Skocz do zawartości

[11000 g] TREK 8500 custom


Saovine

Rekomendowane odpowiedzi

to co jest brzydkie a co piękne to raczej bardzo indywidualna sprawa, podobnie jak to czy ma wyglądać, czy ma wyglądać i być dobre, czy być dobre i wyglądać, dowolnie dobierając kolejność priorytetów.

sztyca MA mieć jażemko na dwie śruby? bo? bo wszystkie sztyce na jedną są do de? a wszystkie na dwie są cacy?

dla ciebie uzasadnienia władowania większości kasy w rower nie istnieje, dla kogoś istnieje. masz odmienne priorytety a może więcej zainteresowań a może mniej pieniędzy. analizowanie czyichś priorytetów na hobbystycznym forum jest - jak dla mnie - przezabawne, bo w takim przypadku kierowanie się racjonalnościa jako pierwszym kryterium wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutuje przecież nad gustami. Czy ja analizuje jej priorytety? Przecież napisałem wyraźnie, że nie zabraniam. Nikomu zresztą :D Kolejność priorytetów raczej logika przyporządkowuje co? A ad. jarzemek to uważam, iż jarzmo na 2 śruby powoduje większą sztywność siodła i doskonałą regulację kąta. Są tez sztyce z offsetem i 2 śrubami ale to rozwiązanie bez sensu. Jedna śruba bardzo często powoduje trudności ustawienia kąta siodła oraz jego zmianę. Jarzmo na dwie śruby bez offsetu poza tym IMHO ładniej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babski rower nie musi być ładny, ani dobry - jest po prostu babski. Nie bronię Ci tylko nie wiem czy uzasadnione jest aby ładować większość kasy w rower. Kupując też zwracam uwagę aby było ładne ale przede wszystkim jakościowo dobre. rower marzeń wcale nie jest aż takim wielkim wyrzeczeniem i kosztem. Jeśli korba cena/jakość to deore - 170 zł srebrna z rabatem w cr. Masz praktycznie to samo. SLX to brzydal. Thomson sztyca to jakieś nieporozumienie. Po co komu krzywa od razu po zakupie sztyca? :D Takie gięcie lub też kilometrowy offset czy też za długi mostek to kompensacja za małej ramy. Producenci wydziwiają krzywiąc rurki zamiast zająć się czymś sensownym. Zresztą nie wiem jak kawałek rurki ma zbierać dobre opinie. Sztyca ma być ładna, lekka, odpowiednio długa oraz mieć jarzemko na 2 śruby. O czymś zapomniałem? Tyle. Aha, ma być względnie tania, bo sorry ale co jest w thomsonie, że kosztuje pierdyliard? Czymś się różni od smicy? Pewnie kosmiczna technologia.

Pozdrawiam Cie.

 

Poziom malkontenctwa sięgnął zenitu... pewnie jeździsz na jakimś Krossie czy Univedze za 1500zł z błotnikami, laserowymi kołami i z dzieckiem w foteliku.

 

Po co kupować Krzysztofa Króla czy jakiegoś King Konga jak można mieć za 1/7 ich ceny Novatec'a prawda?

 

Niektórzy dla swoich pasji są gotowi wydać każdy grosz nawet jeśli wybór nie byłby niczym uzasadniony.

 

Ja np. mając odpowiednią zasobność portfela kupiłbym ramę cannona + lefty nawet jeśli w cenie tego zestawu miałbym 2x lepszy set innej marki; po prostu uwielbiam Cannona i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukaniex chyba miałeś na myśli kross i accent :) Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale Univega produkowała swego czasu dobre rowery, zatem nie rozumiem porównania. Z chris kingami miałem do czynienia więc tu też nie trafiłeś. Nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz. Odnoszę wrażenie, że niewiele zrozumiałeś z tego co napisałem :D Nie wiem też po co tłumaczysz mi, o wydawaniu każdego grosza na pasję skoro jestem na tym forum! Nie trzeba też wydawać całej kasy żeby mieć dobry rower. Zobacz, że będąc studentem mogę sobie pozwolić na taki rower jaki chcę, to co będzie jak będę pracował? Rozumiem, że jedynie perspektywa wyróżniania się z tłumu i sam fakt że jest to cannondale z leftim czy tez praftim :P składnia Cię do zakupu właśnie cannondale? Nie denerwuj się.

