Skocz do zawartości

[przerzutki]Niepokojace Dzwieki


mati123

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zaobserwowałem ze przy mocniejszym depnięciu na pedał napęd wydaje dziwne dźwięki WRR.Czy może być to wina nieoryginalnego i zbyt naciągniętego łańcucha???Czy wymiana łańcucha i wyregulowanie przerzutek pomorze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zaobserwowałem ze przy mocniejszym depnięciu na pedał napęd wydaje dziwne dźwięki WRR.Czy może być to wina nieoryginalnego i zbyt naciągniętego łańcucha???Czy wymiana łańcucha i wyregulowanie przerzutek pomorze??

Mozesz opisac bardziej to wrr ? Zakladam ze nie masz silnika zamontowanego :P

Czy podczas tego dzwięku czujesz pod stopą jak pedał opada??

Mozesz zlokalizowac miejsce tego dzwieku ? (korba, przerzutka,lancuch na kasecie?)

 

Możliwe że łańcuch skacze po kasecie bo jest zbyt wyciągnięty/lub kaseta zbyt mocno zuzyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wyreguluje to na niektórych biegach jest dalej to samo!! :blink:

A haka nie masz krzywego ?

Powinien byc prostopadle do ziemi, stań za rowerem i sprawdz na tzw oko i/lub przyłóż bok suwmiarki do haka i ramy uprzednio demontując przerzutke powinno do obu w miare przylegać.

Ew załącz jakieś zdjęcie okolicy haka od tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jest skrzywiony, przerzutka "celuje" za bardzo w stronę długiej osi roweru. Także nowy łańcuch nic tu nie mazowsze...

Na moje tez wyglada na skrzywiony.

Powinienes zdjac kolo, odkrecic przerzutke, wlozyc kolo na nowo, zacisnac zacis,k wziasc duzy klucz typu zabka i odgiąć hak delikatnie na zewnątrz ramy to czasu kiedy hak i rama nie beda w jednej lini.

Potem wyreguluj przerzutke na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles w rowerowym już mi to kiedyś robił ale było bez zmian!!

Kolesiom w rowerowych bym nie ufał. :icon_mrgreen:

Jesli ociera o wyzsza koronke w kasecie a nie przeskakuje, nie jest to winą wyciagnietego lancucha tylko najprawdopodobniej krzywego haka. (ktory wyglada na focie na krzywy)

Daj komus zaufanemu do zrobienia jesli nie chcesz sam prostowac. Generalnie wyregulowanie przy prostym haku powinno wyeliminowac problem o ktorym piszesz, chyba ze dzwiek o ktorym wspominales pochodzi z innego miejsca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie to ale właśnie zauważyłem ze korba z zębatkami podczas jazdy lekko się rusza znaczy prawo lewo to normalne???

Zakladam ze nie masz luzu na suporcie.

Wiec pewnie jest lekkie bicie blatu, o ile nie lata, jakies pol centymetra na jeden i na drugi bok to nie ma sie czym przejmowac (przy zalozeniu ze nie ociera o przednia przerzutke).

U mnie tez jest lekkie bicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przejażdżkę z dokładną obserwacją korby podczas mocniejszego depnięcia. Na sucho może nie ocierać, a podczas jazdy już tak. Żaden inny dźwięk z napędu nie jest tak podobny do "wrr" jak właśnie ocieranie łańcucha o wózek przedniej przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...