Skocz do zawartości

[kierownica] Trzeszczy


pawelek71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj kupiłem rower Unibike Viper GTS. Jeździ się bardzo dobrze tylko denerwuje mnie jedno: przy jeździe na stojąco(lub na dołkach) trzeszczy kierownica. Czy jest to normalne? A jeśli nie to jak co z tym zrobić i co może się stać jeśli tego nie zrobię? Na chwilę obecną zrobiłem nim 45km.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może między kierownicę a mostek lub mostek a rurę sterową dostał się piasek lub błoto, choć wtedy trzeszczałoby raczej cały czas. Skoro to nowy rower, może to być także kwestia dokręcenia śrub. To zdecydowanie dwa najczęściej spotykane problemy w momencie, gdy coś trzeszczy. Może to być także jakieś pęknięcie, ale nie ma co martwić się na zapas. na razie sprawdź to, co napisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam podobny problem - trzeszcząca kierownica;

 

co zrobiłem:

-czyszczone połączenie, nawet lekko papierem ściernym - bo może aluminum na granicy ze stalową kierownicą utleniło się lekko,

- smarowanie

-dokręcanie

i nic

dodam, że kierownica trzeszczy w momencie nacisku;

a jeżeli przesunę ją w jedną stronę lub drugą względem mocowania w mostku to to trzeszczenie jest albo z lewej albo z prawej strony. Wygląda to tak jakby kierownica była za wąska? (wymiary są zgodne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bardziej hardcorowych powodow, ktore moga sprawiac trzeszczenie w tych okolicach to np. peknieta rura sterowa amora. trzeszczenie moze rowniez spowodwac wyrobie glowki rury z powodu zbyt silnego scisniecia srob mocujacych amor z mostkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi, jak rozwiążę problem dam znać co było, a na razie:

 

info od serwisu rowerowego, że ewentualnie coś z mostkiem;

w każdym bądź razie, ze względu, że te dźwięki są wk...e to:

-wymienię kierownicę ze stalowej na alu (koszt nieduży bo używam prostej 58cm)

-jak nie pomoże wymienię mostek

-jak nie pomoże - to na razie nie wiem ;P - ale coś się wymyśli

 

Eureka :D

Mam mostek regulowany i nigdy go nie regulowałem; a że zacząłem się zastanawiać nad kątem 6' (mam 30') to zmieniłem kąt na 6'.

I... nie ma skrzypienia, a do {cenzura} przysiągłbym, że skrzypienie dochodzi z miejsca mocowania kierownicy z mostkiem...

 

Generalnie czuję się ocalony :D

 

I dziękuję wszystkim za podpowiedzi;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...