Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do doswiadczonych uzytkownikow...

 

wiem ze kaski firmy giro sa polecane (rozsadna cena do jakosci), niechce szalec bo to moj pierwszy kask

bez przymiarki oczywiscie nie ma co kupowac w ciemno kasku, niestety w sklepach sportowych jeszcze nie ma sezonu na rowery i nie ma duzego wyboru kaskow....

podoba mi sie kask giro indicator bleck/red...

i moje pytanie czy jak przymierze kask tej firmy z innej lini w podobnej cenie np. giro rift czy giro skyline to bedzie mi pasowal giro indicator?

jest tego samego ksztaltu w wewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to chyba każdy kask ma regulacje. A jak kupujesz na odległość to lepiej żeby takową posiadał. I jak ją ma to sobie dopasujesz do swojego obwodu idealnie. Nie wiem co ma tam uciskać? Głowa nie dotyka bezpośrednio do kasku tylko do gąbek, które sa umieszczane wewnątrz i do paska regulacujnego.

Regulacją sobie dociągniesz tak jak będziesz chciał. Tylko trzeba pamiętać, że regulacje sie róąnia zakresem, więc kaski sa w róznych rozmiarach. Musisz sobie zmierzyc obwód głowy.

Inna sprawa to to ,czy ten model kasku będzie pasował do kształtu Twojej twarzoczaszki ;). Nie każdemy we wszystkim ładnie. A kształty kasków moga byc przeróżn. Kask może byc wąski, szeroki, głeboki czy płytki. Zawsze lepiej jednak przymierzyc i przejrzeć sie w lusterku czy ni ewyglądamy komicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W różnych modelach tego samego producenta może być duża różnica dopasowania. I nie chodzi tu o obwód, który jest sprawą oczywistą. Jak kolega wyżej napisał, każdy ma inny kształt czaszki i to też nie tylko kwestia wyglądu. Szukaliśmy z kolegą kasków i dla mnie wygodniejszy był Indicator, a jemu coś doskwierało w nim w dwóch punktach i bardziej pasował Rift. Zdecydowanie lepiej przymierzyć przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sklepie przymierzając kaski speca, giro i alpiny nie zauwazyłem jakiegos uwierania czy dyskomfrtu w żadnym z nich. Były oczywiście subiektywne odczucie względem tego, który lezy wygonie a ktory mniej, alw żaden nie uwierał i nie uciskał. Wyboru dokonałem patrzac w lustro i kierując sie włanym gustem i smakiem. Każdy ma inny ksztat głowy, to oczywiste, jednak żadem dobry kask nie powinen stważać dyskomfortu. Chyba że mamy źle dobrany rozmiar. Dltego warto przymiezyc przed zakupem kask, którego jeszcze nie mieliśmy na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam mieć nowy rower

ale...

jest warunek-muszę mieć kask...

jestem całkowicie zielony w wyborze kasku...

cena myślę około 150zł

to, co znalazłem

KASK KELLYS Dynamic rozm. S/M 54-58 kolory (2990001921) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

lub

KASK KELLYS SPIRIT DLA DOROSŁYCH SUPER CENA S/M (3043667829) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

czego oczekuję od kasku?

najlepiej aby był... nie wyczuwalny ;)

czyli żadnego garnka na głowę, tylko chciałbym coś przewiewne i wygodne ;)

 

a no i nie jeżdżę rowerem aby pozwiedzać drzewa w lesie/na drodze tylko jeżdżę szybciej...

Edytowane przez SanFable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kasku MTB. Cena około 100zł. Ma to być mój pierwszy kask.

Wymagania:

- sportowy wygląd (nie orzeszek)

- kolor - czarny, biały, z możliwym czerwonym akcentem

- daszek

- wypinane wkładki

 

Z racji, że kask należy przymieżyć przed zakupem orientuje się ktoś, czy może we Wrocławiu dostanę za te pieniądze coś rozsądnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów!!! 100% świeżak na force, jest to mój pierwszy post.

 

Zacznę może od początku. Poruszam się na rowerze głównie w mieście i trochę w lasach (80% / 20%) Nigdy nie jeździłem w kasku, aż ...do pierwszego wypadku. Potrącił mnie samochód, którego kierowca światło czerwone nie traktował jako STOP!!! Wystrzeliło mnie z roweru, stylowe salto :P i twarde lądowanie na asfalcie :( Przydzwoniłem konkretnie głową, i to że nie miałem nawet wstrząśnienia mózgu to jakiś cud Ogólnie byłem tylko lekko poturbowany i nic konkretnego nic mi się nie stało. Rower też w zasadzie bez szwanku, nie licząc przedniego koła, które było wygięte w chińskie osiem.

