Skocz do zawartości

[rama]kona stinky deelux


ernest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam rame kona stinky deelux.Kupilem ją niedawno,ale odrazu po pierwszej jezdzie urwal sie hak przerzutki.Teraz znow pekł i to juz trzeci raz.I niedlugo braknie mi kasy na jego wymiane.Niewiem co jest tego powodem.Dodam ze hak zawsze urywalem gdy skakalem nad schodami i po dobiciu dampera hak peka.Mam przerzutke Shimano LX z długim wozkiem.Wiec prosze was o pomoc,co moze byc powodem tych pekniec,czy to przez to ze damper jest za miekki i go dobijam czy moze przez przerzutke,albo moze jest jakis inny powod.Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to pękający hak jest formą zabezpieczenia przed uszkodzeniem reszty układu napędowego i wydaje mi się że lepiej wymieniać haki niż resztę tego układu, przyczyną jego pękania może są jakieś uderzenia boczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcia makro zniszczonych haków i całego tylnego trójkąta z napędem. Generalnie nic z zawieszenia nie powinno się przenosić na przerzutkę, prędzej byś łańcuch urywał - no ale zobaczymy. Jesteś pewien, że nigdzie nią nie zawadzasz?

Poza tym, hak to powinien być bezpiecznik - niestety najczęściej nie jest, więc się ciesz, że nie niszczysz ramy :) . Jeśli cena jest zabójcza to może przejdź na samodzielne dorabianie/dopasowywanie.

 

PS: też uważam, że to powinien być standard. Może po standaryzacji hamulców kiedyś nas to czeka :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no szkoda, że nie mogę wziąć tego do ręki bo w 2d nie wszystko dobrze widać. Ale ewidentnie kruche pęknięcie, no i czy nie jest czasem trochę skręcone? Na pewno nie było żadnego murka/krawężnika przy tych schodach ;) ?

Niestety wszystko co znajduję na sieci ma kiepską jakość i chyba inny hak, cyknij fotkę swojego napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tyłu? A nie do przodu? Mimo wszystko tego nie widzę...

Zastanawiam się czy to wygląda na zmęczeniowe, niby powinno być takie.

 

Nie jestem przekonany czy inna przerzutka pomoże. Ten hak nie jest taki strasznie delikatny z wymiarów i wygląda standardowo, więc albo materiał albo coś przeoczyliśmy.

Wyciąć taki i nagwintować będzie Ci ciężko. Znajdź kogoś w okolicy kto spawa aluminium (nie tylko stal!), niech Ci to zespawa i niech napawa trochę od grzbietu żeby był szerszy albo nawet jakąś płetwę przyspawa ;) - spawany będzie trochę słabszy więc tym bardziej musisz mieć więcej materiału. Jak dobrze pójdzie to będzie to Twój ostatni hak.

Albo napisz do producenta ramy i czekaj na feedback :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się montowanie mocniejszych haków bo się oderwie ale w kawałkiem ramy. To jest zabezpieczenie przed uszkodzeniem ramy.

Zabezpieczenia tak ale w awaryjnych sytuacjach. Jeśli pęka przy normalnym użytkowaniu sam z siebie to coś jest nie halo. Szczególnie przy takiej ramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego :P

Mam Kone shred i ten sam problem . Złamałem już 4 haki i nie wiedziałem co jest nie tak , okazało się , że to wina przerzutki . Miała troszkę luzu i na dużych zębatkach podczas skoków sięgała szprych , zahaczała się o nie i rwała hak . Była to przerzutka na krótkim wózku . przy wymianie 4 haku kupiłem przerzutkę i wszystko śmiga jak marzenie .

A co do spawania haków , przerabiałem , odpada , raz , że nie pasuje idealnie do trzymania piasty , a dwa , to aluminium i strasznie ciężko się je spawa , a nawet najlepiej zespawane nie jest tak wytrzymałe j jak jeden kawałek.

Pozdrawiam Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...