Skocz do zawartości

[detka]czesto przebijalna


TOOM44

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!Mam wieeelki problem!W moim rowerku SIGN DS ciagle mi sie przebijaja detki...i z przodu juz 2 razy pzrebilem i z tylu 2 razy w ciagu miesiaca! i to nie jest za fajne :rolleyes: Detka jest za kazdym razem tak samo przebita...na wylot z jednej i drugiej strony jest dziura mam obrecze dm 24 a opony schwalbe fast fred POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nic nie ma zednych gwazdzi kolcow pinezek w obreczy ale to wygalda jak ten snake... a powietrza wlasnie jest dosc 4 bary

Jakiej szerokosci masz opony ? Jesli skaczesz to prawdopodobnie masz za waskie skoro przebijasz snakiem przy 4barach. Moze tez to byc kwestia grubosci gumy scianki opony - jesli opona jest lekka tak wlasnie sie dzieje. Ja przesiadlem sie z Continentali supersonicow na ktorcych lapalem 3-4 gumy miesiecznie na noby nic 2,25 szersze opony i scianki grubsze. Jak dotad zadnej gumy.

Kup szersze lacze i ciezsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz cisnienie do 3,5 bar :D

 

Ja na swoich Alexrimsach 2100 bilem rekordy przebijalności (tj. 6 jednego dnia ;) )

Z pomocą przyszła mi pompka z manometrem :) Jeździłem na 4 bar, po zmniejszeniu do 3,5 zyskałem na lepszej trakcji i problemów z dętkami nie mam do dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In my opinion każda z wyżej wymienionych możliwości może być przyczyną.Proponuję dokładnie wyczyścić oponę, dętke posypac talkiem sprawdzić stan opaski oraz obręczy od wewnątrz,dętka sama z siebie sie nie przebija .Skoro przebija się za każdym razem tak samo to coś musi tam siedzieć.Myślę też że ciśnienie jest trochę za wysokie do skakania,zmiejsz tak do 3-3,5bar.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz styl jazdy? Wydaje mi się że masz po prostu za cienkie opony i dętki (chodzi mi o grubość ścianek a nie szerokość opony/dętki). Jak np. skaczesz na mieście to pewnie często lądujesz na jakieś ostre krawędzie murków, płytek chodnikowych i tu żadne ciśnienie w oponie nie uchroni przed dobiciem i złapaniem snejka, opony i dętki muszą mieć po prostu grube ścianki. Np. Maxxis do skakania robi opony z podwójnym oplotem które ważą 1000-1200g. Te Twoje ważą 650g bo mają ścianki jak z papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...