Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Patryke, nie wiem czemu koniecznie daszek jest potrzebny w terenie... Zobacz na maratony jak ludzie jeżdżą - 70-80% to kaski 'szosowe', bez daszku. Sam jeżdżę w Rudy Project Contact+ i jakoś sobie radzę bez opcjonalnego daszka (chociaż mam go pudełku, ale nie wiem czy 2% użytkowników tego modelu jeździ w daszku, ja w życiu nie widziałem :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower już kupiony, teraz szukam kasku. Najbardziej mi się podobają "orzeszki", poza tym oferują ochronę potylicy. Oczywiście mają jedną zasadniczą wadę czyli kiepską wentylację...

 

Ostatnio jednak szperając w Internecie znalazłem kask Limar X-Action / X-Urban (różnią się jedynie brakiem obrazka).

 

Wszystko byłoby fajnie bo ma dużo otworów wentylacyjnych i wygląda jak klasyczny "orzech", ale mam wrażenie że jest strasznie płytki i wcale nie oferuje ochrony potylicy...

Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym kaskiem?? Ewentualnie jaki byście polecali kask do 200 zł z ochroną potylicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryke, nie wiem czemu koniecznie daszek jest potrzebny w terenie... Zobacz na maratony jak ludzie jeżdżą - 70-80% to kaski 'szosowe', bez daszku. Sam jeżdżę w Rudy Project Contact+ i jakoś sobie radzę bez opcjonalnego daszka (chociaż mam go pudełku, ale nie wiem czy 2% użytkowników tego modelu jeździ w daszku, ja w życiu nie widziałem :) ).

W sumie z tym koniecznie to przesadziłem, ale z mojego doświadczenia mogę go polecić w teren, najbardziej przeszkadza na asfalcie gdzie trzeba przybrać bardziej aerodynamiczną pozycję i wtedy zasłania pole widzenia. Jak się nie spodoba to zawsze można odpiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możecie polecić jakiś kask - porządny, do jazdy tak naprawde roznej, od szosy, po las/droga utwardzana - intensywnie, po 20-40km dziennie. Budżet raczej nieograniczony, chociaż powyżej 400zł musiałbym mieć mocne argumenty aby kupić :)

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam dla siebie nowego kasku do MTB, zastanawiam się nad modelami (L):

 

http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2__T_KASK+IONOS.html?PT=53155230&PZTA=A&HNT=T&PD=&WSZDZ=T

 

http://www.rudyproject.pl/kaski/actyum.php

 

Głownie zależy mi aby pasował na bardziej "owalną głowę" niż na "jajowatą" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem kolesia który miał połączenie kasku mtb i fullface . Góra jak normalny kask tyle,że miał jeszcze ochronę na szczękę. Gdzie mogę taki znaleźć , jakiej firmy i oczywiście za ile?? ;)

Edytowane przez Poczwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

wlasnie wrocilem z rundy, kolizje mialem z gosciem, ktory mi wyszedl na droge. wina w sumie z obu stron, ja jechalem za szybko on zupelnie nie rozejrzal sie przed wejsciem na ulice, w konsekwencji czolowke z nim mialem...

od razu klotnia z kierowca autobusu, ktory bacznie wszystko obserwowal :) policja sie znalazla... eh

 

sklania mnie to poraz kolejny do zakupu kasku. juz kiedys mialem prawie bliskie spotkanie z kraweznikiem, juz katem oka widzialem jak lece glowa na niego, na szczescie kilka cm zabraklo, dzis skonczylo sie na centalnym uderzeniu glowa w goscia bez konsekwencji wiekszych. stluklem kolano solidnie, glowa cala. widze, ze sporo sie zmienilo na rynku od czasu kiedy sie kilka lat temu interesowalem tematem. materialy lzejsze, lepsza wentylacja. jest jakas wyrozniajaca sie marka kaskow szosowo/mtb, glwonie jednak po ulicy smigam - w kwocie do 200zl ? widze limara, met'a, giro, authora etc

 

mozecie wytlumaczyc mi o co chodzi w technologii In-Molding ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kask raczej według uznania - jak leży, ciśnie czy nie, wentylacja. siatka na robale. W okolicy 2 stówek wybór duży. Spróbuj Cratoniego, mam i chwalę. A in-molding to łączenie skorupy styropianowej z zewnętrzną w procesie formowania a nie klejenie jak było w tanich kaskach. Podobno poprawia to wytrzymałość garnka no i jest bardziej trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja też miałam wypadek na rowerze i to w mieście, wywaliłam się na zakręcie, bo mi krawężnik koło pociągnął i straciłam panowanie nad rowerem. Tak wyrżnęłam, że aż mnie zamroczyło na chwilę. Dobrze, że miałam kask, bo pewnie bym nie przeżyła zderzenia z betonem. Kask się rozsypał, a ja poszłam na zwolnienie lekarskie, bo tak sobie zbiłam staw barkowy, że nie mogłam ręką ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym wlasciwie rozni sie kask szosowy od mtb ? widze mniejsze zabudowanie boku glowy w mtb i chyba mniejsza wentylacja na czubku glowy w mtb. rower mam mtb, buty spd mtb a jezdze glwonie sciechach rowerowych/szosie :rolleyes:

z 1 strony nie chce za duzej plaszczyzny kasku na glowie z 2 w razie akcji bok glowy jest mniej osloniety w stricte mtb.

