Skocz do zawartości

[bębenek] pod obiążeniem głośno strzela co 3 sec


Anemia221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koła dziś pierwszy raz ujrzały mój rower, założone, kaseta wkręcona i na początku kiedy jechałem powoli(szybka kadencja, ale dość małe obciążenia, srednia predkosc ~22) było wszystko ok...

Lecz w momencie kiedy mocniej nacisnąłem nogą to z tyłu w okolicach kasety/bębenka słychać było głośne "strzelanie", po kolejnych dosłownie 10km sredniej jazdy zaczeło mi strzelać co 3 sec, regularnie choć zależnie od obciażenia i kadencji.

Czyli trzymając się kadencji ~100 obr. w ciągu minuty można bylo usłyszeć 20 strzałów ;D

Piasta ma nowy bębenek shimano XT. Kiedyś koła również miały podobny problem u poprzedniego właściciela, lecz ten bębenek(aktualny) ma PODOBNO przebieg maks 30km. ( w sumie jest w tym troche racji, gdyż nawet nie miał zbytnio rysek, wcięć od kasety)

 

 

- teraz pytanie za 100pkt... w czym problem? (zakładając, że łożyska przesmarowane, nowy bębenek(chyba), dobrze dokręcona kaseta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jakby łańcuch po kasecie to chyba by przeskoczył? czy źle myśle?

W sumie to nic mi nie przeskakuje, kaseta nowiutka, lancuch juz troche stary ale w weekend wymieniam na nowy(ciekawe czy cos by to zmieniło).

 

Takie pytanie mam.. czy może strzelać łancuch na kasecie przez jakąś wadliwą spinkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To strzela spinka.

zawsze na końcu kasety tzn jak kończy ostatnie ząbki (niezależnie od przełożenia).

Nie zauważyłem wcześniej bo wykluczałem wszystko prócz bębenka(często tak właśnie strzelało w piastach XTR/xt to raz, dwa.. ta piasta miała już taki problem ze starym bębenkiem )

 

 

 

Temat do zamknięcia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...