Skocz do zawartości

[rower] Level A2 XT


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten sam rowerek i mam pytanie do czego służy na amortyzatorze z lewej strony to pokrętło , co się nim reguluje dajac na minus lub plus?

Twardość amortyzatora - bardziej na minus - będzie się uginać pod mniejszą siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co tu by dużo nie pisać i ja skusiłem się na Kross Level A2 2009 XT na dzień dobry zdziwiłem się że dostałem ramę 7005 a w specyfikacji była inna :) na plus oczywiście, ale za to do opon nie miałem szczęścia i dostałem Trax Trail ,po rozpakowaniu paczki i skręceniu do kupy (zamawiany przez internet) lekkie zdziwienie bo przedni hamulec wymagał odpowietrzenia :( tył działał okej no i nieszczęsna przednia przerzutka albo raczej korba która za dobrze nie współpracuje z alivio i doprowadza mnie do koszmaru ;) ale postanowiłem wymienić korbę na DEORE FC-M590 (wymiana za kilka dni)i mam nadzieje że wszystko wróci do normy co do prowadzenia się roweru to po 250km zbytnio wiele nie napiszę, w każdym razie jedynie co mnie rozczarowało to korba i działanie przedniej przerzutki a reszta działa pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak najbardziej ja mam Felta q200 modyfikowanego i przy ramie 21" mam 185 jest dla mnie ciut za duża do tego siodełko ustawisz sobie i będzie elegancko. Poza tym masz buzię , możesz się spytać sprzedawcy. Możesz wybrać się na jazdę "próbną" obok obiektu tam gdzie sprzedają. Przynajmniej mój znajomy tak mógł. ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co tu by dużo nie pisać i ja skusiłem się na Kross Level A2 2009 XT na dzień dobry zdziwiłem się że dostałem ramę 7005 a w specyfikacji była inna :) na plus oczywiście

 

Witam. Niestety kolego "wirus" jesteś w błędzie. Posiadam taki rower (rocznik 2009, wersja XT) jak Ty i także mam naklejkę z napisem 7005. Rower kupiłem w lipcu 2009 i natychmiast przykuło to moją uwagę. Pisałem maila w tej sprawie do działu technicznego marki Kross. Tłumaczyli iż jest to błąd przy produkcji naklejek. Ta rama jest zbudowana ze stopu 6061, tak jak jest podane w specyfikacji producenta. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja przymierzałem się do 21' ale jednak kupiłem 19'iprzy moim wzroście 182cm i 95kg wagi stwierdzam iż jest ona ciut przy duża i mówię tu o śmiganiu w lesie bo naa trasie jest ok ale w ciasnych zakrętach jakoś jej nie "czuję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co tu by dużo nie pisać i ja skusiłem się na Kross Level A2 2009 XT na dzień dobry zdziwiłem się że dostałem ramę 7005 a w specyfikacji była inna :) na plus oczywiście, ale za to do opon nie miałem szczęścia i dostałem Trax Trail ,po rozpakowaniu paczki i skręceniu do kupy (zamawiany przez internet) lekkie zdziwienie bo przedni hamulec wymagał odpowietrzenia :( tył działał okej no i nieszczęsna przednia przerzutka albo raczej korba która za dobrze nie współpracuje z alivio i doprowadza mnie do koszmaru ;) ale postanowiłem wymienić korbę na DEORE FC-M590 (wymiana za kilka dni)i mam nadzieje że wszystko wróci do normy co do prowadzenia się roweru to po 250km zbytnio wiele nie napiszę, w każdym razie jedynie co mnie rozczarowało to korba i działanie przedniej przerzutki a reszta działa pięknie.

 

Kupiłem rower równo rok temu, zrobiłem na nim 1000 km (jeżdżę raczej od święta :P) i muszę przyznać, że częściowo mam bardzo podobne odczucia. Też dostałem ramę 7005, na koła nie zwróciłem uwagi. Przedni hampel też mam do odpowietrzenia, ale póki co nie mogę się z tym zabrać :P Generalnie jestem z roweru bardzo zadowolony. Wszystko chodzi elegancko, nic nie puka, nie stuka. Przerzutki chodzą perfekcyjnie - zarówno przednie jak i tylne. Jedyne do czego mogę się przyczepić to adaptery hamulców, które po mocnym hamowaniu potrafią mi się przesunąć, przez co podczas dalszej jazdy klocki ocierają (ręką mogę ten adapter przesunąć, choć potrzeba do tego sporo siły). Może akurat to kwestia tego, że trafiłem taki model. Śruby są dokręcone w opór. Generalnie bardzo polecam, bo się nie zawiodłem i jestem bardzo zadowolony. Z resztą ostatnio się zamyśliłem i przewróciłem o krawężnik i gdy zobaczyłem, że zdarł się kawałek farby na ramie to aż miałem łzy w oczach że popsułem wygląd tak wspaniałego sprzętu :D

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam problem z hamulcami hydraulicznymi. Hamować hamują bardzo dobrze ale kultura hamowania jest mierna. Podczas hamowania nie wiem jak to opisać ale klocki tak jakby się slizgały i powoduje to takie pierdzenie podczas hamowania oraz robi spory hałas a widelec widać jak wpada w wibrację. Coś jak zwykłe v breki jak złapią np wody itp.

Można coś z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

XCR nie ma skoku 140 mm :) wysokość jego goleni górnych ponad dolnymi to ok. skok+20mm. Widać, że pewnie dostałeś 140mm wersję :P O ile taka jest, ale obstawiam błąd pomiarowy :) U mnie przy 100mm skoku golenie wystawały ~121mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...