Skocz do zawartości

Author Racing Club!!


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że Cię przyjmuję :!: Witam :!: Jak możesz podaj specyfikację swojego rumaka.

 

A apropo mojego bike'a to zakupiłem już wszystkie części do montażu kół:

- obręcze Alex Rims XT16

- piasta przód Sram 9.0

- piasta tył Shimano XT

- szprychy DT Revolution Black

- dętki Maxxis Ultralight (125 gram)

- opony Continental Explorer Supersonic (zawody) / Continental Escape (trening)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specyfikacja to lekkie XT :grin:

osprzet to jak bylo widac Alivio. Wiem wiem ten rower nie jest fabrycznie tak montowany. Na razie kupilem rame authorka bo sie w nich zakochalem :roll: to juz moj 2-gi author - pierwszego kupilem w 96r. memphis sie nazywal - to byla maszynka, rama hi-ten, osprzet z czasem zostal wymieniony na aczere/alivio . Na tym sprzecie zrobilem ok.25 tys - byl 2 razy w gorkach i to na cantileverach :lol: ale versusik to juz inna bajka POZDRAWIAM :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żbiku,

 

Mam pytanie - w zeszłorocznych postach doradzałeś ludziom szukającym roweru do 2000zł m.in. model Author Kinetic. Czy podtrzymujesz swoją pozytywną opinię odnośnie tego modelu na rok 2005? Stworzyłem parę dni temu wątek o tym modelu ale nikt się skusił do wypowiedzi tamże :-?

 

P.S.

Jako wieloletni użytkownik upgradowanego Author Dallas (a niedługo może właśnie Kinetica) wnioskuję o zapisanie mnie do klubu ARC :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostajesz przyjęty!

 

Odnośnie Kinetica, uważam, że jest to dobry model. Ma sprawdzoną ramę (mój Brat jeździ na zmodernizowanym Basicu SX). Osprzęt jest w nim na poziomie standartowym ale w miarę trwały. Pomyśl o małej dopłacie i wzięciu modelu Traction. Ma lepszą ramę!! Jednakże, przy ogromnych przecenach w Rowmixie i Skiteamie na rowery GF, Cube czy Kona Author wypada blado... :eek: Za 2000zł można jeszcze dostać w tych sklepach świetnego Garrego z lepszą ramą, amorem i osprzętem niż Kinetic. Poszukaj i się pospiesz, bo promocje się kończą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żbiku,

 

Dzięki za informację - odnośnie promocji to chyba piszesz o warszawskich - a w Gdańsku z tego co zauważyłem mocno promowane są zeszłoroczne (i tegoroczne) Kellysy - o których Twoją opinię już z wielu innych postów znam ;)

Tegoroczny Kinetic ma taką samą ramę jak Traction a ten drugi jest o 25% droższy - ciężko mówić że jest do mała dopłata :-(

Czy warto wymieniać od razu "fabrycznego" amora na "SunTour XCP75LO" (nie mam wielkich oczekiwań ale ten z niskobudżetowych jest chyba najlepszy - przynajmniej tyle wyniosłem z postów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Kinetic 2005 ma tą samą ramę co Traction. Powyżej sugerowałem się katalogiem 2004 :oops: Czyli modele te różnią się jedynie osprzętem. Tak więc nie warto dopłacać. Stopniowo będziesz wymieniał sobie osprzęt na lepszy.

Jeśli chodzi o amora to na Twoim miejscu bym dopłacił i wziął innego. Moim zdaniem w rowerze są 3 najważniejsze rzeczy: rama, koła i amor. Resztę można niedużym nakładem kosztów sukcesywnie wymieniać. Jeśli masz możliwość to dopłać i wymień tego RST na np. Axela (jeśli ważysz nie więcej niż 70kg) lub RockShox'a Judy XC. Nie pożałujesz tej dopłaty, a amorek wytrwa z Tobą i rowerem parę sezonów ;)

 

Jeśli chodzi o promocje to pisałem o internetowych sklepach rowerowych Skiteam i Rowmix. Mają świetną ofertę :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żbiku,

 

[Rama] Co ciekawe tegoroczny model OPUS, droższy o 100zł od KINETIC, pozostał przy gorszej ramie.

