Skocz do zawartości

[przerzutka przednia] Shimano XTR FD-M971


TocaS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Za chiny nie mogę wyregulować idealnie przerzutki przedniej.

 

Jeśli z tyłu będzie koronka ostatnia lub przed ostatnia to przerzutka będzie pracować poprawnie (może minimalnie myśli z 2 na 3), natomiast gdy z tyłu wrzucę na 5 koronkę przerzutka ma problem wrzucić z 2 na 3 blat, choć wrzuci.

 

Powyższa sytuacja jest aktualnie po poprawieniu obejmy przerzutki tak by prowadnica była równolegle do blatu korby, wcześniej przód prowadnicy był wysunięty jakieś 2 mm, sytuacja była wówczas jeszcze gorsza.

 

Zastanawiam się czy zewnętrzna cześć prowadnicy nie została skrzywiona do zewnątrz co by tłumaczyło to, że musiałem poprawiać przerzutkę, a zarazem na zdjęciu poniżej zaznaczyłem miejsce, w którym nie podoba mi się odstęp, czy powinien być ??

Niestety nie mam nikogo z podobną przerzutką co bym mógł porównać, w internecie zaś jak sprawdzałem, wydaje mi się że zaznaczonej poniżej przerwy w tym miejscu nie ma.

 

Beztytuu.jpg

 

Beztytuu2.jpgBeztytuu3.jpg

 

Beztytuu4.jpg

 

Beztytuu5.jpg

 

Zastanawiam się nad próbą podjęcia wyprostowania tej prowadnicy, tylko czy to będzie już to samo ?? Najchętniej bym ją wymienił na nową.

 

Dodam od siebie, że nic tu nie daję naciągnięcie linki ponieważ, przerzutka nie przerzuca ani w jedną ani w drugą stronę prawidło, a na przełożeniu 2/1 łańcuch trze o prowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ten dzyndzel, ale przed tym zauważyłem inny problem, który daje się we znaki. Przerzutka kiepsko odbija sprężyna, czyli z rzucając z blatu na drugą koronkę prowadnica przerzutki jedynie lekko drgnęła musiałem jej pomóc nogą by spadła na pozycje 2 koronki. Wygląda na zasyfioną.

 

Zdjąłem poprawiłem dzyndzel, wyczyściłem przepłukałem dałem trochę oliwki na sprężynkę. Wyregulowałem w 5 minut i przerzutka działała właściwie, ale tylko na jeden wyjazd :/ Dzisiaj widzę, że znów ma ten sam problem i trzeba jej pomagać nogą, a co to za przyjemność, zdjąłem na razie płuczę w ropie.

 

Czy próbował ktoś rozebrać przerzutkę przednią na części, bo na moje oko nie ma za bardzo możliwości jej rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Postanowiłem odświeżyć problem przedniej przerzutki.

 

 

o to filmik przedstawiający o co chodzi.

 

Dodatkowy opis jest na YT

 

Ciekawi mnie czy ktoś borykał się z takim problem.

 

Być może to już koniec tej przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiego samego XTRa wymieniłem na SRAMa 9.0. XTR nawet nowy, nigdzie nie pokrzywiony nie dał się należycie wyregulować. nowy nabywca jest zadowolony więc to pewnie kwestia współpracy wszystkich komponentów.

9.0 jako że była ciężka to ją rozłożyłem i złożyłem już na tytanowych trzpieniach. troche trzeba było nad tym pomyśleć ale się udało. XTRa pewnie też da się poskładać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...