Dodam, że mam dobry rower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Autorka Tematu chce thomsona bo pewnie po prostu poczytała na jego temat trochę, gdybam że przemówiła do niej (tak jak i do mnie) informacja o wieloletniej obecności na rynku tejże firmy, o dopracowaniu produktu, nienagannej jego jakości, zdecydowanego zadowolenia większości nabywców. produkty niespecjalnie lekkie jak na dzisiejsze standardy pojecia lekkość ale co z tego skoro i tak ludzie są gotowi thomsona kupić. tak sprzedaje się dobra rzecz, dobra od wielu lat - przecież nie bez powodu pracuje się na opinię?...

przepraszam jeśli wypowiedziałem się w jej imieniu, uprzedzając :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Autorka Tematu chce thomsona bo pewnie po prostu poczytała na jego temat trochę, gdybam że przemówiła do niej (tak jak i do mnie) informacja o wieloletniej obecności na rynku tejże firmy, o dopracowaniu produktu, nienagannej jego jakości, zdecydowanego zadowolenia większości nabywców.

Tak, na pewno. Sądząc po poniższych cytatach można wręcz na 100% pewnym być że tak wyglądał proces decyzyjny. Ludzie wylejcie sobie kubeł zimnej wody na głowę. Tylko gdzieś się pojawi dziewczyna i już się ślinicie, jak się porówna wypowiedzi do innych tematów gdzie nie pisze dziewczyna to jakoś inaczej to wygląda.

 

Od razu zaznaczę wszelkim obrońcom praw obywatelskich, że nie zazdroszczę roweru, nie pałam zawiścią, nie jeżdżę na krosie, mam lepszy rower złożony dużo mniejszym kosztem.

 

 

 

i w tym roku doszłam do wniosku, że kupiłam za dużą ramę i w ogóle nie podoba mi się on :D i że chcę lepszy jakiś.

 

i zafundowałam sobie też zestaw pancerzy z linkami Nokon-KABLE koloru czerwonego. Mam nadzieję, że pancerze będą się ładnie prezentowały. Musze jeszcze oddać rower do serwisu, żeby zmienił mi manetki i założył te pancerze.

 

Wzięłam też czerwony top cap z KCNC - na pewno ładnie będzie wyglądał.

Zastanawiam się jeszcze nad czerwonymi śrubami KCNC, ale nie wiem, czy już za dużo tego nie będzie... zreszta zobaczy się jak rower po zmianie w/w rzeczy będzie wyglądał.

 

ja to bym chciała mieć jakieś kółka DT Swiss

 

Zastanawiam się nad korbą Truvativ Stylo All Mountain 2.2, bo mi będzie kolorystycznie pasowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukaniex chyba miałeś na myśli kross i accent :) Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale Univega produkowała swego czasu dobre rowery, zatem nie rozumiem porównania. Z chris kingami miałem do czynienia więc tu też nie trafiłeś. Nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz. Odnoszę wrażenie, że niewiele zrozumiałeś z tego co napisałem :D Nie wiem też po co tłumaczysz mi, o wydawaniu każdego grosza na pasję skoro jestem na tym forum! Nie trzeba też wydawać całej kasy żeby mieć dobry rower. Zobacz, że będąc studentem mogę sobie pozwolić na taki rower jaki chcę, to co będzie jak będę pracował? Rozumiem, że jedynie perspektywa wyróżniania się z tłumu i sam fakt że jest to cannondale z leftim czy tez praftim :P składnia Cię do zakupu właśnie cannondale? Nie denerwuj się.

Dodam, że mam dobry rower :)

 

Tak. Tłumu jednoosobowego. Chciałem Cie poinformować, że nie trzeba racjonalnego wytłumaczenia popartego wieloletnim doświadczeniem czy badaniami tajwańskich naukowców na szczurach czy myszach by wybór padł na produkt A za xxxx $, a nie produkt B za xxx $ różniący się tylko marką.

Nic nie zrozumiałem taka wada komunikacji internetowej.

Również jestem studentem dopiero co zacząłem pracować i nie mam roweru takiego jaki bym chciał mieć taki taki na jaki mogę sobie pozwolić czyli na 3+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez sie troche poslinie.....

 

Są tez sztyce z offsetem i 2 śrubami ale to rozwiązanie bez sensu

bulas jak nie rozumiesz czegos to nie oznacza ze jest to bez sensu

 

produkty niespecjalnie lekkie jak na dzisiejsze standardy

tobo jak dla mnie alu sztyca 149g to nawet na dzisiejsze standardy lekka, ... no z lekka modyfikacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1415chris nie nadinterpretuj tego co napisałem. Piszę jedynie o swojej subiektywnej opinii. Po to jest forum. Poza tym ciężko wyrazić obiektywną opinię pisząc w swoim imieniu. Zawsze będzie ona subiektywna. Co więcej, 2 śruby z offsetem jest ok, zatem 3 śruby z offsetem to jeszcze lepiej :D Ja uważam, iż dołożenie 2 śruby [cały czas mowa o offsecie] kompensuje jedynie niewydolność jednej śruby. Wyjaśnij mi czemu służyć może dodatkowo. Pytam zupełnie poważnie i bez uszczypliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.centrumrowerowe.pl/003723/Thomson-sztyca_ELITE/Produkt.aspx - jest też prosta sztyca Thomson. I kierowałam się opiniami o niej, że nie jest łamliwa i warta swojej ceny. Kilku moich znajomych i od dnawa ma te sztyce i oni mi je polecali, bo mówili, że nie jest łamliwa, a inne łamali. Ja rozumiem, że niektórym wygląd zupełnie nie przeszkadza i nie zwracają na niego uwagi, ale ja się mogę czepić, że mi coś nie pasuje. Na rynku jest masa produktów i można wybrzydzać, tak?

