Skocz do zawartości
  • 0

Przerzutka przód SLX FD-M660, a XT FD-M770


Gość rower_roman

Pytanie

Gość rower_roman

Cześć!

Zastanawiam się nad wymianą mojej przedniej przerzutki Shimano Altus FD-M310 na SLX FD-M660 bądz XT FD-M770 i mam pytanie,

która z tych przerzutek wypada korzystniej biorąc pod uwagę cenę/jakość?

Dodam, że jeżdżę czasem mniej, a czasem bardziej agresywne XC.

Z góry dzięki, pozdrawiam!

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli XT jest odrobinę lepsze od SLX, to mi chyba pozostaje XTR. Bo SLX to KUPA złomu, miałem LX-567 lżejsze 30 gram, padło po 14 latach działało jak należy. SLX-non stop klinuje łańcuch, działa beznadziejnie, nie da się tego g.. wyregulować tak żeby nie obcierało-regulowane 3 razy przez serwisanta-B. DOBREGO. Odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wiem czego to wina, uwagi co do masy pozostają. Najwidoczniej chodzi o węższą prowadnicę przez którą szerszy 8-biegowy łańcuch się klinuje, ale niestety dzieje się to samo osobom co maja 9-biegowe napędy, więc być może jakieś egzemplarze były lewe... albo nie wiem. W każdym razie materiałowo SLX jest mocno średni, ale ma działać chociaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój SLX działa bardzo dobrze, nigdy nie sprawiał problemów.

Raz wyregulowany działa do czasu aż nie rozbiorę roweru.

 

Na początku działał z łańcuchem na 8 przełożeń, teraz na 9 i jest ok.

ja też posiadam slx-a z 2009 roku w swoim rowerze. mam przejechane prawie 1000 km i nie miałem z nią żadnego problemu.U mnie współpracuje z mapędem 9 rzędowym i manetkami z tej samej grupy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...