Skocz do zawartości

Dąbrowa Górnicza


picasso11

Rekomendowane odpowiedzi

Średnia 32km/h to na asfalcie?? Napisz dokładnie jak przebiegała trasa.

Asfalt, interwały będę robił jutro jak pogoda dopisze, ale to już na wyciągu na Zagórzu. Co do trasy to przez Zieloną, przez Pogorie 4, potem przez trasę 86 w Wojkowicach kośćcielnych, mijałem z lewej Marcinków i kierowałem się na Tuliszów w stronę jeziora przeczyckiego i od lewej strony go omijałem. Tam mam swój punkt docelowy skąd zawracam i pokonuje podobną trasę powrotną, z tym, że na pogorii 4 kieruję się na piekło i ulicą Zakładową "przecinam" pogorię 3 i 2, potem Parkową i do domu :).

 

Paweł trzaska te asfalty regularnie :) ale na dobre mu to wychodzi bo wyniki na ostatnim maratonie miodzio - pozazdrościć :whistling:

Sam jestem zaskoczony tym wynikiem, zwłaszcza, że dzień wcześniej dał mi wycisk ten sprint w triathlonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarłem wreszcie na te Podbuczynowe Wzgórza. Całkiem fajne tereny. Co prawda liczyłem na większe podjazdy ale i tak wyszło całkiem niezłe 800 metrów przewyższeń. A wjeżdżałem na te wzniesienia z różnych stron. Możliwe, że coś fajnego przeoczyłem. Pewnie jeszcze się tam wybiorę. Niestety złapałem tam gumę, na stromym odcinku już po minięciu wzgórz, w miejscu gdzie leżało pełno śmieci (ehhhh ci ludzie) na szczęście miałem zapas.

 

A tak wygląda to na wykresie jak kogoś interesuje:

 

http://www.glowfoto.com/static_image/30-124031L/3919/jpg/04/2010/img6/glowfoto

Widziałeś ten lajtowy zjazd ze skocznią???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asfalt, interwały będę robił jutro jak pogoda dopisze, ale to już na wyciągu na Zagórzu. Co do trasy to przez Zieloną, przez Pogorie 4, potem przez trasę 86 w Wojkowicach kośćcielnych, mijałem z lewej Marcinków i kierowałem się na Tuliszów w stronę jeziora przeczyckiego i od lewej strony go omijałem. Tam mam swój punkt docelowy skąd zawracam i pokonuje podobną trasę powrotną, z tym, że na pogorii 4 kieruję się na piekło i ulicą Zakładową "przecinam" pogorię 3 i 2, potem Parkową i do domu :).

 

 

Sam jestem zaskoczony tym wynikiem, zwłaszcza, że dzień wcześniej dał mi wycisk ten sprint w triathlonie :)

hmmmm???? Gratuluje formy. Muszę sprawdzić się na tej trasie, wydaje mi się,że pociągnę powyżej 30. W tamtym sezonie udawało mi się, w tym miałem kilka sporych podjazdów. Jak będziesz zainteresowany to napiszę Ci na jakiej trasie ja robię czasówki , może skorzystasz.

 

Nie :yes: Czyli coś fajnego mnie ominęło. Możesz mnie nakierować gdzie to jest mniej więcej. Przy wieży obserwacyjnej czy na drugim wzniesieniu ?

Dojeżdżasz do końca asfaltu w Wojkowicach, jedziesz dalej asfaltem prosto ulicą Karsowską.Dojedziesz do trasy E75 , którą przecinasz prosto. Jedziesz,jedziesz aż dojedziesz do skrzyżowania z ulicą Broniewskiego w Dąbrowie Górniczej. Przecinasz tą ulicę prosto i zaczynasz podjazd polną drogą. Po ok.700 m zaczyna się las, skręcasz do niego w lewo, dalej udeptaną ścieżką na szczyt. Na szczycie dalej prosto i pierwsza w lewo, zaczyna się zjazd. Naprawdę można się tam rozpędzić i skoczyć jak ktoś lubi. Później to już tylko jak rower poprowadzi. Możesz na dole skręcić w prawo, później w lewo na podjazd pod wieżę widokową i po zjeździe też w prawo. Tą drogą wyjedziesz z lasu na otwartą polanę z dróżką. Jeśli pojedziesz dalej prosto (nie w lewo)dojedziesz do Bugaja (dzielnica DG, dobry punkt wypadowy na Niegowonice lasem). Nie jestem specem z tych ścieżek w tym lesie, ale Browm napisał z tego doktorat. Szczegółowe pytania do Browma. Wiem,że jest na pewno 5 (może i 10) różnych podjazdów na Bukową Górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dojeżdżasz do końca asfaltu w Wojkowicach, jedziesz dalej asfaltem prosto ulicą Karsowską.Dojedziesz do trasy E75 , którą przecinasz prosto. Jedziesz,jedziesz aż dojedziesz do skrzyżowania z ulicą Broniewskiego w Dąbrowie Górniczej. Przecinasz tą ulicę prosto i zaczynasz podjazd polną drogą. Po ok.700 m zaczyna się las, skręcasz do niego w lewo, dalej udeptaną ścieżką na szczyt. Na szczycie dalej prosto i pierwsza w lewo, zaczyna się zjazd. Naprawdę można się tam rozpędzić i skoczyć jak ktoś lubi. Później to już tylko jak rower poprowadzi. Możesz na dole skręcić w prawo, później w lewo na podjazd pod wieżę widokową i po zjeździe też w prawo. Tą drogą wyjedziesz z lasu na otwartą polanę z dróżką. Jeśli pojedziesz dalej prosto (nie w lewo)dojedziesz do Bugaja (dzielnica DG, dobry punkt wypadowy na Niegowonice lasem). Nie jestem specem z tych ścieżek w tym lesie, ale Browm napisał z tego doktorat. Szczegółowe pytania do Browma. Wiem,że jest na pewno 5 (może i 10) różnych podjazdów na Bukową Górę.

