Skocz do zawartości

[kierownica]Jaka kiera do xc,na wyscigi do 150zł


supergdynia

Rekomendowane odpowiedzi

witam moze mi ktos przyblizyc kierownice godne kupna tak do 150zł max?Mam okazje kupic Truvativ Stylo WC niby 145g(przewaga na ritcheyem wcs)

i nie wiem czy to nie strata kasy.

Boplighty raczej odpadają-cięższe troszke,jednak cena zachęcająca

Ritchey WCS fajna ale jak mówilem wyżej - Stylo lżejsza?

KCNC - myślalem o modelu Bone SC ale cena 180 zł to za dużo

 

Z góry dzieki za pomoc.Mysle o wadze około 150g max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja od siebie dodam, że nie bawiłbym się w jakieś truwatiwy. Riczej to marka sama w sobie. Jesli chcesz szukać oszczędności na masie kilku gram to juz kompletnie zjedz moze na 115 g. Rozumiem, że skoro o tych masach mowisz (145g. truwatiw) to masz na mysli 31,8 kiere? Tak czy kwak polecam WCS. Ładna, szyk i styl w czystej postaci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica kcnc dark side zostawia konkurencję w daleko w tyle pod względem stosunku cena/waga.

 

nie napisałeś jakie mocowanie mostka, bo w przypadku:

 

*31,8mm waga to 160g;

*25,4mm waga to 132g;

 

należy zaznaczyć że kierownica kcnc ma 600mm i na obu końcach są linie pomocnicze do jej przycięcia; i tak ja obciąłem swoją kierownicę dark side 31,8mm po 2cm z obu końców i podejrzewam że jej waga jest teraz mniejsza niż wymagane 150g.

 

 

*poza tym to już moja własna subiektywna ocena: carbon to jednorazówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta ocena to jakieś naukowe/praktyczne wytłumaczenie ma?

 

Nazwałem ten materiał jednorazowym z przyczyn czysto praktycznych, bo:

z włóknem węglowym jest wszystko super do momentu aż nie zaliczysz dzwona. Nawet jeśli dana część będzie w jednym kawałku to nie masz pewności jak bardzo ucierpiał na tym ten komponent. W zasadzie tylko zdjęcie RTG jest w stanie stwierdzić w jakiej kondycji jest struktura karbonu.

 

Jest to tylko moja stronnicza opinia i może zasłyszane kilka opinii jak na maratonach ludziom zostawały karbonowe kierownice w ręce.

To jedno, a z drugiej strony ludzie jeżdżą na karbonie i żyją więc nie ma co siać paniki.

 

*ja osobiście jestem zwolennikiem alu - może dlatego że nie stać mnie na karbon w razie konieczności jego wymiany:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...