Skocz do zawartości

[kaseta] luz na najwiekszej zebatce


Stanleydebik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to mój pierwszy post więc przepraszam za ewentualne błędy. Przeczytałem już większość tematów ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

 

Kupiłem nowy rower i jak złapie największą zębatkę kasety to wyczuwam wyraźny luz, czy to normalne w nowym sprzęcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Każdy bębenek ma luz. Jeżeli masz kasetę 32 czy 34 to na największej zębatce może sie pojawić luz 1-2mm. Jest to raczej całkiem normalne zjawisko i nie ma sie czym przejmować. Sprawdź lepiej czy ci zapadki w bębenku klikają równo bo to jest ważniejsze :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy bębenek ma luz. Jeżeli masz kasetę 32 czy 34 to na największej zębatce może sie pojawić luz 1-2mm. Jest to raczej całkiem normalne zjawisko i nie ma sie czym przejmować. Sprawdź lepiej czy ci zapadki w bębenku klikają równo bo to jest ważniejsze :icon_mrgreen:

Nie każdy ma luz, mój novatec po ponad 30k km nie ma nawet 0.1mm luzu, ale już na mavicu (5k km) jest wyczuwalny, ale nie duży. Mozna spróbować dokręcić bębenek, ale może to nic nie załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ramę tego producenta :thumbsup:

Z ramy jestem zadowolony, reszta sprzętu to mój projekt, znaczy wybór, bo sam sobie składam rowery :), dlatego nie skazuje marki po nędznych komponentach.

 

Poza tym nie cierpię "składaków" bo nie dość, że nie można w nich grzebać i zmieniać, bo gwarancja, to jeszcze nie można często coś pozmieniać przy zakupie, bo gadają, że tego nie sprzedadzą, bo nie mają papierów na części, tylko na cały rower ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś nie powinno mieć miejsca, ale produkcja masowa wymusza obniżanie jakości, dlatego jak ten luz nie jest jakis ogromny (1-2mm) to to zostaw i za pół roku sprawdź czy nie jest zwiększa. Ja już zajechałem jeden bębenek, luz był na 5-6mm i na gwarancji wymienili na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To co opisał .PaVLo. wydaje mi sie ze jest spowodowane konstrukcją piast shimano i ich bębenków. Piasta Novatec jest na maszynach i ma inny bębenek niz shiamno i zapewne stąd te różnice. Ja jeszcze nie widziałem piasty shimano która by nie miała jakiegoś luzu na bębenku.

 

Taki luz jest nie groźny i spokojnie można jeździć. A XT to jest wyższa połka ale w dzisiejszych czasach ... hmmm no xt dziś to nie to samo co 10 lat temu ... niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...