Skocz do zawartości

[szorty] Trudny wybór :)


lukilukas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić szorty na rower jednak nie wiem co wybrać. Na oku mam ROGELLI MARSALA http://www.mikesport.pl/p/pl/3511/rogelli-marsala-szorty-rowerowe.html jednak nie podobają mi się za bardzo pod względem wyglądu i trudno jest znaleźć mój rozmiar (potrzebuje XL) a poza tym łącznie z przesyłką tanie też nie są (ok. 163zł), widziałem również coś takiego http://www.decathlon.com.pl/PL/szorty-rr-6-17990523/ ale nie mam pojęcia czy te spodenki są dobre, jak z wkładką itp? Również ciekawe są MIMO ALAMO http://www.mikesport.pl/p/pl/4884/mimo-alamo---luzne-szorty-rowerowe.html jednak też nie mam pojęcia jak się sprawdzają i prosiłbym o informacje. No i zastanawiałem się jeszcze nad spodenkami FOX'a (nie wiem dokładnie jaki model) w intersporcie jest jakaś przecena i można je mieć za 169 zł jednak znowu nie ma mojego rozmiaru. Proszę o pomoc które spodenki byłyby najlepsze i o ewentualne inne propozycje najlepiej do ok. 150zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie

http://www.mikesport...y-rowerowe.html

i takie

http://www.mikesport...y-rowerowe.html

kupiłem moim chłopakom.

Jedne i drugie są świetne ale 2:1 dla Rogelli.

 

Możesz coś napisać o wkładce w szortach Mimo Alamo ?

Na zdjęciu nie wiem czemu, ale wydaje mi się jakaś taka biedna :)

Zastanawiam się nad nimi, ale nie wiem jak będzie z wygodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz coś napisać o wkładce w szortach Mimo Alamo ?

Na zdjęciu nie wiem czemu, ale wydaje mi się jakaś taka biedna :P

Zastanawiam się nad nimi, ale nie wiem jak będzie z wygodą.

 

Wkładki w obu są porządne, profilowane i grube z warstwą antybakteryjną (mniej capią po przepoceniu).Lepszą wkładkę mają Rogelli i są bardziej przewiewne.Z kolei Mimo łatwiej dopasować w pasie mają regulacje na rzepy a Rogelli mają tylko gumę. Wybór to jednak indywidualne upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, super, michuuu że miałeś do czynienia z oboma modelami :P Dasz się popytać jeszcze?

 

Które tak na oko są mniej "workowate", węższe, bardziej dopasowane?

Mimo wydają się węższe, ale pewnie kwestia zdjęcia..

Masz wrażenie, że dla szczupłej osoby któreś byłyby lepsze?

A przy dobrze dobranym rozmiarze one są takie do kolana, czy trochę krótsze, dłuższe?

 

Będę Ci bardzo wdzięczny za odpowiedź, bo będę wybierał chyba między tymi 2 modelami :D

 

Endura wygląda - i pewnie działa - super, ale kosztuje też super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O, super, michuuu że miałeś do czynienia z oboma modelami :) Dasz się popytać jeszcze?

 

Które tak na oko są mniej "workowate", węższe, bardziej dopasowane?

Mimo wydają się węższe, ale pewnie kwestia zdjęcia..

Masz wrażenie, że dla szczupłej osoby któreś byłyby lepsze?

A przy dobrze dobranym rozmiarze one są takie do kolana, czy trochę krótsze, dłuższe?

 

Będę Ci bardzo wdzięczny za odpowiedź, bo będę wybierał chyba między tymi 2 modelami :D

 

Endura wygląda - i pewnie działa - super, ale kosztuje też super :D

 

Endura to klasa ale również cena.

Dla szczypiora lepsze będą Rogelli, są bardziej "wysmukłe". Mają wstawki z siatki przez co luft dla wiesz czego lepszy.

Długość raczej przed kolana, ile to kwestia wzrostu. Dla mojego syna rozmiar S sięga tuż przed kolano, ale relacja pas-wzrost jest wyznacznikiem długości

nogawek.

Po wypięciu wewnętrznych gaci można je nosić jak normalne ciuchy.

Mimo wewnętrzne gacie mają wpinane na zatrzaski natomiast Rogelli na takie paseczki z rzepem, jak dla mnie wsio jedno.

Rogelli mają wyżej pas, Mimo są niższe - myślę o strefie od kroku w górę.

Zewnętrznie są fajne jedne i drugie ale jeżeli chodzi o funkcjonalność to 2:1 dla Rogelli.

Jeszcze jedna ważna sprawa, jeżeli nie trafisz z obwodem pasa to bezpieczniejsze są Mimo bo maja regulacje na rzepy. Ale jeżeli nie jesteś jakoś nieproporcjonalnie zbudowany to guma w Rogelli daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś testowałem nowe spodnie rogelli http://www.mikesport.pl/p/pl/4299/rogelli-cortina---luzne-szorty-rowerowe.html nie mam porównania do innych ponieważ od niedawna zacząłem przygode z ubiorem rowerowym

 

dosłownie gotowałem sie w tych spodenkach, gorąco jak cholera, jazda w nocy przy temp.17 stopni

 

nałożyłem je bezpośrednio bez bielizny, nie wiem... może jak założe bielizne termoaktywną to będzie lepiej, ale te spodnie nic a nic nie oddychają, męczarnia jak cholera, wczesniej smigałem w zwykłych spodenkach do chodzenia , bawełna czy coś -takie zwykły sztywny materiał spodniowy :thumbsup: o niebo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, michuu :thumbsup:

A, czyli jednak rogelli smuklejsze.. Kurcze, tak to jest, jak nie można przymierzyć, tylko zdjęcia.