Jak kogoś stać na sztycę za 600 zł, to dlaczego ma sobie jej nie kupić, skoro tego chce? Albo dlaczego ktoś nie może sobie zafundować ramy za 6 tys. chociaż jest amatorem i nawet nigdy nie brał udziału w amatorskim maratonie?

To samo jest z samochodami. Przecież wszyscy mogliby jeździć tanimi autami, ale niektórzy chcą coś innego i zamiast Oplem jeżdżą BMW (nie mam nic do Opla, on jest po prostu tańszy niż ta druga marka).

 

I prawda, wcześniejszy mój rower to było nieporozumienie, ale się go pozbyłam - sprzedałam części i po sprawie. Nie widzę tutaj jakiegoś problemu.

 

Niektórzy kupują Crossmaxy sobie i też można im zadać pytanie, czy warto było w takie koła tyle pieniędzy władować. Czy są warte taką fortunę? Czy nie byłoby czegoś lepszego w takiej cenie lub czy nie byłoby czegoś w takiej jakości za niższą cenę?

 

Ja nie jestem jakaś specjalistka i najczęściej sugeruję się tym, co mówią inni - bardziej doświadczeni. Większość na tym forum polecała mi piasty DT, więc zasugerowałam się tym, a to, że całe koła mam DT, bo miałam okazję takie wziąć i po niższej cenie (wiadomo, że do allegro ona się nie umywa, ale jednak te koła normalnie w sklepie są drożej sprzedawane), więc je wzięłam. Tak samo z oponami, poczytałam trochę opinii i z drugiej strony wzięłam je, żeby sama przetestować czy one są takie jak o nich się pisze. I tak by można było wymieniać kolejne elementy łącznie z siodełkiem o którym znajome mi mówiły i zachwalały, że jest bardzo wygodne - i faktycznie takie jest i nie mam problemu z tym, żeby cały dzień w nim wysiedzieć.

Odnośnie top capa chyba nie będziemy dyskutować, bo to już trochę śmieszne jest.

 

Także tyle z mojej strony w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam parę fotek całego roweru w fazie "rozwoju" jeszcze. Kiepskiej jakości, bo robione telefonem.

 

http://asariah.strefa.pl/Rower/20100629174.jpg

http://asariah.strefa.pl/Rower/20100629173.jpg

http://asariah.strefa.pl/Rower/20100629172.jpg

http://asariah.strefa.pl/Rower/20100629171.jpg

http://asariah.strefa.pl/Rower/20100629170.jpg

 

 

Ostatnio zadano mi pytanie czy rama nie jest aby za mała, ale nie jest, ponieważ pomimo swojego wzrostu (170 cm) rama 17" była za duża. Miałam okazję przy wyborze rozmiaru ramy wsiąść i przejechać się na 17" i czułam się jak dziecko, co dostało wielki rower na komunię i ledwo nogami do pedałów sięga :thumbsup: Oczywiście nie dosłownie, ale miałam problem z zakręcaniem i taka wyciągnięta byłam za bardzo. Ten rozmiar ramy jest w sam raz, a mostek ma 110 mm długości.

 

Bardzo odczuwalne jest dla mnie to, że na kołach zeszło ponad 0,5 kg. Przyspiesza on bardzo szybko w porównaniu z tym jak było na poprzednich kołach i bez problemu rozpędzam się do większych prędkości niż wcześniej, do 35 km/h rozpędziłam się dosłownie w moment ;)

 

A odnośnie zacisków, to stare w sumie ważyły 111 g, a te, które teraz mam razem ważą 55 g.

