Skocz do zawartości

[Gliwice] podjazdy lub ciekawe trasy w terenie


bros

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w okolicy Gliwic są jakieś konkretne podjazdy? Troszkę już zjeździłem okolice ale jeszcze nigdy nie trafilem na nic odpowiednio długiego i stromego.

 

I kolejne pytanie o ciekawe trasy w terenie ;) Słyszałem, że w lasach obok Smolnicy jeździ się całkiem przyjemnie, ale mnie osobiście nigdy nie udało się trafić na jakiś dłuższy szlak. Czy ktoś ma jakaś sprawdzoną, urozmaiconą trasę i mógłby przybliżyć jej przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

no ja jestem w Pilchowic(niedaleko Gliwic i innych małych wiosek)

w Smolnicy jest parę podjazdów ale musiał bym to jeszcze sprawdzić jeżeli coś będzie to dam znać ale myślę że mógł byś pojechać do trach na hołdy lub do Rud.

jeżeli jesteś hardcorem to możesz spróbować w Raciborzu ale to kawał drogi

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Niestety w okolicach Gliwic nie ma żadnych długich i stromych podjazdów. Jedynie gdzie jest troche podjazdów to droga z Kamieńca na Księży Las, z Pyskowic na Łubie i z Niewiesza w kierunku Wielowsi przez Toszek.

Jeśli chodzi o trasy przez las to proponuję np. trasę z Sośnicowic przez Tworóg Mały, Sierakowice, Łączę, Rudziniec lub Starą Kuźnię aż po Kędzierzyn.

Generalnie teren od Pilchowic po Kędzierzyn i Rybnik na południu daje dużo możliwości pośmigania po lasach, polecam wypad w kierunku Kużni Raciborskiej i Rud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przy samych Gliwicach nie ma raczej ostrych podjazdów, ale faktycznie jadąc do Smolnicy od strony Leboszowic można trochę sobie popedałować pod górkę. Poza tym, dla fanów jazdy pod górkę, polecam zawsze drogę w stronę Czechowic, dalej okolice Kamieńca (też są lekkie wzniesienia). Można również wyskoczyć za Pławniowice i zrobić traskę od Pławniowic, poprzez Poniszowice na Toszek (koniecznie w tej kolejności bo praktycznie cały czas jest podjazd, a jak dopisze szczęście to nawet pod wiatr;) ). Na tej trasie (Poniszowice - Toszek, ale jadąc od Toszka)jest też podjazd około 12%, niestety nie pamiętam, w którym konkretnie miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja polecam rundkę przez Ptakowice. Ze Zbrosławic jedziemy pod wiaduktem i kierujemy się w prawo z stronę Ptakowic (gdzie zaliczamy pierwsza krótką górkę), następnie w samych Ptakowicach w kierunku kościoła (druga górka).. Po zjeździe w dół za kościołem kierujemy się w lewo i w kierunku wejścia do sztolni czarnego pstrąga (3cia górka - 12%), potem zjazd, koło kościoła w lewo i cały czas prosto aż do wiaduktu gdzie wjeżdżaliśmy. W sumie pętla ma 9km + 3 fajne podjazdy (rekord trasy (nie mój) około 15min - na szosie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...