda ;]

 

Podepnę się pod temat, z góry przepraszam ;].

 

Też zamierzam kupić jakiegoś leda ale granice cenową mam do 200 zł w 2 ratach bo nie będę ich kupywał razem. Bardzo możliwe, że zostane przy jednej (początkujący). Jestem prawie zdecydowany na 2 lampki. Bo będą miały szersze pole widoczności, chyba, że się mylę. Wybrałem ich kilka. Jedna z nich może być na stałe. Ale ta druga najlepiej jak by była wyciągana z szybkim systemem montażowym.

 

ALLE DROGO - CAT EYE

ALLE DROGO 2 - CAT EYE

ALLE DROGO 3 - sigma

 

Pierwsza to prawie na pewno będzie "ALLE DROGO 3 - sigma" ale nie wiem jaką drugą wybrać. Nic na aukcji nie jest napisane, że można tego cat-eye normalnie wyciągnąć. To są chyba najmocniejsze lampy w tym przedziale cenowym. I wydają się też bardzo solidne jeżeli chodzi o zaczep na kierownicy. Mieliści może do czynienia z tymi lampami? A może istnieje coś lepszego? Dobrze wybrałem? Proszę o rade ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma Pava ma 25 luxów. Wybrana przezemnie sigma ma 12 luxów. Ale cena też 2x większa;] Możesz zapodać fotki jak świeci w nocy na drodze ta pava? Najlepiej w lesie gdzie nie ma światła ;]

ja również proszę o zamieszczenie fotek real w dwóch trybach świecenia tej sigmy ponieważ mam trelocka LS-735 i daje naprawdę mocno tylko dałem za nią prawie 100żł w decathlonie jestem ciekaw czy ta sigma ma rzeczywiście większą moc....ale trelocka poleca w 100procentach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłam zmuszona wymienić tylną lampkę oraz zakupić przednią.

Nie bawiłam się w kupowanie byle czego, od razu nabyłam zestaw Cateye

Przód HL-EL135

Tył TL-LD150

Z obydwóch jestem baaaardzo zadowolona. Były warte swojej ceny.

Przednia daje ładne światło i dobrze oświetla drogę nawet w kompletnych ciemnościach. Jest też dobrze widoczna przy zmroku.

Mają bardzo wygodny system montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na białym śniegu to światło inaczej wygląda ;]

 

Podepnę się pod temat, z góry przepraszam ;].

 

Też zamierzam kupić jakiegoś leda ale granice cenową mam do 200 zł w 2 ratach bo nie będę ich kupywał razem. Bardzo możliwe, że zostane przy jednej (początkujący). Jestem prawie zdecydowany na 2 lampki. Bo będą miały szersze pole widoczności, chyba, że się mylę. Wybrałem ich kilka. Jedna z nich może być na stałe. Ale ta druga najlepiej jak by była wyciągana z szybkim systemem montażowym.

 

ALLE DROGO - CAT EYE

ALLE DROGO 2 - CAT EYE

ALLE DROGO 3 - sigma

 

Pierwsza to prawie na pewno będzie "ALLE DROGO 3 - sigma" ale nie wiem jaką drugą wybrać. Nic na aukcji nie jest napisane, że można tego cat-eye normalnie wyciągnąć. To są chyba najmocniejsze lampy w tym przedziale cenowym. I wydają się też bardzo solidne jeżeli chodzi o zaczep na kierownicy. Mieliści może do czynienia z tymi lampami? A może istnieje coś lepszego? Dobrze wybrałem? Proszę o rade ;]

 

Hmmm nie lepiej zafundować sobie coś konkretnego za te 200zl niz dwie za 70zl ??

Ja wolę zdecydowanie tą pierwszą opcję a drugą bym zastosował na tyły ;-)

Taka moja opinia :]

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jestem prawie zdecydowany na Pave ;], ale jeszcze tylko jedno pytanie - w zasadzie 2, no może 3 ;]

 

Jak długo masz tą lampkę?

Czy jeśdzisz też w terenie, np po większych wertepach?

I czy muszę się martwić o nią bo mi np mocowanie pójdzie? ;]

 

PS: Mi nie potrzebne z tyłu białe światło ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...