 

siwy - dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki to jest rozmiar ramy? Wiesz ale ogarnij się. Mówisz, że rozmiar jest ok a po niebo sztyca wyciągnięta. Nic nie rozumiem. Skoro na 17' siedziałaś rozciągnięta jak żaba to może warto było pomyśleć nad zmianą mostka na krótszy oraz sztycy na taką bez offsetu. Nie rozumiem też po co stosować sztycę z kilometrowym offsetem i kompensować to przesunięciem prętów na jarzemku. Nie wiem kto Ci ramę doradzał.

btw. "moment" - nowa jednostka układu SI :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sztyca nie jest wcale przesadnie wyciągnięta. Widziałem, choćby na forum bardziej zdecydowane eksperymenty... Przykład z forum:

http://www.forumrowerowe.org/topic/68127-rower-cannondale-f6-2008-custom/

 

Kobiety mają inną budowę niż mężczyźni, o ile jak widać nie wszyscy wiedzą... Mają krótszy korpus i ręce, stąd

przy stosowaniu "męskich" ram muszą wybierać rozmiary mniejsze ze względu na krótszą górną rurę.

 

Mostek 110mm to długość całkowicie normalna (też taki mam), w granicach 90-120 są to rozwiązania typowe i powszechne,

o ile mostek w mtb ma większą długość - 130-140mm - można brać pod uwagę zły dobór długości ramy.

 

Offset w sztycy to nie tylko odległość od kierownicy, to także sposób pedałowania. Jedni preferują duży kąt i siedzenie

nad suportem (jak w rowerach do jazdy na czas), inni siodło przesunięte nad tylne koło. Wszystko w zależności jaki

sposób pedałowania się preferuje - czy kadencyjny czy siłowy.

 

Pozdrawiam!

 

PS Gratuluję ładnej i konsekwetnie dobieranej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bulas, czytam Twoje "wypowiedzi" i pierwsze ,co rzuca się na oczy , to wynajdywanie na siłę punktów zaczepienia. Oczywiście jednym z zadań każdego Forum jest dyskusja, ale z założeniem,że będzie ona konstruktywna - niestety Twoim wypowiedziom brakuje tej jakże cennej cechy. Dla utrzymania dosyc wysokiego poziomu tego forum lepiej będzie,żebys omijał przynajmniej ten temat - nic nie wnosisz do tematu .

Saovoine , prywatnie nie przepadam za tak barwnymi rowerami- wolę stonowane, z minimum zdobień na kołach czy ramach, ale musze stwirdzić,że Twój rower jest zbudowany z godnym podziwu uporem i zaangażowaniem- dobór osprzetu na wysokim poziomie ( może korbę bym zmienił na RF Next ,ewentualnie Stylo Team 3.3 ). Natomiast mam jedno pytanie- czy ustawienie siodełka jest przypadkowe,czy przemyślane ( sidełko nie jest równolegle do podłoża)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, iż dołożenie 2 śruby [cały czas mowa o offsecie] kompensuje jedynie niewydolność jednej śruby. Wyjaśnij mi czemu służyć może dodatkowo.

Mowimy tu o sztycy thomsona, a jak sobie wyobrazasz to mocowanie na jedna srube?

I nie ma tu znaczenia czy jest to prosta wersja czy setback. Bo ten drugi nie jest uzyskany innym typem mocowania tylko wygieciem samej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jak i mostek są dobrze dobrane. Wystarczająco dużo km przejechałam na tej ramie i z tym mostkiem, żeby móc kategorycznie to stwierdzić.

 

Tak BTW to można zauważyć, że w damskich rowerach często zdarza się, że górna rura przedniego trójkąta ramy jest wygięta, aby ją trochę obniżyć i mają też tą rurę krótszą (z tego powodu, o którym pisał el gregorio).

 

Odnośnie korby to jest to dość odległy zakup, ze względu na fundusze, i na razie jestem w fazie zastanawiania się, którą wziąć. Nie kupię teraz czegoś, do czego nie jestem do końca przekonana i co mi nagle przestanie pasować. W tym rowerze nie ma rzeczy, która nie byłaby przemyślana. Nawet nad siodełkiem zastanawiałam się czy brać takie czy może inne i które będzie lepszą opcją.

 

durnykot- siodełko ustawiam w różnych płaszczyznach, bo sprawdzam jakie ustawienie będzie najbardziej komfortowe. To, które widać na zdjęciu było świadomie podjętą decyzją :P Obecnie nie jest ono równolegle do podłoża. Sprawdziłam takie ustawienie i nie leży mi ono do końca, więc dzisiaj je zmienię.

 

Odnośnie sztycy, to temat jest jeszcze otwarty tak samo jak korby i przerzutek. Poczytam trochę, zastanowię się i coś wybiorę.

 

Jeszcze raz pisze, że nie chcę sztycy z seatbackiem tylko prostą sztycę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pierwsze widzę, że X-9 są kolorowe. Bardzo fajnie. Od kilku miesięcy zastanawiam się czy może jednak dozbierać kasę i kupić X-9 przerzutki i manetki. Taniej wyjdzie niż XTR, a z tego, co widziałam i słyszałam X-9 jest lepsze. Chociaż to są subiektywne opinie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...