Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

czy ma ktoś doświadczenie w połączeniu obręczy 559x17c z oponą 57-559 26x2.25

 

U mnie tak było fabrycznie w rowerze i "od biedy" można to zrobić, ale szczerze mówiąc to się nie opłaci. Takie połączenie przypomina z profilu żarówkę co znacznie redukuje zalety szerokiej opony, a do tego nie da się za bardzo zejść z ciśnieniem, bo pływa. Lepiej już się będzie zachowywać opona 2,1', bo będzie miała mniej okrągły profil - bardziej płaski grzbiet.

 

Co do Detonatorów to na obręcz 16,5 mm możesz spokojnie zakładać oponę 1.0', ale po "kocich łbach" to nie pojedziesz :yucky: 4 bary w oponie 2,25 to grubo nie ma co :woot: Widać, że potrzebowałeś slicków od dawna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seraph --> dzięki za odpowiedź w takim razie zamawiam 1.0 i się nie czaje z grubszymi :)

 

 

1. Teraz pytanie bo nie wiem jakie ale na pewno 1,7-2,1 lub 1,9-2,3 mam dętki i czy taka dętka podejdzie mi do Detonatora 1.0 ? Coś czuję, że dętki też trzeba będzie zmienić. Po taniości widziałem w Decathlonie Presty 1,2-1,5 za 2szt. w cenie około 20zł - tyle to jeszcze mógłbym wydać w ostateczności ...

Więcej raczej nie chce wydawać bo już w tym sezonie wsadziłem tyle w tego mojego MTB, że spokojnie kupiłbym sobie szoskę za ten wkład :)

 

2. Ogólnie znalazłem gdzieś informacje, że te nowe Detonatory są dużo gorsze jakościowo i często gęsto zdarzają się przypadku rozchodzenia opony z boku. Gwarancja tego nie obejmuje, gdyż producent zrzuca winę na uszkodzenie mechaniczne. A tak naprawdę opona zaczyna się rozwarstwiać samoistnie.

Komuś coś wiadomo o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję koło tylne do starego roweru Magnum Antares. Rozmiar opony to: 24 x 2.00 (54-507). Rozmiar koła: 24 x 1.5/507 (6061 alloy) Takie były już z rowerem (przód i tył). Stare koło miało wolnobieg, było na zacisk i  hamulec tarczowy. Znalazłem tylko takie koło: http://allegro.pl/kolo-24-tylne-wzmacniane-saiko-pod-wolnobieg-i5247663936.html

Opis:

Koło 24".
Obręcz aluminiowa wzmacniana, 3 komorowa, SAIKO 507x19.
Szerokość obręczy zewn: 24mm.
Szerokość obręczy wewn: 19mm.
Wysokość obręczy: 24mm.
Obręcz przystosowana do hamulców klockowych.
Kolor: czarne.
Piasta aluminiowa Joytech pod wolnobieg (gwint).
Łożyska kulkowe.
Szerokość montażowa: 135mm.
36 szprych.
Waga: 1025.

Jeśli to koło sie nie nadaje to jakiego szukać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów! Mam taki problem: odkopałem ostatnio starą holenderkę z ojcowskiej piwnicy i nie wiem jakie opony (a co za tym idzie dętki) dobrać do obręczy. Nie mogę ogarnąć tych oznaczeń/rozmiarówek, bo jestem typowym laikiem. Na obręczy Schurmann'a  jest coś takiego: 28x1.25 / 18x622. Prosiłbym o pomoc w jakim przedziale i jakie opony i dętki byłyby dla mnie najlepsze. Dodam że mam prawie 2 metry wzrostu i 100 kg wagi a chodzi mi o jazdę do pracy i po mieście. Do pracy dojeżdżam po "mieszanej" drodze tj. trochę asfaltu, żwiru, piasku i jest też odcinek drogi kamienistej. Z góry dziękuję za wszystkie rady! Dodaje zdjęcie obręczy: post-190380-0-51779500-1439807774_thumb.jpg


Ludziska nikt nie pomoże? :-( Edytowane przez Szarpak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisaliśmy w osobnym temacie najważniejsze żeby opona miała średnicę osadzenia 622 mm, czyli tyle co obręcz.

 

Druga sprawa to szerokość i wg tabelki z pierwszej strony możesz pakować opony o szerokości od 25 do 50 mm i nic Ci nie wyskoczy :laugh:

 

Poza ten zakres lepiej nie wychodź, ale nie dlatego, że opona spadnie czy coś tam tylko dlatego, że to bez sensu. Za wąska opona będzie zbyt płaska (rozciągnięta w bok), a za szeroka będzie wyglądała jak "żarówka" i żadnego pożytku z niej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 35 do 45 mm szerokości jak dla mnie - taka typowo crossowo - trekkingowa opona. Warto zauważyć, że 700x35C to jest to samo co 35-622 i 28x1,35.

 

Chcesz tanio to Kenda Khan, a jak drożej to Schwalbe Marathon lub Land Cruiser. Są też wersje antyprzebiciowe, więc problem kapci znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 35 do 45 mm szerokości jak dla mnie - taka typowo crossowo - trekkingowa opona. Warto zauważyć, że 700x35C to jest to samo co 35-622 i 28x1,35.

 

Chcesz tanio to Kenda Khan, a jak drożej to Schwalbe Marathon lub Land Cruiser. Są też wersje antyprzebiciowe, więc problem kapci znika.

a nie 37-622 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję szybkiej odpowiedzi. Mam felgę 622-28 700-280. Średnica wew. to 18mm i stare opony miały 700x28, chciałbym przejść na 700x25 bo to stara kolarka. Da radę? Tabela mówi, że powinno być 700x28.

Że tak powiem "wszystko" da radę założyć.Tabela mówi o granicznych wartościach i Ty się raczej w tym mieścisz a dalsze kombinowanie w dół lub górę to na własne ryzyko.

Edytowane przez fala77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Jaka musi być minimalna szerokość obręczy dla opon 3" (29+)?

Teraz mam Sunrims MTX 33 z szerokością wewnętrzną 26mm i założone opony 2,35" - na siłę dało by się chyba upchnąć 3" ale to byłoby chyba ekstremum..

Tylko tu pojawia się pytanie - po co ci takie szerokie opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szybkie pytanie:

Zbliża się sezon jesienno-zimowy i muszę wymienić opony na szersze i bardziej terenowe, jaka powinna być minimalna odległość opony od widełek/widelca? Mam 50 mm miejsca (tył) i zastanawiam się, czy wcisnę oponę 47c i czy jest to bezpieczne (smart sam 29x1,75). Może rozsądniej będzie włożyć 28x1,6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...