Skocz do zawartości

[2500zł] cross czy jednak trekking?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat z zakupem roweru dla siebie (182, 94kg). Jestem zielony w temacie. Rower ma służyć od jeżdżenia raczej po drogach utwardzonych - ścieżki rowerowe, asfalt, ale chcę mieć też możliwość pojeżdżenia po lesie ścieżkami - ale bez szaleństw. Z bezdroży (dołki doliny) - to dojazd nad rzekę. Raczej chcę jeździć turystycznie, trochę zwiedzając okolicę i robiąc zdjęcia. Będę jeżdził na takie wypady - 3 do 5 godzin. Mam duża lustrzankę, czasem będę chciał ją zabrać ze sobą(da się w ogóle - bo opinie są podzielone ze wzgledu na wstrząsy, które moga uszkodzić lustro)? Naczytałem się tego wszystkiego i mam mętlik w głowie co wybrać. Wstępnie wybrałem, czytając także opinie:

 

Cross -ze wzgldu na uniwersalność:

Kross Evado 1.3

Kellys EXQUISITE

Unibike Xenon

Trekkingowy - ze względu na wygodę:

Unibike Expedition

 

Co byście doradzali (może inne wybór bedzie lepszy) - z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że nie warto kupować trekingów. Lepiej Crossy. Różnią się typ tylko, że Cross to czysty rower, a treking to rower+światełka, bagażnik itp. Lepiej dokupywać oddzielnie to co nam pasuje i jest potrzebne.

 

Z tych rowerków co podałeś to najbardziej mi się podoba Unbike. Ma najlepszą ramę, bo Hydroformowaną a osprzętem wcale nie odbiega od reszty twoich propozycji. http://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?kol=9&gr=106&id=947 ten może ci się spodoba? Teoretycznie ma gorszą ramę robiną klasycznie nie ciśnieniowo, ale w praktyce to na równi(Merda w końcu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się typ tylko, że Cross to czysty rower, a treking to rower+światełka, bagażnik itp.

 

A geometrią to już się nie różnią?

 

Teoretycznie ma gorszą ramę robiną klasycznie nie ciśnieniowo, ale w praktyce to na równi

Czyli TFS Meridy jest równy hydroformowaniu Unibike, bo to Merida, tak? To do czego porównasz HFS Meridy? Do tytanu? Rzeczowy argument :( Znów w jakimś innym wątku przeczytałem, że Merida robi raczej kiepskie ramy i w ogóle nie jest polecana :) Momentami to forum mnie po prostu rozwala. Legenda goni legendę...

 

Wracając do tematu to z podanych przez Ciebie rowerów, podobnie jak Pytko wybieram Unibike. Ewentualnie sprawdź sobie tutaj dostępność Kellys Exquisite 2009.

Ze względu na ten las, dołki i doliny raczej odpuść sobie tego trekkinga. Już na dzień dobry ograniczają Cię w nim raczej szosowe opony. No i podjechać pod ewentualne wzniesienie z taką kierownicą też będzie Ci ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nośnie geometrii to nie wiem, to co napisałem przeczytałem tu kiedyś na forum i na stronce Meridy(ale tam trochę nie jasno napisali). HFS Meridy nie porównam do tytanu. Pisząc, że w praktyce nie zrobi mu to różnicy, chodziło mi o to, że nie zrobi mu różnicy taka rama na asfalcie(obie są wystarczająco sztywne) i w lekkim teremie, bo w takim cię jeździ na crossie. A pewne jest, że mu się nie rozleci :icon_wink:

 

Każdy ma inne wymagania co do ram, i każdy może mieć swoją opinię na ten temat. Ja jeżdżę na Meridzie i znam ludzi, którzy także jeżdżą na rowerze tej marki. I ja i oni są bardzo zadowoleni. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...