Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się właśnie do kupienia fullface helmet. Wg producentów pomierzyłem obwód głowy nad uchem i brwiami, z obliczeń wyszło mi 54cm czyli rozmiar XS (u IXSa). Dzisiaj jednak mierzyłem parę innych na żywo, za każdym razem rozmiar M (obwód od 27cm) i w każdym z nich czułem się komfortowo bez luzów. Jak to zatem jest? Gąbka w środku zbija się na tyle szybko że warto kupić rozmiar mniejszy (czy nawet dwa...) czy są jakieś inne powody? Może to dziwne pytanie i ciężko na nie odpowiedzieć, ale... Jak bardzo taki fullface ma uciskać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z szanownych użytkownikum ma coś do powiedzenia na temat kasku AXER Lizard? Szukam kasku do 150PLN i trafiłem na taki ranking:

http://www.okazje.info.pl/sport-i-hobby/kaski-rowerowe/ranking.html

w którym niniejszy kask jest na prowadzeniu. Cena bardzo mi odpowiada, wygląd również nie budzi zastrzeżeń, a co ważne jest dostępny w rzadko spotykanym rozmiarze XL (60-63cm). Wątpliwości budzi za to brak informacji i opinii w necie zarówno o kasku, jak i o producencie (AXER). Będę zatem bardzo wdzięczny za jakiekolwiek opinie.

http://www.axersport.pl/pol_m_Rowery-i-akcesoria_Kaski_Kaski-dla-doroslych-251.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nie jest dla mnie az taki istotny. Kask to kask i ma chronić:) Chodziło mi raczej o samą markę. Bell to już znany producent a podobno te nowe kaski lidla to nie jest dokładnie to co kiedyś można było dostać i ciekawy jestem co by było pewniejszym wyborem. Czy w tej cenie to w sumie jeden pies i faktycznie brać co lepiej na głowie leży? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego co Wooyek napisał to zwrot kasków w decathlonie może nie być taki oczywisty. Przynajmniej w koronie we Wrocławiu widziałem karteczkę z informacją, że ~"ze względów bezpieczeństwa zwrotów kasków nie przyjmujemy". Nie wnikam w to czy taka sytuacja ma jakieś umocowanie prawne, ani jak w praktyce do tego podchodzą, tak mi się po prostu kiedyś rzuciło w oczy.

Edytowane przez Wednesday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, rozglądam się za kaskiem do DH - zastanawiam się nad Naxa DH1: http://lato.naxa.pl/kaski/model-dh/

Jest bardzo leciutki jak na tego typu kask, z czego w ogóle jest zrobiony?

Z tego co wiem to nie ma możliwości demontażu gąbek w tym modelu, więc jeśli lubisz specyficzny zapach potu to bierz ;) kaska spełnia normę EN dotyczącą kasków rowerowych więc ze szkła nie jest zrobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ma możliwości demontażu gąbek w tym modelu, więc jeśli lubisz specyficzny zapach potu to bierz ;) kaska spełnia normę EN dotyczącą kasków rowerowych więc ze szkła nie jest zrobiony

 

Muszę się zastanowić z tym zapachem... :D Wspomniałeś o normach - tu konkretnie o EN. Zazwyczaj widuję kaski z normami CE EN1078. Ale spotykam też opisy typu, że mają certyfikaty: "CE, CPSC, ANSI Z90 oraz ASTM F1447". Co właściwie mi, potencjalnemu konsumentowi, to mówi? Rozumiem, że to swoisty dowód na to, że kask jest bezpieczny. Ale jak rozróżnić, który rzeczywiście będzie lepiej chronił głowę? 

 

Fenthin, napisałeś, że Naxa jest z poliwęglanu. Spotkałem się też z kaskami zrobionymi z włókna szklanego (np. 661) oraz włókien kevlaru i karbonu (np. Fox). Który materiał zapewni mi najlepszą ochronę? I który zapewni najlepszy balans między ochroną a ceną zakupu? Nie ukrywam, że >600 zł dla "casuala" to trochę wygórowana cena, natomiast zastanawiam się czy z kolei 200 zł na tego typu kask to nie jest zbytnia oszczędność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 400 to dwa razy więcej niż naxa ale jakościowo bije ja na głowę - down-o-matic od urge. Są wyprzedaże w airbike'u i jest od 399 pln ale tylko niektóre rozmiary. Tak czy inaczej warto rzucić okiem na ta propozycje. Uwaga, design nie dla każdego (dlatego na wyprzedaży), ale jakość znakomita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...