Skocz do zawartości

[piasta] naprawa z wymiana bebenka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam we wrześniu tamtego roku zajechałem swoja piastę tyl shimano 475... po serwisie okazało sie ze połamałem pieski i zryłem bębenek. Piasta została naprawiona, znaczy został wymieniony piesek ale bębenek jest zajechany. Jeździłem tak do tej pory i ścigałem się az do wczorajszego dnia. Znów połamałem pieski i z kola zrobił sie wolnobieg.. bebenek jest zajechany, wymiana piasty jest mozliwoscia z ktora sie wiążą duze koszty i chciałbym tego uniknąć.

I wpadłem na pomysl aby wymienić bębenek gdyż piasta jest dobra tylko jest zakatowany bebenek i znalazlem to: http://allegro.pl/item976082890_hit_bebenek_do_piast_xtr_wyprzedaz_eurobike.html

 

Czy waszym zdaniem oplaca sie taka operacje zrobic?? Jest w opisie ze bebenek jest kompatybilny z moja piasta,a to ze jest to xtr i stalowy to nie powinienm go tak zajechac jak ten seryjny.

Prosze o wasze uwagi i sugestie :blink:

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Allegro powinien pasować - ma wielowpust na 10 "ramion". Bardziej mnie zastanawia jego rocznik skoro to wersja przejściowa na kasety UG/HG.

 

Ztego co widze to jest ten drugi z tego obraka co podales, I tak ten bebenek jest po taniosci wzgledem tego iz zwykly shimano deore/alivio kosztuje od 60-do-80zl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no ja nie mówię, że nie będzie działać czy coś, bo jeśli jest nie używany a ze starych lat (tzw. New Old Stock) to może Ci posłużyć kupę lat i km. Po prostu jestem ciekawy z jakiego jest rocznika. Z moich poszukiwań i raczej skromnych wyników wychodzi, że przy takim mocowaniu do piasty powinna być z okolic 97 roku, choć sam system zębatek zmienił się z UG na HG ok 90 roku, ale być może przejściowe bębenki były robione dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...