Skocz do zawartości

Author Racing Club!!


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwa rowerki Authora :D

1. Author Egoist, tyłLX, przódLX, vkiXt&SRAM9.0, RST XMO, manetkiLX

 

2. Author Basic ASL, tylAlivio, przódSRAM9.0, RST Capa, manetki Alivio

 

Ale co do ram Authora mam zastrzeżenia - słaba jakość lakieru.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie tym się różnią FR-1 od Speed Dial-7. Są jednak lżejsze od SD7. Poza tym jeśli się dobrze ustawi hamulec i ma się dobrej jakości linkę to taka regulacja staje się zbędna :(

Kolejny zakup: szczęki Avid Single Digit 7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHe.

 

Za pomocą tego pokrętła możesz sobie wybierać między: duży ruch klamki - mało linki a mały ruch klamki - dużo linki. To pierwsze jest typowo do Cantilever'ów i tarczówek, to drugie do v-ek. Aczkolwiek to pierwsze rozwiazanie użyte do v-ek powoduje, że masz lepszą modulację i mocniejsze hebelki (ale musisz mieć klocki blisko obręczy, no i trochę się namachasz klamką). Niektórzy tak lubią (np ja :()

 

To tak z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za pomocą tego pokrętła możesz sobie wybierać między: duży ruch klamki - mało linki a mały ruch klamki - dużo linki. To pierwsze jest typowo do Cantilever'ów i tarczówek, to drugie do v-ek" nie jest tak do końca. To pierwsze nie jest do Cantileverów, bo te potrzebują jeszcze innego przełożenia (jeszcze mniejszy skok linki). To jest tylko regulacja do modulacji, więc nie używajcie tego do Cantileverów. Fajne klamki ma tektro, tam jest ta regulecja na tyle duża. Poza tym tarczówki mechaniczne pracują na przełożeniu jak dla V-brakeów, za wyjątkiem Hayes'ów, bo te muszą mieć klamki od Cantileverów i dlatego do tych hamulców Author w zeszłym roku zakładał wcześniej wspomniane klamki Tektro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem: to tak z grubsza 8)

 

Ale widaje mie się, że wszystkie tarczówki mechaniczne lepiej pracują z klamką "trochę mniej v-brake'ową" :-P , zresztą nieważne :(

 

Jeździłem kiedyś na Avid SD5 i regulacja była duża (można było sprawić, że klamka wykorzystywała tylko ok 1/4 - 1/3 skoku, lub dochodziłą prawie do kierownicy). Jeśli Tektro ma większą regulację to respekcik 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Flat Rate lever was developed to work seamlessly with the Ball Bearing Disc Brake" - To o FR-1  :?

"Suggested use: Mountain/disc"  - To też o FR-1  :?

 

Cytat z instrukcji montażu klamek Avid FR-1:

"Important! Only brakes designated for direct-pull levers such as the Ball Bearing Disc Brake, Single Digit Ultimate, Single Digit Ti, 7, 5 and 3 brakes can be used with Avid levers" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji montażu klamek Avid FR-1:

"Important! Only brakes designated for direct-pull levers such as the Ball Bearing Disc Brake, Single Digit Ultimate, Single Digit Ti, 7, 5 and 3 brakes can be used with Avid levers" :D

 

To dobrze :wink:

 

Napiszę tylko, że w instrukcji od Hayes'a nie mam nigdzie napisane, żeby współpracował ze specjalną klamką (a dedykowana mu klamka ciągnie inaczej niż klamka v-brake'owa). Mam go na tyle i używam z klamką v-brake'ową :) .

 

To jeszcze cytacik z instrukcji:

"The installation work should be done by a qualified technician with the proper tools" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do KLUBU.

Śmigam na Author Solution Sx 2003.

Rowerek jest za######isty jak za tą cenę. Na początku mojej jazdy pogieły się obręcze więc wymieniłem. W amorku nie ma luzów, aż dziwne bo jest to RST Cappa TL. Siodło jest troche słabę, ale niewiem które siodeło wytrzyma szuranie po asfalcie, to miało prawo się posiepać.

Fajnie by było zrobić zjazd rowerowy tylo tak aby były same authory.

Pozdrawiam i miłej i bezpiecznej jazdy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie - Mozna zapisac sie do Clubu? :) ja jezdze na authorku versusie 2004 - 17' , dla mnei geometria idealna - ostatnio wykorzystalem okazje(chyba ostatnia tej zimy) i troche posalalem z kumplem, ubaw po pachy (w sniegu :lol: ) : www.spinet.pl/~pikus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...