Skocz do zawartości

[suport] zerwana miska


Rekomendowane odpowiedzi

Hey

 

Gdyby udało Ci się pozbyć osi przez wyjecie jej z drugiej strony to pozostaje wybicie łożyska i na średnicy tego gwintu zrobić dwa nacięcia uważając na gwint mufy supotrowej oczywiście wtedy wsadzasz do środka blaszkę oczywiście dość wytrzymałą myślę, że 3-4mm starczą i odkręcasz. Taką ja mam koncepcję, ale może ktoś podpowie ci coś lepszego i łatwiejszego sam z chęcią poznam inne spojrzenie. W razie co daj znać jak poszło. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja: weż młoteczek i gwóźdź taki około 3 cale. ta miska jest wykonana z plastyku jak sądzę. ustaw gwóźdź pod kątem po lewej stronie osi i uderzaj od góry. możesz wpuścić krople oliwki żeby łatwiej poszło i przy okazji wysmaruj łożyska!!!:icon_mrgreen: pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tego próbowałem, ani w jedną ani w druga stronę nie chce się przekręcić. Chyba bez ślusarza się nie obejdzie.. Myślałem, żeby ośkę przyspawać na sztywno, nałożyć starą korbę i spróbować odkręcić..

 

czesto sa aluminiowe wlasnie te miski, przy.....ol mlotkiem to moze wyleci oska

 

Tutaj akurat jest plastikowa.

Ośka nie ważna, ważne żeby ją wykręcić z ramy.

Próbowałem gumowym młotkiem i to ostro :icon_confused: nic nie chce się ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć suport, a plastik wydłub śrubokrętem, możesz go lekko ponacinać piłką do metalu uważając by nie uszkodzić gwintu mufy suportu.

 

No chyba że obydwie miski masz plastikowe, w takim wypadku młotek (metalowy) i napierniczasz w oske az wypadnie, tylko z umiarem by nie uszkodzić ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyrazy współczucia.

2. Zanim coś brutalnego zrobisz to pomyśl spokojnie :icon_lol: . Niektóre powyższe rady mnie przerażają.

 

3. Daj świeże zdjęcia z obu stron po ostatnich wyczynach. Piszesz, że miska z prawej strony jest odkręcona - suport się trzyma na prawej tylko więc nie powinieneś mieć już nic. Czy odkręciła się kawałek? A może mylisz strony? Doprecyzujmy to i powalczymy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem identyczny problem. :)majzel i młotek i tak bij, jakbyś ją chciał wykręcić, powinna wyjść, jak nie, to odkręć suport z 2giej strony i będziesz miał samą ośkę do wybicia(wykręcenia za pomocą śrubokrętu i młotka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewej miski nie ma, ośka trzyma się na tej prawej plastikowej urwanej. Jak na razie w żadną stronę się nie przekręciła. Uderzałem młotkiem ile wejdzie, z lewej jak i prawej strony. I nic :)

Teraz wlałem do środka wd40, pedrosa, finish line'a zielonego, oliwki maszynowej i brunoxa, zostawie na noc, może jutro się coś ruszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja młotek i uderzanie bym sobie odpuscił i spróbował ściągaczem do łożysk w takim wypadku skoro mówisz, że to zapieczone. Pozostaje tylko pytanie czy to zerwana (plastikowa??) miska jest gwintowana z obu stron tzn zewnetrznej tak co widzimy na rysunku załączonym przez Ciebiei wewnętrznej co gorzej dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chcę się czepiać ale ponowię prośbę o zdjęcia drugiej strony i tego co już wykręciłeś i co urwałeś...

 

Według opisu to masz odwrotnie suport niż typowo. No i coś mi nie pasi że plastikowa miska tak trzyma. Czy ona na pewno jest plastikowa? Szkoda, że nie mam tego na żywo, zawsze łatwiej ocenić i coś wymyśleć. Młotkowanie na razie odpuść, możesz uszkodzić ramę jak zrobisz to bez wyczucia. Aluminiwa jest?

 

 

PS: czy na pewno ta miska jest urwana? Oczyść ze smaru/syfu ten rowek i zapodaj zdjęcie co w nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj wieczorem postaram się wrzucić.

 

W zasadzie to jak na razie nic nie wykręciłem, rama jest aluminiowa. Kupiłem ją w takim stanie z wykręconą lewą miską.

A plastikowa jest na pewno, łatwo w nią wbić śrubokręt czy coś ostrego (ten syf na zdjęciu to właśnie kwałki tej miski, nie smar ani nic takiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no dobra. Zastanawiam się, czy ktoś to dobrze wkręcił, skoro plastik to się mogło poddać.

Pierwsze podejście to rozgrzać klucz do suportu (ale nie do czerwoności bo raz że będzie dla nas za gorący a dwa że go odpuścisz), tak równomiernie końcówkę i spróbować go nałożyć/wcisnąć w plastik - i niech sobie wystygnie zanim go ruszysz (w pionie). Potem możesz spróbować wykręcić - ale uważaj w którą stronę masz gwint (powinieneś mieć lewy z tej strony ale upewnij się po widocznej nitce).

Drugie podejście to siłowe ale rozsądnie, czyli nie młotkiem :wallbash: . Przejdź się po warsztatach samochodowych i popytaj o prasę hydrauliczną (taki lepszy powinien mieć, do łożysk np żeby nie młotkować). Jak już będzie prasa to podeprzeć z przeciwnej strony mufę ramy odpowiednią tulejką (albo nasadką) - uważaj bo to alu, powiedz im to) po czym wycisnąć oś, a jak się rozleci to potem resztę. Zdziwisz się jak ładnie wyskoczy :wallbash: . Jak zostanie sama tulejka to już ją wydłubiesz - tylko nie zniszcz gwintu przy dłubaniu i chyba lepiej nie grzej bo Ci w tym gwincie syfy zostaną.

 

Pochwal się jak Ci poszło :wallbash: . Stawiam na to drugie jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak przyspawan ośkę na sztywno, nałoże starą korbę i spróbuje odkręcić, może coś się ruszy. Jak to nie pomoże to wariant z prasą..

 

 

Co chcesz spawać, plastik do stali czy stal do plastiku :wallbash: ? I stal się spawa i plastiki ale każde ze sobą :wallbash: a nie ze wszystkim innym.

 

PS: to już lepiej tą tulejkę wytopić nagrzewnicą albo palnikiem nawet ale to mało kulturalne i może się źle skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, to była ironia :) . Chodzi o to, że to jest w miskę wciśnięte i równie dobrze możesz obrócić w niej suport. A chodzi o wyjęcie razem z miską. No ale może łatwiej wyjdzie...

Z drugiej strony możesz spawać, tylko osłoń czymś mufę ramy. Mam mieszane uczucia co do tego, ale próbuj jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...