Skocz do zawartości

[wypadek] Czołowe zderzenie z pieszym


Arxas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie możesz. Możemy być ubezpieczeni nawet w dwóch miejscach jednak obowiązuje: jedna szkoda - jedno odszkodowanie.

 

 

Korzystał ktoś może z ubezpieczenia roweru, który został skradziony z piwnicy? Jak to wygląda? Musimy okazać rachunki na wszystkie podzespoły ubezpieczycielowi czy mówimy co mieliśmy a on wierzy nam na słowo? Zastanawia mnie jak wyglądała by sprawa gdyby mi nagle zniknęły koła z tarczami, kasetą, dętkami, oponami z piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

 

Korzystał ktoś może z ubezpieczenia roweru, który został skradziony z piwnicy? Jak to wygląda? Musimy okazać rachunki na wszystkie podzespoły ubezpieczycielowi czy mówimy co mieliśmy a on wierzy nam na słowo? Zastanawia mnie jak wyglądała by sprawa gdyby mi nagle zniknęły koła z tarczami, kasetą, dętkami, oponami z piwnicy.

 

Można odzyskać część kasy ale wiąże sie to z ubezpieczeniem mieszkania od kradzieży.

Piwnica jest traktowana bodaj jako pomieszczenie przynależne i wypłacą od 3 do 5% (zależy od ubezpieczyciela i wariantu) kwoty ubezpieczenia od kradzieży, czyli jeśli mamy ub. na 30 000 to możemy odzyskać 3k. Pytałem o to na wiosnę ale ceny ubezpieczeń były dość niesatysfakcjonujące by sie na to zdecydować. Wybrałem wariant z wmurowaniem prętów w ścianę w garażu i przypinam do nich rower ulokiem.

 

Kwity na rower i części będą potrzebne w każdym przypadku np. jeśli będziesz poszkodowany w wypadku i odszkodowanie będzie wypłacane z polisy OC sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka dni temu też miałem podobna sytuacje.Będę się streszczał.Wycieczka naprzeciw po ścieżce+chodnik.Jadę prawą strona.Widząc mnie kilka osób ustąpiło drogi,gdy nagle przedemną wyrasta facet,którego zwinnie omijam.Wracam na prawy pas i widzę babę idącą środkiem.30 km/h"spokojnie ominę",(jednak nie)bo jakiś metr przedemną zeszła na kolizyjną(pow.żeglarskie).Babę w klate,aż padła plackiem na glebę,jeszcze tylko ją przejechałem,a sam w krzaki.Płacz,krzyki i wyzwiska pod moim adresem.Zaraz będzie lincz,więc zadzwoniłem na gliny.Ucieszyłem się jak zobaczyłem po 5 min.drogówke.Baba "za spacery po ścieżce rowerowej-50 zł.",ale to nie wszystko."Za spowodowanie kolizji z rowerzytą na ścieżce rowerowej wspóldzielonej z chodnikiem,gdzie obowiązuje ruch prawostronny pieszy jak i rowerowy-100 zł."Sam byłem w szoku.150 zł mandatu,a dopiero co wysiadła z autobusu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...