Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

@ SallyMae Nie wielkosc jest powodem prawdopodobnie oporow napdu, kol ale ta rama jest dla Ciebie za duza!

 

@kamar59 Watpie, zeby to uszkodzenie bylo wynikiem samorozwarstwienia sie. Dla mnie to ywglada na zwykle mechaniczne rozciecie.

Na zdjeciu nie widac, czy oplot tez jest przeciety, czy to tylko sama guma? Ale w sumie to niewazne, opona nadaje sie do kibla.

To do czego odnosisz sie, jesli chodzi o problemy z ta i GP4000s, to sidewall blowout, gdzie puszcza oplot i jest big bang bum.

 

@

rower stał na flaku przez całą zimę i rant obręczy mógł naciąć kapcia.

 

 

skoro stał na pełnym ciśnieniu (tak odczytuję) i koło nie było ruszane to po prostu powietrze po tylu miesiącach rozparło gumę tam gdzie koło stykało się spodłogą

 

Ty chlopie masz wyobraznie....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SallyMae  

 

a sprawdzałeś unosząc rower do góry czy jak zakręcisz kołem to kręci się bez oporu? (sprawdz oba ofcorz),

ew czy próbując ruszać kołami na boki są jakieś widoczne luzy (obręcz zbliża się do jednego lub drugiego klocka hamulcowego) ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ją zmierzę dokładnie, bo nie wiem jakie ma wymiary. Wiem tylko, że koła to 28-ki. Nie mam chyba żadnych takich odczuć, może trochę wydaje mi się mała, ale to dopiero mój drugi dzień na niej był, więc może to z braku przyzwyczajenia

 

siodełko było tak jak na zdjęciu za 1 razem, dzisiaj je podciągnąłem i jest lekko nad kierownicą

Edytowane przez SallyMae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zmierzyłem, to rozmiar ramy to 57-58 cm. Ostatni raz jeździłem na rowerze 7 lat temu, był to rower bez amortyzatorów, o ile pamiętam, na aluminiowej ramie i kołach od górala. No i rozpędzałem się na nim bardziej niż na tej szosówce. Idę jutro do serwisu, mam nadzieje, że się nie wykosztuję, bo jeszcze tą oponę tylną muszę zmienić, jakieś zabezpieczenie kupić i inne pierdoły.

 

Siodełko mam na takiej wysokości, że swobodnie pedałuje, mogę wykonać pełen obrót nie odrywając stóp od pedałów. Jak rower stoi mam je nad górną częścią biodra

 

no i patrzę teraz i rama jest idealnie ma mój wzrost

Edytowane przez SallyMae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze :) Jeśli do końca nie ogarniasz mechaniki to lepiej podjechać do serwisu, dogadać koszta i działać :) A teraz z innej beczki: Wie ktoś może kiedy można się spodziewać nowej serii tribanów 300 i 500? oraz czy to będą tylko zmiany kosmetyczne czy też zmiany w osprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko mam na takiej wysokości, że swobodnie pedałuje, mogę wykonać pełen obrót nie odrywając stóp od pedałów. Jak rower stoi mam je nad górną częścią biodra

no i patrzę teraz i rama jest idealnie ma mój wzrost

1. Zaloze sie ze siodlo masz za wysoko, wnioskujac z Twojej wypowiedzi.

2. Od patrzenia rama sie nie zmniejszy, jest za duza! 183cm, zadnym gigantem nie jestes.

58cm to jet dobre dla kogos kto tych cm ma troche wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. http://www.######.pl/Jak-dobrac-wielkosc-ramy-do-swojego-wzrostu-cinfo-pol-22.html?gclid=CjwKEAiAmaanBRCIt4364e2d6yUSJAA9VXTUGpvalEoVTDMfDiqc8NpPeuqD9hf5RMfrmoQKuOk4HxoCKYHw_wcB#szosowy mam dobry rozmiar.

Co do siodełka, już mówiłem: na pierwszej jeździe było opuszczone tak jak na zdj. które załączyłem. Teraz mam je podwyższone i nadal jeździ się nie tak ja powinno. Oddam do serwisu i dam znać co było nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym czasem wczoraj i przedwczoraj w Andaluzji piękny pojedynek Contadora i Frooma. W całym wyścigu wygrał Fromme o 2 sek. Piękna walka, szczególnie wczoraj. Ale przedwczoraj Contador dał czadu. Piękny zimowy jeszcze wyścig.

CCC pojechali efektownie. Widać ich w Tv. Jestem nimi zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na 58 i w 99% przypadkow taka rama jest za duza dla kogos z 183cm.

Mozesz sprawdzic 2 wymiary:

1. Z racji, ze rama jest klasyczna, gorna rura jest rownolegla do podloza, mozesz zmierzyc odcinek pomiedzy srodkiem glowki ramy i srodkiem rury podsiodlowej, mierzone wzdluz gornej rury.

2. Odcinek od srodka osi suportu (srodek sruby mocujacej korbe) do gornej krawedzi podsiodlowki.

 

Do tego zmierz swoja wew dlugosc nogi. Jak to zrobic zobacz

Reszty nie musisz mierzyc.

 

parmenides jak te ostatnie dni sa zapowiedzia tego sezonu, to sie bedzie dzialo.

Ja myslalem, ze Pistolero dolozy jeszcze Froomiemu, a ten zmasakrowal hiszpana. I dzieki, ze spieprzyles mi ogladanie ostatniego etapu, sie wlasnie nagrywa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada SPD taka że czasem jak ostatni idiota zapomnisz się wypiąć i lądujesz na asfalcie (no dobra, mi się czasem tak zdarza :P). Poza tym, że na początku całe kulasy bolą (bo pracujesz całą łydą, a nie tylko muslami co odpowiedzialne za naciskanie) to te rozwiązanie nie ma wad. Nowa jakość deptania  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, właśnie przejechałem ~8.5 km z serwisu do domu i jedzie się o wiele lepiej. Po połowie tego dystansu rozbolały mnie lekko uda, więc problem tkwi we mnie, była to jazda lekko pod górkę. Jedzie się naprawdę szybko i przejechałem ten dystans gdzieś poniżej 20 minut, choć nie patrzyłem na zegarek, więc mogło być krócej. Za nową oponę i full serwis dałem 100 zł i jestem zadowolony.

 

Od razu spytam czy są jakieś ćwiczenia na nadgarstki dla rowerzystów, bo na nich spoczywa cały mój ciężar podczas jazdy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...