 

Dzięki, jak tylko się wypogodzi to jadę tam znów :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wczoraj jednak skusiłem się na krótki i szybki wyjazd.

Wyszło 22 km.

 

 

Tu proszę dwa zdjęcia ze szczytu, niestety w drodze się nie zatrzymywaliśmy: http://wyslijto.pl/plik/mi1d29jj5b

Pierwsze zdjęcie - kierując się na prawo mamy zjazd/podjazd, my tamtędy wjeżdżaliśmy.

Drugie zdjęcie - kilka metrów podjazdu i jest nasz zjazd, można wybrać kilka różnych opcji zjazdu.

 

Następnym razem postaram się o bardziej szczegółowe zdjęcia przed podjazdem.

 

A może ktoś się z nami wybierze w tamte okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znów odwiedziłem Borowa Górę. Fajnie się jeździło, rano jeszcze nie padało. W sumie nakręciłem po tych wzgórzach ok. 16 km więc całkiem niezłe tereny. Kilka zdjęć poniżej.

 

Tutaj przy jakiejś ogrodzonej budowli, coś a'la bunkier ?

 

1_59.jpg

 

Po minięciu "bunkra" zjazd aż do betonowej drogi. Potem zawrót i z powrotem pod górkę.

 

2_21.jpg

 

Tutaj gdzieś w terenie.

 

3_30.jpg

 

Rozjazd - w prawo pod wieżę obserwacyjną.

 

4_25.jpg

 

A tutaj już prosta droga pod wieżę.

 

5_5.jpg

 

Już pod wieżą.

 

6_9.jpg

 

I sama wieża.

 

7_6.jpg

 

Coraz bardziej podobają mi się te tereny. Można wyznaczyć tam ciekawą trasę do treningów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie, proszę ile wychodzi km. pod tą wieżę obserwacyjną, powiedzmy z płyt betonowych na pogorii III. Z góry dzięki. Pozdr. Paweł.

 

Z Kasprzaka przez Pogorię III I IV pod wieżę jest ok. 16 km. Z Kasprzaka na płyty jest ok. 5 km. więc wychodzi ok 11-12 km pod wieżę. Żeby trafić pod wieżę łatwo to z Pogorii IV wbijasz się w Ujejską i jedziesz w prawo (a nie na Wojkowice), potem cały czas prosto aż do rozjazdu, w prawo dalej ciągnie się Ujejska a w lewo Broniewskiego. Skręcasz w Broniewskiego i po jakiś 50 metrach jest skręt w prawo w Olimpijską, która to doprowadzi Cię pod sam drogowskaz ujęty na jednym ze zdjęć powyżej. Zdjęcie jest robione jakby w drogę powrotną, więc ten drogowskaz jadąc od DG będziesz miał po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dzisiaj 47 km ze znajomym.

Jutro jak będzie ładnie to prawdopodobnie szykuje się dłuższy wyjazd, a jak nie pojadę to czeka mnie jazda po okolicy.

 

Jak ktoś byłby chętny to proszę pisać, choć nie gwarantuję że wyjazd wypali, ale zawsze można się dogadać.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kasprzaka przez Pogorię III I IV pod wieżę jest ok. 16 km. Z Kasprzaka na płyty jest ok. 5 km. więc wychodzi ok 11-12 km pod wieżę. Żeby trafić pod wieżę łatwo to z Pogorii IV wbijasz się w Ujejską i jedziesz w prawo (a nie na Wojkowice), potem cały czas prosto aż do rozjazdu, w prawo dalej ciągnie się Ujejska a w lewo Broniewskiego. Skręcasz w Broniewskiego i po jakiś 50 metrach jest skręt w prawo w Olimpijską, która to doprowadzi Cię pod sam drogowskaz ujęty na jednym ze zdjęć powyżej. Zdjęcie jest robione jakby w drogę powrotną, więc ten drogowskaz jadąc od DG będziesz miał po prawej stronie.

 

Dzięki, dokładnie z Kasprzaka będę śmigał, także idealny opis, pozdr. Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...