Skocz do zawartości

[rama] dziwne odgłosy


czekczas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam od niedawna (mniej niż 1 mc)rower (nowy) i w miarę użytkowania wychodzą coraz to nowe drobiazgi, które mi nie dają spokoju. Może to dlatego, że jest to mój pierwszy rower, jak na mnie dość drogi, więc dużo wymagam i nie mam porównania.

Od jakiegođ czasu podczas jazdy, zwłaszcza po np. krzywym chodniku czy wybojach, słyszę pojedyncze trzaski ramy - w sumie brzmi to bardziej jak "cyknięcia" pod wpływem przeciążeń (konkretnie dźwięk ten przypomina pojedyńcze cyknięcie wolobiegu, ale jest odrobinę niższy i głośniejszy). Jeżdzę więc jak głupi po tych wybojach, z wykręconą na bok głową, aby lepiej usłyszeć, ale nie potrafię zlokalizować skąd te dźwięki dochodzą - z której części ramy i czy z ramy wogóle. Wiem na pewno, że nie jest to korba.

Ramua Bulls, podają na stronce że "Aluminium, double butted".

Ma ktoś jakiś pomysł?

Czy może to normalne, że rama cyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, że to sztyca. :)

Wyciągnij sztyce wyczyść ją dokładnie.

Wyczyść wnętrze rury podsiodłowej (trochę głębiej niż wchodzi sztyca).

To powinno pomóc.

Takie cykanie to dosyć powszechne zjawisko. Ludzie rożnie sobie z tym radzą, ale okresowa higiena tego miejsca to podstawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdziłem bez sztycy i siodełka i dalej strzela. Rower mam goły-żadnych lampek, odblasków, bidonów. Wydaje się, że odgłos dochodzi bardziej z przodu, więc może rzeczywiście to mostek - jak moglbym to ewentualnie sprawdzić - też (jak w przypadku sztycy) rozkręcić i przeczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...