Skocz do zawartości

[Rower] Kross Level A6 V-brake 09 waga?


Teodoryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bardzo proszę o podanie rzeczywistej wagi Kross Level A6 V-brake 09 rama 18 lub 20 cali.

 

mam dylemat: na dziś jestem posiadaczem Unibike Evolution 2009 rama 21

 

rower jest cięzki ważył po rozpakowaniu 13.6 kg

 

po zmianie drutówek 2.3 na zwijane 2.0 zyskałem 300g

 

ale ciągle sporo, zastanawiam się więc jak zejść do ok 12kg, tyle mi wystarczy :)

 

Ale patrząc na ceny amortyzatorów o wadze ok 1600g widzę że bez 1,5zł się nie obejdzie.

 

RST First Platinum to ok 1000zł, a przecież jeszcze w kolejce czekają sztyca, mostek, kierownica, klamki i korba ;(

 

Tak więc zastanawiam się czy waga 12,5kg A6 podawana przez producenta ma coś wspónego z rzeczywistoscią, bo chyba taniej mi będzie sprzedać Unibika i zakupić A6 ;)

 

Mam też w domu Krossa A4 08 rama 21cali i waży dokładnie 13.4kg, więc widać że tu producent sporo nakłamał :D

 

Co mam robić? inwestować w Unibike, czy kupić A6? Czy A6 jest rzeczywiście lżejszy o 1kg od Unibike?

 

pomocy please

post-128425-1270721440,55_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kg. jak na rower to dużo, ale jak popatrzymy na masę rowerzysty wraz z rowerem to już tak dużo nie jest. Co za tym idzie jeśli nie jesteś jakimś wyczynowcem, któremu 1 kg w rowerze zabiera cenne sekundy na trasie, a bardzo chcesz odchudzić zestaw rower+rowerzysta to polecam zrzucić trochę masy z tego drugiego. Rozwiązanie najlepsze pod kazdym wzgledem :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś zakupiłem rzeczony Kross Level A6 2009

 

waga roweru fabrycznego 12195g bez pedałów, rama 20"

 

pedały dołączone do kompletu 185g/szt

 

za parę dni wrzucę rozpiskę do działu mania lekkości/wasze rowery/

Pochwalisz się tą ceną za ten rowerek w końcu :D;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...