 

[Amor] Przy braniu w rozliczeniu ten fabryczny RST domyślam się zostanie wyceniony na jakieś 160zł. Czyli od poniższych amorków odejmę tę cenę. Aby takie rozliczenie wchodziło w grę domyślam się że będę musiał kupić nowy w tym samym sklepie:

- Wagowo Axel odpada (80+kg) - wyczytałem to kiedyś wcześniej na forum - stąd był pomysł na XCP Suntoura (wyszłaby akceptowalna dla mnie dopłata około 150zł).

- Jeśli jednak uważasz że warto dopłacić aż 500zł za JudyXC, to rozważę taką opcję. Wtedy rowerek wyjdzie bez dodatków 2450zł (!) - no ale będzie to już niezły zestawik.

- Rozumiem że znacznie tańszej JudyTT (+300zł) - bez HydraCoil - nie brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz już pod uwagę amorki z olejowym tłumieniem. Innych nie opłaca się kupować. Moim zdaniem warto dołożyć do Judy XC. Mam wielu znajomych jeżdżących w Polsce na tym modelu i każdy chwali. Wiem, że Riker pisał w którymś z postów, że Judy XC to szmelc ale myślę, że przyzwyczajony jest On do amorków z trochę wyższej półki cenowej ;). Moim skromnym zdaniem Judy XC jest o wiele lepszy niż jakikolwiek, nawet najdroższy Suntour czy RST.

 

Apropo, Highlander, skąd jestes :?: Z Gdańska :?: Jeśli chcesz to mogę Ci załatwić 3% zniżki na Wysepce we Wrzeszczu. To wprawdzie tylko 3% ale przy sumie 2500zł wyjdzie 75zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to jestem "emigrantem" z Krakowa, od lat na stałe w Gdańsku :-D

Mojego obecnego Authora (oraz Authorka siostry) mam właśnie z Wysepki ;) i tam myślałem żeby kupować nowy. Rabacik z pewnością by się przydał - jak chcesz to możemy to uzgodnić na privie.

 

[Amor JUDY XC]

- Na allegro jest ten widelec za 600zł (TWOMARK) lub 500zł. Niedawno skończyła się aukcja za 400zł (ARTjim)

- www.bikeman.pl = nowe po 670zł

- www.rower.com.pl = Są przecenione modele XC z 2004 roku (około 550zł) - pytanie czy warto.

Ciekawe po ile mogą go załatwić na Wysepce - spróbuję się wywiedzieć jeszcze przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600zł to masz tego amorka w Sopocie w MK Bike (596zł). A jeszcze taniej dostaniesz go zapewne u ArniKa. A niedawno były nowe Judy XC na allegro za 419zł... :?

Jeśli udałoby się kupić Ci Kinetica na Wysepce bez amorka, to mógłbyś nabyć coś nowego właśnie na allegro czy gdzie indziej i "dołożyć" do całości.

W razie co na części (w tym amorki) mam 5% zniżki na Wysepce ;). Na całe rowery tylko 3% :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę że jeszcze się pojawią na Allegro w cenie około 400-420zł (teraz chyba jest chwilowy przestój), ale pytanie czy warto brać przez Allegro - zebrałem różne doświadczenia z takich transakcji. Sprzedawcy mają zwykle ponad setkę pozytywów, ale domyślam się że przy takiej cenie ciężko będzie z dokumentem zakupu i gwarancją (pytanie "ile warta" jest ta gwarancja w przypadku firmy RockShock)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: jeśli zależy Ci na gwarancji i powiedzmy, bezpłatnym, serwisie to lepiej kupić taki amortyzator w sklepie. Ja kupiłem swojego Bombera na allegro, dostałem niby "gwarancję" od sprzedającego, która wyglądała następująco: czysta kartka A4 z napisanym długopisem numerem seryjnym amorka i "podpisem" sprzedawcy. Sam mogę w ciagu minuty zrobić z 5 takich "gwarancji" ;) Całe szczęście nic z amorkiem się nie dzieje i mam nadzieje, że dalej będzie mi służył tak jak do tej pory. Tak więc jeśli Judy XC można dostać na allegro za 450zł, to lepiej dołożyć te 100zł i kupić z gwarancją w sklepie. Ja miałem róznicy 450zł pomiędzy sklepem dlatego zdecydowałem się na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwocie faktycznie było to "akceptowalne ryzyko" :)

