Skocz do zawartości

[szprychy] wymiana na nowe.... jakie ?


TocaS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje kółka składają się z obręczy Alexa XDlite, szprych (przełożonych ze starego koła) CN Spoke (36 szt na koło) i piast Boplight, które zamierzam za jakiś czas również wymienić.

 

Od jakiegoś czasu borykam się z nowo złożonymi kołami, zaczęło się od grających szprych, po około 1000 km od złożenia oddałem koła do naciągnięcia. Na początku gdy jeździłem asfaltem istna cisza i spokój. Wjechałem w teren jakieś 15 kmów i znów zaczęły grać.

 

Minęło kolejne 700 kmów dzisiaj ostro w terenie mocny zakręt przy dużej prędkości i trach - pęknięta szprycha wyniku czego koło troszkę skrzywione, znajdę jakąś szprychę i podmienię. Ale podejrzewam, że problem na tym się nie skończy.

 

Dużym błędem z tego co tu wyczytałem kiedyś jest to, że chciałem zaoszczędzić i wziąłem stare szprychy, zastanawia mnie w ogóle jak są opiniowane szprychy CN Spoke.

 

 

Reasumując prawdopodobnie będzie trzeba je wymienić i tu się nasuwa pytanie, na jakie ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mieliśmy w serwisie CN-y i wymieniliśmy całą partię - po miesiącu plecenia na nich kółek bo pękały - ok 30 paczek ca 2000 szprych do policzenia :P Po tym były na nich tyko serwisowane koła a wszystkie nówki na DT.

 

TocaS, wymień wszystkie szprychy, uzupełnianie pojedynczych niczego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto pakować się od razu w nowe szprychy, skoro piasta ma być niedługo do wymiany, najlepiej sprężyć się i szybciej wymienić piastę ze szprychami.

Szprychy DT Competition doskonale sobie poradzą i będą stosunkowo lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzisiaj po 135 kmach lub wczoraj po 35 bo właściwie dopiero dzisiaj koło oglądałem, strzeliła kolejna szprycha.

 

 

update

 

potem zaś kolejna...

 

Szprychy zostały wymienione na mach1 jak na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...