Skocz do zawartości

[Kaseta] hg50 czy hg40


siladms16

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponieważ przeskakuje mi łańcuch chce wymienić go na nowy wraz z kaseta. Zastanawiałem się nad kupnem kompletu ( kaseta + łańcuch ) Shimano Alivio CS-HG50 lub taka sama tylko hg40 i tutaj moje pytanie. Czym się rożni hg 50 i hg 40 ( oprócz ceny ) bo na pierwszy rzut oka wyglądają identyczne?? I czy chociaż trochę na nich pojeżdżę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie czym się różnią, choć HG50 mam w zimówce i z łańcuchem srama PC48 ma się dobrze. Ważniejszym elementem będzie tu dobry łańcuch.

 

Co do kasety można polecić http://www.forumrowerowe.org/topic/15797-kaseta-shimano-cs-hg30-8-11-30t/ , która nie ma najgorszych opinii, a w teście pracuje zaś z IG51, podejrzewam, że w porównaniu do HG40 czy HG50 z przebiegiem będzie podobnie, może jedynie waga inna, trzeba by tu zajrzeć do katalogu shimano bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HG40 i HG50 nie różnią się niczym poza waga hg40 około 325g, a hg50 365g - mogę się mylić, bo szukałem kiedyś tylko po aukcjach a nie w katalogach. Jeśli chodzi o wytrzymałość to jest identycznie... Sprawdzone jazdą przez 2 sezony. Mnie średnio wystarcza jedna taka kaseta i dwa łańcuchy hg50, hg51 lub kmc na pół roku, potem zmiana na kolejny zastaw. Dobre i tanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Różnią się wagą, choć wydaje mi się, że HG-50 powinna być lżejsza, bo to wyższy model.

 

Skoro zmieniasz kasetę co pół roku to rozumiem, że robisz rocznie około 10000 - 15000 km.

Na jednej kasecie spokojnie da się przejechać 5000 km i więcej, no chyba że katujesz niemiłosiernie sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmieniasz kasetę co pół roku to rozumiem, że robisz rocznie około 10000 - 15000 km.

Na jednej kasecie spokojnie da się przejechać 5000 km i więcej, no chyba że katujesz niemiłosiernie sprzęt.

Zgadza się ;) Może nie 10 000, ale wystarczy kilkanaście maratonów w błocie, jakieś xc w ciężkich warunkach, wypad w deszczu itp... Ogólnie, to sprzęt nie jest oszczędzany, dlatego jeśli ktoś ma 8-kę, to zawsze polecam tę kasetę, bo sam na sobie ją sprawdziłem i wiem, że ktoś kto jeździ w łagodniejszych warunkach, to szybko tej kasety nie zajedzie :icon_wink:

 

PS niemiłosierne katowanie to dobre określenie :thumbsup: Nie wiem co więcej można robić z napędem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...