Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje zakup kasku Catlike Whisper. Niestety nie mam możliwości przymierzenia go na żywo i tutaj mam pytanie o rozmiar :/ mam obwód głowy 58 cm co jest na granicy rozmiarów M oraz L :) w recenzjach czytałem że rozmiarówka tych kasków się nie zgadza i rozmiar S 50-53 potrafi pasować do obwodu głowy 57 cm :/ mam niestety mętlik w głowie jaki rozmiar wybrać :/ ktoś ma ten kask ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaryzykować zakup przez internet ewentualnie zwrócisz ale juź tu pisało wiele osób - nie jest to takie proste.

Sam szukałem kasku i byłem niemal pewny modelu - pierwsza przymiarka w sklepie pokazała, że dane producenta nie mają sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://4f.com.pl/c4l16-ksr101_kask_rowerowy_unisex_ksr101_-_czarny,543,91683.html

Jest sens tyle płacić za kask? Oczywiście po przymierzeniu, w ciemno nie zamówię.

 

Pytam, bo mam bon m.in. do 4F, ale nie wiem czy warto tutaj przepłacić, czy taki kask z Allegro NAXA BX1 za 69zł nie będzie identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Cena kasku 4F nie jest powalająca. 150.- to przyzwoita kwota.

Jest próg cenowy przy który towar oglądam z niedowierzaniem. Wyjątkiem jest Lidlowy Crivit. ;)

Kask to nie tylko skorupa. Paski, system regulacji za to też płacisz.

Ale generalnie kaski z europejskim atestem bezpieczeństwa spełniają swoje zadanie.

Edytowane przez michuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, że to nie tylko skorupa i wygląd.

 

19 otworów wentylacyjnych to też na pewno plus. Chyba wezmę, jeżeli w niedziele cena będzie wciąż taka sama i będzie na stanie w Gdańsku.

 

Nie ma co na bezpieczeństwie szukać przesadnych oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcem marca kupiłem kask Met Veleno w kolorze żółto-czarny-matowy. Po niespełna trzech miesiącach użytkowania kolor żółty na górnej powierzchni kasku zaczyna z zmieniać kolor. Kask zaczyna wyblakać a jeszcze nie widział słońca. Kask zakupiony w sklepie stacjonarnym.

 

 

Czy to jest normalne dla kasków i czy można uznać to za powód do reklamacji ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Końcem marca kupiłem kask Met Veleno w kolorze żółto-czarny-matowy.

Kilka lat temu kask Rudy mod. Rush z elementami żółto-oczoje.....nymi również stracił kolor. Co ciekawe tylko te elementy w kolorze żółtym wyblakły.

Ale to był znacznie dłuższy czas.

W Twoim przypadku  jest to powód do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://4f.com.pl/c4l16-ksr101_kask_rowerowy_unisex_ksr101_-_czarny,543,91683.html

Jest sens tyle płacić za kask? Oczywiście po przymierzeniu, w ciemno nie zamówię.

 

Pytam, bo mam bon m.in. do 4F, ale nie wiem czy warto tutaj przepłacić, czy taki kask z Allegro NAXA BX1 za 69zł nie będzie identyczny.

 

Kupiony wczoraj, po przymierzeniu bardzo ładnie leży, dużo lepiej niż tańsze modele np. z InterSport - wygodny, a to chyba ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak przyklejony to tutaj skrobnę.

Chcę kupic kask, najpewniej w przeciągu następnych 15 dni, ale funduszy nie mam zbyt obszernych, znaczy się poszukuje taniego, ale broń boże jakiegoś erzacu. Dobrze by było gdyby był przewiewny no i aby rozmiarówka obejmowała obwód czerepa w granicach 60 cm. Kolor i wygląd nie gra roli (moze być paskudny, byle by kosztował do 150 zł, oczywiście im mniej tym lepiej).

Polecam kask 4F  C4L16-KSR001] Cycling helmet unisex KSR001- dark navy

Myślałem że kask jest zbędny do czasu kiedy w ubiegłym tygodniu rozwaliłem sobie głowe  finał 4 szwy wiec kupiłem natychmiast kask f-my 4F na pamiatke szwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku używania kasku 4F oddaje go na reklamację. Rozczłonkowała się wyściółka - od potu oddzieliły się jej warstwy i podwijają się. Kask przejechał ok. 3 tys.km

Oczywiście nie można otrzymać wyściółki i odesłać starej. Trzeba oddać cały kask i czekać 14 dni. Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i mamy odpowiedz dlaczego nie dla kasków 4F!!!i nie chodzi o to z coś sie podziało z wyściółką,to normalne po 3 tyś km,sól i pot robią swoje ale to ze takie dodatki jak wyściółka powinna byc dostępna w każdym sklepie firmowym a jesli nie maja na stanie to dosłanie w przeciągu 3 dni roboczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Wielu sprzedawców internetowych nie przyjmuje zwrotów (odstąpienia od umowy na odległość) twierdząc że kask mógł zostać uszkodzony przez klienta.
 

 

Taaa, mogą sobie nie przyjmować ! Jeśli towar nieuszkodzony, nie nosi śladów używania to MUSZĄ przyjąć bez łaski. Taki przywilej klienta przy zakupach w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego tematu pan pytanie do osób które zakładają czapeczkę kolarską pod kask z daszkiem. O ile ona zwiększa wam obwód głowy i czy normalne by było ściągnięcie wyściółki kasku aby zrobić miejsce pod czapeczkę?

Nie masz minimalnej regulacji obwodu w kasku? 

Jeżeli chodzi o czapkę to są to naprawdę minimalne różnice, w moim przypadku zupełnie nie zaburzające komfortu jazdy. To trochę tak jak z włosami, kiedy masz krótko ścięte wszystko jest ok, kiedy trochę się "zapuścisz" jest minimalnie ciaśniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ma ktoś kask MET CROSSOVER XL? Mam dużą głowę, kupiłem GIRO BISHOP, ale musiałem oddać bo cisnal mnie. Obwód ok 62cm głowa dosyć szeroka. Jakie kaski macie na dużą głowę? Cena do 200zl

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy, ma ktoś kask MET CROSSOVER XL? Mam dużą głowę, kupiłem GIRO BISHOP, ale musiałem oddać bo cisnal mnie. Obwód ok 62cm głowa dosyć szeroka. Jakie kaski macie na dużą głowę? Cena do 200zl

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Mam Met'a crossovera xl i przedzial jest 60-64cm

 

Mam wielki lep i kask jest ok

Edytowane przez Tezet10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...