Ale do rzeczy, ten sezon i wszystkie kolejne w myśl zasady: "NO helmet NO ride" i tu chciałbym poznać waszą opinię na temat pewnego kasku.

Chodzi mi tu URGE Endur-o-matic. Kask projektowany był z myślą o enduro, ale na stronie producenta jest też w zakładce URBAN. Kask powstał jakby na bazie orzeszka co faktycznie może świadczyć o jego uniwersalności. Wiadomo, że producent może pisać wiele ciekawych rzeczy, o sklepach już nie wspominając.

Generalnie zależy mi na jak najlepszej ochronie, co ten kask raczej gwarantuje, i chciałbym uniknąć efektu "grzybka"

Z góry dziękuję za wszystkie opinie i przepraszam, że tak się rozpisałem

 

Pozdrawiam D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze odpowiedzi :thanks:

 

Iza121 nie ukrywam, że też się trochę tego obawiam. Ten kask ma zaledwie 8 otworów

 

ErrorPL już widzę jak się podpisuję muchomor albo borowik :P Bywając w sklepach rowerowych nie raz mierzyłem takie kaski i to nie jest to. Dlatego też nigdy sobie żadnego nie kupiłem.

 

Teraz po wypadku jestem zdeterminowany i muszę coś nabyć!

Wizualnie / ochronnie (+ to jak ja wnich wygjądam) najbardziej pasują mi te do enduro lub all mountain. Wspomniany Endur-o-matic czy już bardziej wentylowany All m też od Urge

 

http://www.totalbikes.pl/dystrybucja/all-m,55.html

 

lub ciekawie się zapowiadający TLD A1

 

http://mtb.pl/sprzet-testy-i-zakupy/odziez/433,1,nowy-kask-troy-lee-designs.html

 

Nie ukrywam jednak,że poruszając się po mieście nie chciałbym wzbudzać delikatnych uśmieszków jak bulwarowi down hill'owcy czy parkowi free ride'erzy

Kaski miejskie, mam wrażenie że są dedykowane użytkownikom rowerów ATB / typowo miejskich, jadących 10-12kmh (Ja demonem prędkości nie jestem ale jeżdżę raczej szybko) większość rowerzystów w mieście (nie licząc szosowych bo tu sprawa jest prosta) używa kasków XC. Zwariować można normalnie.

A może jednak zwykły orzech jak np Fox Transition?

 

http://rowerowy.com/sklep/ubrania_buty_ochrona/kaski/extreme/prod/fox_transition_2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie kup sobie jakiś zwyczajny kask do jazdy, a nie wydziwiasz jak będziesz wyglądał. W każdym zwyczajnych kasku do XC będziesz prezentował sie o niebo lepiej niz jakiś wymyślnych enduro/freeridowych orzeszkach. Dziwnie wyglądasz w kasku? Każdy wygląda dziwnie, więc chyba jest to normalne. Na ulicę czy do lasu zwykły z decathlonu do XC będzie dobry. Kupisz inny to będziesz wyglądal jak wspomniani przez ciebie bulwarowu dh-owcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne opinie! Wszystkie są dla mnie ważne bo w temacie kasków jestem totalnie zielony.

 

To oczywiste, że kask ma przede wszystkim chronić, ale jego wygląd, jak również mój w nim nie jest dla mnie bez znaczenia (chyba też jestem estetą :laugh:)

Wspomniany w moim pierwszym poście Endur-o-matic już był na mojej głowie. Bardzo wygodny i "zaplusował" ochroną potylicy, no i chyba pierwszy przy którym nie parsknąłem śmiechem widząc się w lustrze. Miłość od pierwszego włożenia :P No dobra... założenia. Dlatego poszedłem tym tropem ale jak pisałem wcześniej nie chciałbym popaść w groteskę. Między innymi dlatego podpiąłem się do tematu.

 

Reasumując, doradzacie abym przymierzał kaski do XC dopóki nie zaiskrzy między mną a którymś z nich i to rozwiązanie wydaje się dość sensowne.

Natknąłem się jeszcze na coś takiego i jestem ciekaw co sądzicie o takim rozwiązaniu. Taki kompromisik :laugh:

 

http://www.domenasportowa.pl/product-pol-22926-Kask-rowerowy-Uvex-Uvision-City-Black-silver-mat-52-57cm.html

 

Pozdrawiam D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...