Skocz do zawartości

[stery] Przejściówka co i jak?


PinkusKK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam jeszcze ramę ze starego roweru, chciałem go trochę złożyć na nowo, odmalowałem ją, i zrobić sobie rower zapasowy na zime itp.

I tu pytanie wczesniej w tym rowerze były stery klasyczne i mostek klasyczny, ale chciałem zmienić na stery typu ahead, które wydają mi się mocniejsze, wytrzymalsze i bardziej masywne. Gdzieś kiedy słyszałem, że można założyć jakąś przejściówkę czy coś w tym stylu, czy jest to prawda? Jeśli tak jak można to zrobić.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurę sterowa chodzi Ci o widelec czy główkę ramy? bo ja nie kumaty jestem ;/

 

Chodzi o widelec. Suwmiarką zmierz średnicę tej części widelca którą wkładasz w ramę. Jak wyjdzie 1 i 1/8 cala to masz większy wybór ale są też stery ahead na 1"

link

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie bardzo wiem o co chodzi:

Chodzi o widelec. Suwmiarką zmierz średnicę tej części widelca którą wkładasz w ramę. Jak wyjdzie 1 i 1/8 cala to masz większy wybór ale są też stery ahead na 1"

link

Pzdr!

 

Ja dopiero chce kupić amorek do przodu, i właśnie nie wiem z jaką rurą sterową 1" czy 1 i 1/8 ". I tak, żeby do tego pasowały stery ahead 1" lub 1 i 1/8 ", ale moje pytanie sprowadza się do tego czy jak kupię stery i amorek 1 i 1/8", to czy to będzie pasowało do ramy, w której poprzednio miałem stery klasyczne, i nie wiem czy te ahead wejdą.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki ;]

 

Aha to tak na koniec, bo ja troche nie kumaty jestem jak już wcześniej pisałem :)

Musze kupić:

-amortyzator z rurą sterową 1 cal np. TU

-stery typu ahead 1 cal np. TU

- mostek typu ahead np. TU

- kierownicę np. TU

- przejściówkę do mostka z 1" na 1 1/8" np. TU

 

Czy wszystko się zgadza? I jak zakłada się tą przejściówkę?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i wytłumaczenie takiemu nie ogarowi :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...