Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się do pytania: Jaki kask do 100 zł? nie mogę nic dołożyć i jest to górna granica kosztów. Jak coś zostanie to lepiej. Interesuje mnie tylko odbiór osobisty w Warszawie. Na allegro znalazłem:

http://www.allegro.pl/item995323991_markowy_kask_longus_ventex_reg_l_xl_techn_inmold.html ten mi się podoba z wyglądu, ma siatkę i wygląda na solidny. Może ktoś zna markę i może się wypowiedzieć?

http://www.allegro.pl/item989228457_kask_rowerowy_voltt_tobo_regulowany_58_62cm.html Ten mi się mniej podoba, jednak kask raczej ma chronić niż wyglądać. jw. zna ktoś?

http://www.allegro.pl/item994404373_kask_rowerowy_spokey_regulowany_58_60cm_top_model.html wygląda nienajgorzej, jednak nie ma siatki.

http://www.allegro.pl/item991466400_kask_rowerowy_worker_gladiator_z_regulacja_l_xl.html bez siatki, firma jest mi znana ze słyszenia

http://www.allegro.pl/item994548479_markowy_kask_axer_sport_a2153_regulacja_l_58_60_cm.html siatka, jest tani, jedna firma Axer sport nie jest mi znana.

 

Fajnie, że wszystkie te kaski w jednym sklepie, jednak nie ma tam niczego o czym słyszałbym na forum, żadnych giro, Scottów, Authorów, Cratonich, jeśli ktoś może pomóc w wyborze optymalnego kasku, to będę wdzięczny. Moim faworytem jest ten pierwszy Longus. Wygląda ładnie i solidnie. Jeśli nie ma przeciwwskazań i będzie wygodny to może go wezmę.

 

Wiem że mam się kierować wygodą, jednak jeśli ktoś zna wady ww. kasków to fajnie byłoby znać je wcześniej. Proszę i z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Jutro chciałbym przejść się po sklepach. Nie zapomnę też, żeby zajrzeć do Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, a co sądzicie o czyms takim http://www.allegro.pl/item980948715_juz_jest_kask_661_comp_ii_2010_hit_fr_dh_l.html , ale w grę wchodzi jazda rowerem mtb xc (szybka po mieśćie i po leśnych uliczkach). Nie będzie tzw. "wiochy" w takim full face?

 

Wiocha to subiektywna sprawa, moim zdaniem wszyscy kaskowcy wyglądają raczej pr() niż wiejsko. Do lasu jak najbardziej się nadaje. Poza tym FF zapewni większe bezpieczeństwo, inna rzecz, że możesz się w nim ugotować. Więc decyduj czy zależy Ci bardziej na bezpieczeństwie czy opinii innych i przewiewności.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Witam Panowie, a co sądzicie o czyms takim http://www.allegro.p...it_fr_dh_l.html , ale w grę wchodzi jazda rowerem mtb xc (szybka po mieśćie i po leśnych uliczkach). Nie będzie tzw. "wiochy" w takim full face?

Zwał jak zwał, równie dobrze można do garnituru ubrać trampki ;) Moim zdaniem kiepski pomysł i zupełny brak komfortu w ciepłe dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał, równie dobrze można do garnituru ubrać trampki :thumbsup: Moim zdaniem kiepski pomysł i zupełny brak komfortu w ciepłe dni.

kwestia gustu chyba, inna sprawa, ze jeżdzę jak głupiec i przejeżdzam na czerwonym:P zawsze wieczorami, wiec raczej nie jest aż takim problemem temperatura. tylko żeby się ludzie ze mnie nie śmiali, że koleś na zaykłym roweryku (mtb xc) jeździ w motocrossowym kasku:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos używa kasków firmy Rudy Project? Szczególnie zależy mi na opinii na temat modelu Actyum.

Słyszałem gdzieś,że kaski Rudy'ego sa dośc płytkie.Czy to potwierdzacie.Ten model Actyum ma wyściółke ze skóry,ciekawe jak się ona spisuje przy wchłanianiu potu i potem przy ewentualnym czyszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopiero zastanawiam nad kupnem kasku. Jestem z Bytomia a aktualnie studiuję w Opolu, gdzie poruszam się rowerem - wygodniej, szybciej i zdrowiej niż komunikacją miejską. Nie wiem jaki kask wybrać - jeśli chodzi o cenę i typ, żeby był wygodny, nie jeżdżę wyczynowo, mam miejski rower (Trekkingowo-crossowy) Maxima excursion 210 na którym sobie pykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki kask wybrać - jeśli chodzi o cenę i typ, żeby był wygodny, nie jeżdżę wyczynowo, mam miejski rower (Trekkingowo-crossowy) Maxima excursion 210 na którym sobie pykam.

Ja kupiłem w Lidlu za 39,90 i jak w Twoim przypadku cena gra rolę to chyba nie znajdziesz lepszego. Na moją głowę pasuje jak ulał, system mocowania jest pewny, wczoraj spędziłem w nim kilka godzin na rowerze - jest wygodny, nic nie uwiera, praktycznie nie czuć go na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przejeżdżanie na czerwonym nazywasz jazdą z głową to chyba nie za dużą te głowę masz... pomyśl że czyjś syn zobaczy jak ty to robisz... albo że kiedyś twój np 8 letni syn to zobaczy i postanowi powtórzyć wyczyn...

Drogi Rafi1784 jeżeli jeżdzę poźnymi wieczorami to ok. godziny 21-22, więc nie sądzę, żeby małe dzieci mnie chciały naśladować, bo po prostu o tej godzinie już powinny być pod ciepłą kołderką(zupełnie jak Ty);] A jeżdżę szybko, przejeżdżam na czerwonym(praktycznie tylko późnymi wieczorami) , bo lubię zapier..lać :woot: A tak poza tym: 1 nie masz prawa mnie oceniać 2 wielkość głowy nie ma nic wspólnego z poziomem inteligencji człowieka 3 nie sądzę,żebym mial "nie za dużą te głowę".

POZDRAWIAM AKTYWNYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Drogi Rafi1784 jeżeli jeżdzę poźnymi wieczorami to ok. godziny 21-22, więc nie sądzę, żeby małe dzieci mnie chciały naśladować, bo po prostu o tej godzinie już powinny być pod ciepłą kołderką(zupełnie jak Ty);] A jeżdżę szybko, przejeżdżam na czerwonym(praktycznie tylko późnymi wieczorami) , bo lubię zapier..lać :) A tak poza tym: 1 nie masz prawa mnie oceniać 2 wielkość głowy nie ma nic wspólnego z poziomem inteligencji człowieka 3 nie sądzę,żebym mial "nie za dużą te głowę".

POZDRAWIAM AKTYWNYCH

 

Wąchałeś coś, czy tylko zgrywus jesteś?Jeżeli tak wygląda aktywność to ja wolę w ciepłych kapciach przed TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedno pytanie o dwóch nowych faworytów do kupna.

Pierwszy to Uvex FP1 a drugi kask to Catlike Whisper.

Może ktos ma którys z wymienionych kasków? Bede wdzięczny za opinie.Niestety tych kasków nie moge znaleźć w Wa-wie w sklepach w celu przymierzenia.W rachube wchodzi tylko zakup w necie i po przymiarce ewentualny zwrot do sklepu(niestety już na własny koszt).Dlatego poszukuje opinii uzytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...