Skocz do zawartości

[koło] Źle założony hamulec wycentruje koło


Rophoe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w serwisie słyszałem :icon_lol: Co dla mnie też wydawało się bzdurą. Choć może wygięcie koła też może poluzować szprychy ;P Powiedział mi to jak zobaczył, że mam niby źle hamulce założone. Oznajmił, że klocki nie są prosto, choć były, ale dałem tą dychę za regulację, bo myślałem, że mi tak wyreguluje tak że ramiona będą równolegle. Niestety nie i jeszcze klocki nie były równolegle do obręczy. Ale to w innym temacie. Zrobię fotę jak mam teraz wyregulowanie (poprawiałem po nim) i powiecie czy dobrze są. Wczoraj przejechałem 24 km i nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że klocki nie dochodzą równo do obręczy nie ma prawa ich zniekształcić.. Przecież to wynika tylko z różnicy naciągu sprężyn w szczękach, a każdy kto się bawił ze szczękami wie, że "podmuch wiatru" może zmienić kolejność dochodzenia klocków. Nie wiem jak to mogłoby sprawić problemy obręczy :icon_wink: . Zaczynam się wręcz obawiać serwisów u nas w kraju :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...