Skocz do zawartości

[wyprawa] Europa 2010 - szlakiem stolic


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Root Admin

 

Cel naszej wyprawy jest wyczyn -„Europa 2010…szlakiem stolic” jest projektem nowatorskim.

 

Z tego, co udało nam się znaleźć wInternecie oraz literaturze będzie to pierwsza wyprawarowerowa tego typu, eksploracja (19 stolic, 21 państw, 13038 km), edukacja inauka (zebranie konkretnych informacji, wiedzy w postaci bogatej dokumentacjitakiej jak: zdjęcia, reportaże, nagrania audio i video), spopularyzowanieturystyki rowerowej i zdrowego trybu życia. Celem wyprawyjest przemierzenie trasy rowerowej szacowanej na długość około 13 038kilometrów przez dwóch rowerzystów w czasie 90 dni. Będziemy pokonywać średnio140 km na dzień. Motywem przewodnim będzie zwiedzanie starego kontynentu z perspektywyroweru i nakręcenie ciekawego materiału, uwiecznienie niezapomnianych chwil.Zwiedzimy 21 państw, w tym 19 stolic Europy. Wyprawa rozpocznie się dnia3.7.2010 roku. Miejscowością startową i zarazem metą jest miasto Wrocław, datąwieńczącą jest 30.9.2010 r.

 

Onas...Piotrek i Seweryn

 

Wspólny"mianownik", bardzo mocne "spoiwo", czyli wspólna pasja,która łączy ludzi pragnących tego samego, posiadających te same marzenia. Wnaszym przypadku jest to chęć poznania ciekawych miejsc, ludzi, innych kultur,promocja jazdy na rowerze oraz zdrowego trybu życia a z drugiej strony okazjasprawdzenia samych siebie, głębsze poznanie własnej osobowości oraz egzamin zkoleżeństwa i współpracy. I to wszystko rzecz jasna na dwóch kółkachnapędzanych siłą własnych nóg. Cel naszej wyprawy wyklarował się podczas burzymózgów, zaś trasa była stopniowo dopracowywana.

 

 piotr.jpg

 

Piotrek Jędrzejak, Pietro(a)s-ur.11.12.1981, Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. Oddziecka uwielbiałem rowery, pierwsze zauroczenie przeżyłem w wieku 14 lat polekturze katalogu z rowerami marki Scott, już wtedy było to skorelowane zmocniejszym biciem serca i przyspieszonym pulsem.Na skutek tego bieżący rower-Specialized Sirrus jest już 14-ym w kolekcji( na pewno nie ostatnim ). Brałem aktywnyudział w maratonach rowerowych edycji Eska Gatorade Bikemaraton zajmującrozsądne lokaty ( około 20-go na koniec sezonu ). Każdą wolną chwilę spędzam narowerze, wybieram go też często jako środek transportu do pracy. Jestem teżczęstym gościem na festiwalach rowerowych. Mam na swoim koncie kilka ciekawychwypraw rowerowych m.in. Londyn-Paryż, Szkocja itd. Poza tym brałem też udział wmaratonach biegowych w Berlinie i Londynie. Gram czynnie w tenisa i koszykówkę.Pomysł "objechania" Europy chodzi mi po głowie od dawna i wracanieprzerwanie niczym bumerang.

 

seweryn.jpg

Seweryn Jeż, Jeżu/kolec, ur.15.02.1987,Absolwent Policealnej Szkoły Ratowników Medycznych we Wrocławiu „Kadra”.Aktualnie kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Rowerw moim życiu pojawia się od zawsze, we wspólnych wycieczkachz rodziną i przyjaciółmi, jako środek lokomocji do pracy, sposób na odstresowanie się, a później pomagał mi w przygotowaniach do Szkoły Aspirantów.Często gdy nie mam pomysłu co robić wypad na rower jest zawsze dobrą ideą; 1,5godziny przejażdżki po Wrocławiu jest świetnym sposobem na wypełnienie wolnegoczasu. Gdy pod koniec drugiej klasy szkoły średniej postanowiłem zostaćstrażakiem droga do tego celu była długa i niełatwa. Zacząłem biegać aby zwiększyćszybkość i wytrzymałość, a rower był świetnym tego uzupełnieniem. Nowe pomysłyprzynosiły nowe przygody: marszobieg na orientacje Harpagan, poznański maratonczy w końcu dalekie ponad 100km-owe wycieczkina rowerze. I gdy pierwszy raz wpadł mi do głowy pomysł na dłuższy wypad,pomimo zmęczenia po dotarciu do celu wiedziałem, że to dopiero początek nowejprzygody, która już kreowała się w mojej głowie. Nie wiedziałem jednak jakwielki rozmiar będzie miała ta przygoda. A wszystko zmieniło się gdy poznałemPiotrka…

 

 

Zobacz filmie prezentujący trasę wyprawy:

 

Więcej naWWW.EURO-BIKE.ORG

 

mapa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...