Przy czym w przypadku JUDY XC to nie jest 100zł tylko 150-200zł (600-420) czyli 33% wartości sprzętu... no zobaczymy. W końcu trzeba spojrzeć na transakcję całościowo - rozliczenie RST przy zakupie, ew.rabat, koszt wysyłki itp.

Dam znać co ustaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Żbiku rewelacja :)

Ładnie się prezentuje po tych zmianach, zwaszcza "kokpit" od przodu fajnie wygląda

Niezłe jakościowo fotki wyszły :)

Tylko wydaje mi się, że pokrętła manetek powinny być pod klamkami, przynajmniej ja tak jestem przyzwyczajony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dzięki :P Starałem się, żeby wyszedł jak "najładniej" :) i jak najlżej. Niestety waży 11,25kg (ważony na wadze z marginesem błędu +/- 2% :? ). Po zmianie opon na startowe (Continental Explorer Supersonic - 464 gramy) i wymianie pedałków na Author 03-Comp (katalogowe 330 gram) na pewno zejdę poniżej 11 kg. No i będę się starał przekroczyć magiczną dla mnie masę 10 kg. Lżej mi nie trzeba l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Żbiku, chyba założę dres i Cię "skroję" :grin: :wink:

 

Parę spostrzeżeń:

-Próbowałeś napompować oponki ? Może wyglądałyby lepiej :wink:

-Właśnie uświadomiłem sobie, że podobają mi się przerzutki SRAM'a :P

-W życiu nie miałem tak czystego roweru :)

-Korba LX wygląda jakby była korbą szosową :)

 

I takie małe pytanko:

Klamki masz tak na stałe zamontowane (prawie prostopadle do powierzchni gruntu), czy to tylko tak na potrzeby zdjęcia ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi:

- opony są napompowane ale tylko na 4 atmosfery :)

- przerzutki Srama są super i o niebo ładniejsze od Shimano :P

- rower jest tak czysty, bo dziś rano go dopiero złożyłem do kupy :)

- LX tylko na fotkach wygląda jak szosówka (to samo zauważyłem :D )

 

A co do klamek, to zazwyczaj mam ustawione je tak nisko. Teraz jednak przesadziłem chyba trochę ale tylko dlatego, że trzeba je zgrać z gripami, bo albo klamki są "pod" gripami albo "nad" nimi. Teraz są "pod". Muszę obrócić gripy bardziej do przodu i przykręcić klamki "nad" nimi. Zobaczymy :D

 

Edit: Właśnie zamieniłem ustawienie tych klamek i teraz jest "piknie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że możesz!! Osobiście podpisuję się pod Twoim podaniem o przyjęcie!! ;) Od dziś należysz do sławetnego grona Authorowców ;)

 

Apropo, mój Brat również jeździ na Basic'u ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Chce dołączyć do klubu:D Mój authorek się dopiero skłąda. Author Traction 17" (rama) amorek SR Suntour axon-D-RL ;) osprzęt cały konponent na alivio:D reszte potam jak już będe wiedział co będzie w nim na pewno:D Poskładany będzie jakoś na początku kwietnia:D aaa jeszcze mi się przypomniało pedały SPD PD-M520 :). Przyjmiecie mnie do klubu :>?? czy będe musiał czekać jeszcze ten tydzień az go już będe miał??hmm A tak to co sądzicie czy to dobry wybur na początek to xc? (tak, jestem początkującym bajkerem);/ Pozdrawiam;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...