 

moze sie myle, ale u Ciebie Saovine na avatarze widac kask szosowy ?

Edytowane przez dgim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie aż tak dawno temu kolejny wypadek na rowerze z cyklu przelot przez kierownicę. Poprzednie kończyły się niewielkimi siniakami. Wpadłem w dziurę w kostce. Kasku nie ubrałem, bo to tylko na chwilę wyjście. Skończyło się rozciętą brodą, złamaną ręką i wstrząśnieniem. Przy większej prędkości mogłoby to się skończyć gorzej. Dlatego polecam wszystkim kask!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przymiarkach zakupilem Uvex'a Xenowa GT. lezy idealnie, wykonanie rowniez swietne, bardzo dobra regulacja obwodu, plynna, dokladna, 21 otworow wentylacyjnych, inmould, 285g, to co mam w kasku mammuta w gory - delikatny material na pasku pod broda, pierd ale in plus, przy kilku h stricte sam pasek irytuje.

do tego okulary uvexa free o wartosci ok 100zl. tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dodam tylko, że bardzo łatwo tak przepołowić kask na pół przy odpowiednim uderzeniu;) Kiedyś jadąc pociągiem powiesiłem kask na kierownicy. Pociąg zahamował, rower się przewrócił a kierownica rozpołowiła kask na pół ...

 

Z drugiej strony kiedyś przeleciałem przez kierownicę uderzając kaskiem w drzewo. Kask cały, ja cały. Uderzenia nie czułem w ogóle ale wiem, że bez kasku to nie tylko głowa by była uszkodzona ale może i kręgosłup (duża prędkość, wyhamowana głównie uderzeniem głowy). Jak do tej pory kask uchronił mnie 2x przed bardzo mocnymi upadkami i kilka razy przed drobnymi. Nie zamierzam jeździć bez niego :)

 

Kask ma jeszcze jedną ważną funkcję - w krzaczastym terenie lub lesie służy do torowania drogi wśród zarośli :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przymierzeniu kilku modeli mam problem z dobraniem czegoś na moją głowę. Obwód wynosi 59 cm ale problem polega na tym, że wszystkie są za wąskie i albo głowa nie wchodzi albo na styk tak że mocno czuję boki wnętrza. Czy są jakieś modele charakteryzujące się większą niż standardowa szerokością? Chciałbym się zmieścić w cenie do ok 150 zł. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary mam ten sam problem po prostu mamy za szeroką głowę ;]

Z tego co mierzyłem to gość w sklepie polecał mi ten kask:

http://allegro.pl/item1096185417_kask_rowerowy_met_testagrossa_blue_black_xl_61_64.html

 

Wiem że na allegro drogi ale ja go mogę mieć u siebie w sklepie za 199zł

 

Jest z tego co na razie mierzyłem najlepszy bo wchodzi bez żadnych problemów i jest wygodny...

 

Polecam się nim zainteresować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż, ja też miałam wypadek na rowerze i to w mieście, wywaliłam się na zakręcie, bo mi krawężnik koło pociągnął i straciłam panowanie nad rowerem. Tak wyrżnęłam, że aż mnie zamroczyło na chwilę. Dobrze, że miałam kask, bo pewnie bym nie przeżyła zderzenia z betonem. Kask się rozsypał, a ja poszłam na zwolnienie lekarskie, bo tak sobie zbiłam staw barkowy, że nie mogłam ręką ruszać.

 

Ostatnio miałem coś podobnego. Wpadłem w dziurę na drodze, skręciło mi w prawo w krawężnik, no i krawężnik mnie pociągną i gleba. Dodam, że byłem bez kasku. Na szczęście nic mi się nie stało. Ale poszedłem po rozum do głowy. Dzisiaj mierzyłem kaski i chyba jutro kupuje Giro Venti lub jakiegoś Uvexa, wpadły mi w oko.

 

Jeszcze mam pytanie do warszawiaków, czy w decathlonach jest coś po za tym co w ofercie internetowej? Oczywiście chodzi mi o kaski.

Edytowane przez Krawcowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...