Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W maju zeszłego roku kupiłem Kross'a Evado 7.0. W tym planuję zakup porządnego rowerou szosowego. Lecz z chęcią pojeździłbym nadal po lasach. Czy do  tego modelu koła http://www.kross.pl/pl/2013/cross/evado-7-0 (nie mogę znaleźć w ogóle linka do tych kół, więc wrzucam cały rower) mogę zastosować szersze opony MTB? Jeżeli tak, to jakie byście polecili? obecnie mam 1.6 cala.

http://www.cyklotur.com/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-29-cali-622/p,opona-race-king-29-drutowa-continental,42751.html znalazłem te opony, lecz nie wiem czy grubość 2 cale będzie pasowała do tych kół co mam obecnie. 

http://www.cyklotur.com/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-29-cali-622/p,opona-rocket-ron-ii-performance-29-schwalbe,121116.html czy te również będą pasować? Zależy mi na jak najszerszej oponie MTB do jazdy po sypkim i luźnym piasku i lasach. 

 

Rama roweru nie będzie za wąska do tego typu opon? Nie wiedziałem, czy utworzyć nowy temat czy tutaj napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 19mm wejda 2,30 cala po szerokosci. tylko trzeba mocno je nadmuchac

 

 

pohwa.

Oj nie byłbym taki pewny. 

 

Mam fulcrumy redmetal 5, szerokość wewnętrzna 19mm i Smart Sam 2,25 nie chce wejść. Nie ma bata. Kombinowałem w detkami, ugniatałem, czarowałem, smarowałem mydłem i nic. Opony nie da sie dobrze ułożyć bo po prostu po napompowaniu spada. Dwa razy mi spadła w czasie jazdy. Po napompowaniu na kamień, oponę moge ręką ściągnąć z obręczy. Felga po centrowaniu wiec to nie jej wina. Pompuje, pompuje i nagle opona schodzi z obręczy.

 

Co ciekawe, druga taka sama opona normalnie wchodzi bez najmniejszego problemu i kręci sie bez żadnych bić. 

 

O co cho? Za szeroka opona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga dotycząca tabelki: do obręczy 17 mm nie zaleca się węższych opon niż 25mm jak dobrze pamiętam. Mam założone u siebie 20mm i jest wszystko w porządku. Uważam, że można stosować takie konfiguracje. Opona ładnie leży w obręczy i zero problemów w przy zakładaniu. Doświadczeni, jakie macie zdanie na ten temat?

 

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie wiem co sie dzieje, jestem w szoku. Może jakas opona lewa.

 

Dwie takie same obręcze, dwie takie same dętki, dwie takie same opony. Próbowałem różnych kombinacji i zawsze jedna opona nie chce wskoczyć w obręcz. Z drugą oponą zero problemów. Niby dobrze leży, ugniatam itp. pompuje dalej, dalej i wychodzi w którymś miejscu, nie zawsze w tym samym. Po prostu dętka wypycha opone na zewnątrz obręczy. Gdy wydawało mi sie że jest wszystko okej, opona miała spore bicia na lewo i prawo (nie była dobrze uożona), ale poszedłem sie przejechać. Ujechałem może z 0,5 km i opona zsunęła sie z obręczy, dobrze że szybko nie jechałem.

 

 

Niby patrząc na tabelke to opona jest za szeroka na tą obręcz. Jest jednak małe ALE. Mam drugą taką samą oponę i z nią nie ma problemów, po za tym już kiedyś jeździłem na oponie 2,25" i na obręczy 19mm i też nie było problemów. Czytałem tez na forum że nie jestem wyjątkiem i część ludzików zakłada takie kapcie i też nie narzekają. 

 

Dodam że obręcze 100% po centrowaniu, zero bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj zmierzyłem dokładnie i wychodzi niecałe 17mm... poczytałem w sieci, znalazłem kilka osób, które wsadzały oponki 1.0 na 17mm do tego przekonał mnie fakt, że Mavic do obręczy 17mm zaleca opony od 1.0 do 2.1 bodajże.

 

Cóż, ryzyk fizyk, zamówione i testy się zrobi, zobaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się zastanawiał...

 

Opony maxxis detonator 26x1.0 (25-559) obręcz Kands Maxx (wew 17mm realnie trochę poniżej) pasują jak ulał.

 

Oponki mają max 6,8bar napompowane do 5 bar świetnie leżą. Nie było problemów z nałożeniem, nie widzę też sposobu w jaki mogłyby wyskoczyć z obręczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,


 


 


Na wstępie zaznaczę, że wiem o rowerach tyle, że mają 2 koła i służą do przemieszczania się :)


 


Mam problem z tylną oponą, która uległa zniszczeniu ( duża dziura chyba po wjechaniu na rozbitą butelkę ). Chcę teraz zamówić sobie nową, ale nie wiem jaka powinienem kupić...


 


Teraz miałem komplet: schwalbe racing ralph triple, a obręcz:  alexrims fd26 anti snakebite 


 


Proszę najlepiej o dokładną nazwę i w miare możliwości doradzenie jakiegoś sklepu internetowego:)


 


Pozdrawiam i proszę o szybka odpowiedź.:)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...