Skocz do zawartości

[korba] kompatybilność blatów


czaro1989

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam w swoim rowerze korby Deore HT1. ostatnio przyszedł czas na środkową tarczę 32T chciałbym ją wymienić na coś z wyższej grupy. moje pytanie jest czy mogę wymienić ten blat na coś z wyższej grupy Shimano? np XT? Bo nie wiem czy pająk z Deore będzie kompatybilny z tarczą z innej grupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie jestem w stanie odpowiedzieć czy będzie pasował, choć wydaje mi się, że tak. Zapytam natomiast czym się kierujesz planując zakup zębatki z wyższej grupy? Będzie ona aluminiowa, a więc lżejsza, ale i mniej trwała. No i będzie zdecydowanie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W korbach z grupy Deore mała i średnia zębatka zawsze były stalowe. Tylko 44t była alu. Może miałeś już wymienianą? Z resztą mało istotne, kupuj taką jaką wolisz - niższa masa, albo wyższa trwałość :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środkową mam aluminiową i mogę dać sobie za to rękę uciąć że jest właśnie aluminiowa. stalowa jest tylko najmniejsza (22T) może w sklepie mi powiedzą czy będzie kompatybilna... i tak mi ją muszą sprowadzić bo w sklepach w mojej okolicy nie ma takich częśći można tylko kupić gotowe złożone korby a mi chodzi o sam blat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no powiedziałbym Ci co wyprawiałem z tym blatem ale jak to przeczytasz psadniesz z krzesła... blat po wykręceniu z pająka był lekki nie przyczepiał się do niego magnez... na 100000000000 procent że to alu...

napisane jest na niej poprostu Deore i symbol Hollowtech... ja kiedyś czytałem że wszystkie korby Shimano Hollowtech do XT posiadają najmniejszą tarczę ze stali a reszta alu...

a tu jest fota:

 

jak tak sobie patrze na korby na przykład z grupy XT to mi się wizualnie wydaje że będą p[asować ale z drugiej strony obawiam się że może bić coś o parę mm przesuniętę na przykład otwór czy coś i nie będzie kompatybilne:-/

post-129268-1273786613,81_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odi z tego co widzę to korba Shimano Deore FC-M530 - mam taką i w nich faktycznie są 2 zębatki aluminiowe (średnia, duża).

 

czaro1989 - z tego co się orientuję to rozstaw jest tam standardowy i powinny pasować wszystkie zębatki od Shimano na 4 śruby. Jeżeli nie zależy Tobie na masie to lepszą opcją jest zamontować zębatkę stalową - kilkadziesiąt gram więcej, ale różnica w cenie i większej trwałości spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak też można sprawdzić nie ma śmiechu:) Sebekfireman ma rację- to model Deore FC-M530 dziś to sprawdziłem. mam dokładnie napisane w okolicach pedała FC-M530/M531. i dziś byłem we wszystkich Siedleckich sklepach z rowerami jakie tylko znam nigdzie nie było tej tarczy. Z pomocą jednak przyszedł sklep Delta Sport przy ulicy Sokołowskiej gdzie w styczniu nabyłem swoją A-szóstkę. Fachowy Pan powiedział że TARCZA Z INNEJ GRUPY NIŻ DEORE NIE BĘDZIE KOMPATYBILNA Z PAJĄKIEM DEORE . więc spytałem czy są stalowe odpowiedział przecząco... więc zamówiłem sobie taką samą jaką miałem od nowości... tania sprawa to nie będzie. ma dać znać ile to będzie kosztować. dzięki wszystkim za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonili do mnie z tego sklepu. niestety powiedzieli mi że nie mają nigdzie tego blatu i nie mogą mi go sprowadzić... trochę mnie to zszokowało bo przecież sh*tmano jest obecne na rynku polskim nie od dziś i jego dystrybutorów jest na terenir naszego kraju cała masa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...