Skocz do zawartości

[9989g] Merida HFS by kosciczek


kosciczek

Rekomendowane odpowiedzi

Waga mostka nie powala na kolana bo 110mm waży 112g, a KCNC 31,8 to około 98g. Za to kierownica zdecydowanie lżejsza. Tylko jak kupować to chciałem aby mostek i kiera była od jednego producenta (tak mam i tyle). :blush: Napisałem maila do JBG2 czy wogóle są dostępne te produkty. Jeśli chodzi o cenę jaką pisałeś 229zł za mostek to w kolorze białym, a w czarnym 269zł.

Tak wogóle to piernik wie czy ta kiera za to będzie sztywna bo wagę ma jak Bone 25,4mm.

Jeśli dasz radę z tym filmikiem to będę Tobie bardzo wdzięczny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musisz się uśmiechnąć do obsługi z Playa, żeby na 10min zwiększyli mi zasięg do hsdpa :blush:

 

Jeśli chodzi o cenę jaką pisałeś 229zł za mostek to w kolorze białym, a w czarnym 269zł.

Nie podważam Twych informacji, ale wydaje się to irracjonalne :D

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny podane są na stronie JBG2. Dzisiaj mają mi odpowiedzieć czy wogóle są dostępne to produkty.

NIe dopytałem do końca, taki sam zestaw KCNC tylko w standardzie OS bedzie bardziej sztywny czy chodzi o to że KCNC ma bardziej wiotkie produkty od swojej konkurencji obojętnie w jakim standardzie?

Tak sobie myślałem że ewentualnie można zrezygnowac z kokpitu jedenj firmy i wybrać o ile ma to być bardziej sztywne

* mostek 31,8mm KCNC SC Wing 100mm waga 98g

*kierownica New Ultimate lub Far&Near waga około 118g

tylko czy kiera o wadze 118g przy standardzie OS nie będzie miękka skoro Bone 25,4mm tyle samo waży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miskov17 dobry filmik :)

I dlatego też ja właśnie z dużym dystansem podchodzę do tak bardzo odchudzonych części... Wolę chyba jednak już mieć coś cięższego o 10-20gram, a ważne żebym się czuł "bezpiecznie" i nie miał gdzieś tam przed oczami myśli, że kierownica pęknie a ja zębami w mostek przywalę :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miskov17, nie myślałem że kokpit może być aż tak nie sztywny. Nawet przy moim WCSie OS jak naciskam na końcach to czuję uginanie się kierownicy :confused:

Dałeś mi teraz do myślenia i chyba jeszcze szybciej wymienię mój kokpit (Boplight 100mm i WCS OS).

Edytowane przez KosteQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie miałem neta więc szybko odpisuje i WIELKIE dzięki miskov17 za cierpliwość i umieszczenia filmiku. :D

 

Faktycznie jest to dość wiotkie, ale jeśłi komuś nie przeszkadza uginająca się kiera to nic nie powinno się stać wkońcu ktoś to zaprojektował i dał do seryjnej produkcji. Teraz to już mam taki mętlik w głowie że wkońcu na nic się nie zdecyduję i zostanę przy moim WCS. JGB2 nie odpisało mi na dostępnośc swoich produktów. Może faktycznie zrobie tak że zostanę przy swoim mostku i zmienię tylko śruby na ti (ale i tak zostaje klocek) i dokupię jakąś kiere.

Pr5Rider śruby do tarcz to śruby Tokena jakich wszędzie pełno.

iras76 fotki były robione na pierwszym wyjeździe i klamki już są poprawione i ustawione bardziej w poziomie.

marsman tak to wiem że zysk przy alu nakrętkach jest znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrulek84 w jakim sensie zamieniłeś miejsce bo nie bardzo czaje? Możesz napisać cały proces co zrobiłeś ze swoimi sterami FSA?

 

Nagrałem też filmik jak zachowuje się moje WCS podczas użytkowania i jest o wiele sztywniejsze od Twojego zestawu.

Może ktoś wie ile gram zaoszczędzie zmieniając śruby na ti w mostku WCS 110mm OS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan jest niby około 2x lżejszy od stali. Aluminium 2,5-3x. Około 2-3gram powinieneś uzyskać na śrubie

Takie obliczanie można za przeproszeniem o kant d**y sobie obić, wychodzi 18g na cały mostek...:thumbsup:

 

Powinieneś zyskać około 10g na całym mostku, o ile w Twoim wcs'ie wciąż są śruby M5.

 

 

Kup zestaw, zamontuj bezinwazyjnie i jak będzie miękki odeślij ;)

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód od przedniego hamulca skróć bo masz dość długi, podobnie z pushlock'iem możesz zrobić i tylnym hamulcem, bo chyba też troszkę przydługi przewód jest. Kilka drobnych gram na tym uzyskasz ;)

Ogólnie nie wiem czy jest sens, bawić się w dalsze odchudzanie kierownicy i mostku jak ma zacząć on tak pływać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam w głowie tyle kombinacji że już sam nie wiem co z wybrać.

Na alledrogo pojawił się mostek KCNC 100mm 31,8 za 160zł. Gadałem z kolesiem i sprzedaje bo jest mu za krótki. Rozwiązanie widzę taki że go odkupię i przkonam się czy wogóle 100mm jakie chce kupić będzie odpowiednie (zniknie bół pleców) i przy okazji sprawdzę jego sztywność. Jak się okaże że kicha to go odsprzedam dalej. Kierownicę wybiorę New Ultimate bo jest lżejsza od Bone i będzie ok, a przynajmniej teoretycznie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po rozmiarze ramie i wysokości sztycy, najniższy nie jesteś i raczej kupiłbym dłuższy niż krótszy mostek ale próbuj, kombinuj - mnie dopiero zmiana ramy pomogła ;)

 

Aby nie zaliczyć wtopy polecam http://www.competitivecyclist.com/za/CCY?PAGE=FIT_CALCULATOR_INTRO wylicza wszystko co potrzebne do dobrania optymalnej pozycji - długość ramy, mostka, wysokość siodełka itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zs3 - odciąłem górną część tej wielkiej podkładki. Wewnątrz odciętej częsci była uszczelka o-ring 1mm, także należało ją przenieść do docelowej podkładki

 

W ogóle to masz podobny pomysł na rower jak ja. Dość solidna konstrukcja na napędzie xt. Tylko RocketRony nie pasują jak u mnie sztyca KCNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...