Mkbike powinien rogelli mieć, a oczywiście nie ma.

No właśnie, regulacja bezpieczniejsza, a chudy jestem.. :blink:

Oj będzie problem, będzie. Najlepiej bym takie i takie wziął.

Jakby się kiedyś tak zdarzyło, to opowiem, co lepiej leży na szczypiorkach..

 

Swoją drogą sprzedawcy mogliby się trochę postarać i podać więcej wymiarów, np obwód nogawki u dołu itp,

by stać się konkurencyjnymi dla sklepów stacjonarnych, no ale nie, za dużo wysiłku przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wkładki w obu są porządne, profilowane i grube z warstwą antybakteryjną (mniej capią po przepoceniu).Lepszą wkładkę mają Rogelli i są bardziej przewiewne.Z kolei Mimo łatwiej dopasować w pasie mają regulacje na rzepy a Rogelli mają tylko gumę. Wybór to jednak indywidualne upodobania.

 

A jak wypada wkładka na długość w Mimo względem samych szortów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś testowałem nowe spodnie rogelli http://www.mikesport.pl/p/pl/4299/rogelli-cortina---luzne-szorty-rowerowe.html nie mam porównania do innych ponieważ od niedawna zacząłem przygode z ubiorem rowerowym

 

dosłownie gotowałem sie w tych spodenkach, gorąco jak cholera, jazda w nocy przy temp.17 stopni

 

nałożyłem je bezpośrednio bez bielizny, nie wiem... może jak założe bielizne termoaktywną to będzie lepiej, ale te spodnie nic a nic nie oddychają, męczarnia jak cholera, wczesniej smigałem w zwykłych spodenkach do chodzenia , bawełna czy coś -takie zwykły sztywny materiał spodniowy :) o niebo lepiej

 

Mam dokładnie takie spodnie i mam zupełnie odmienne zdanie. Jeździłem przy 36stopniach w pełnym słońcu podczas ostatnich upałów i nawet nie czułem że mi się robi ciepło a co dopiero mówić o gotowaniu się. Spodnie świetnie odprowadzają pot widać to nawet po osadzie na spodniach (u mnie na udach).

Dodatkowa zaleta to łatwe czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w nich również w te upały, niestety trochę grzeją. Wg mnie to przez wkładkę, jakby nie było jest to dodatkowa warstwa. Jazda przez las nawet w upał była ok.

 

@Gdyniabiker, na szczypiorkach rogelli leżą dobrze;) wiem bo też do tłuściejszych nie należę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Mimo i nie jestem zadowolony. Same wewnętrzne gacie leżą idealnie, bardzo miękka wkładka. Tyle, że już po krótkiej jeździe czuć lekki nieprzyjemny zapach, w moich poprzednich (od Biemme i Novatex) tego nie było, nawet po kilku dłuższych trasach. A szorty jakby było o rozmiar większe od wkładki. Może wszycie nowych rzepów coś pomoże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

Ja tez szykuje sie do zakupu szortów na rower. Aktualnie uzywam szortów Foxa. Sluza mi one juz 3 sezony. Niestety nie sa warte swojej ceny. Zaplacilem za nie w intersporcie jak pamietam 259 zł. Nie posiadaja dobrej regulacji w pasie wiec spodenki czesto zsuwaja sie z tylka. Materiał nie jest zły ale na udach od strony wewnetrznej oraz na wierzchu jest juz zmechacony. Pampers w miare dobry, nie smierdzi i amortyzuje jak powinien choc juz po tych 3 sezonach troszke sie sprasował. Brak odblasków, kieszenie bez suwaków, sa na rzepy. Kiepska regulacja w pasie za pomoca sznurka kaze mi wystawic ocene jedynie 3+.

 

Dzis jestem bardziej swiadomy jakich spodenke potrzebuje i przeszukujac internet znalazlem 2 propozycje. Pierwsza i wydaje sie najlepsza to Endura hummvee lite a druga Berkner martin. Cena Ednury to 259 plus koszt wysyłki, niestety brak mozliwosci przymiarki. Cena Berknera to 179 w intersporcie. Mimo alamo odpadaja za jakosc, fox za stosunek cena do jakosci. Na dnaich bede musiał sie na cos zdecydowac bo sezon za pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem szorty i zastanawiałem się między zwykłymi Humvee, a Humvee Lite - po przymierzeniu natychmiast zrezygnowałem z Lite i wziąłem zwykłe. Komfort w upalne dni będzie na pewno większy w Lite, ale przez to, że są

tak cienkie, całkowicie straciły fason i, w moim odczuciu, na tyłku wyglądają dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie Hummvee do Hummvee Lite - to dwa całkowicie różne modele.

W Lite człowiek się początkowo czuje, jakby bez gaci jechał - naprawdę! Materiał jest bardzo cienki, lecz muszę przyznać, że sam jestem zaskoczony trwałością. Używałem ich dość intensywnie w ubiegłym roku i po kilkudziesięciu godzinach w siodle oraz podczas górskich, pieszych wycieczek całodniowych sprawdziły się super, a co ważniejsze, nie mają żadnych uszkodzeń, szwy trzymają jak za nowości, a materiał (kolor stone) dopiera się bez problemu. To dobrze wróży, gdyż przy pierwszym kontakcie materiał sprawia wrażenie, jakby się miał potargać w kontakcie z byle patyczkiem na szlaku ;-). Co ważne, wewnętrzne spodenki oraz wkładka także są w wersji Lite.

Hummvee natomiast są bardzo uniwersalne i można w nich jeździć od wiosny do jesieni bez problemu... tyle, że latem sprawdzają się gorzej od Lite jeśli chodzi o przewiewność i odprowadzanie wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...