Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki problem, że chodzi za mną szosówka. Nie powiem, bo rodzice odradzają mi zakup tego roweru, uważają że to bezsensowny zakup, bo niewygodny, twardy, bolą plecy siedzenie itp, oraz to że mam aktualnie Meridę Matts 300V http://www.ceneo.pl/2098974#tab=spec dokładnie taką z oponami Kenda Kwest i rodzice uważają że to już prawie jak kolarzówka i nie ma sensu kupować kolarzówki (myślałem nad Meridą 880 z 2014 roku za 2200zł). I Panowie jak to jest, czy to rzeczywiście będzie aż tak źle, że się to w sumie nie opłaca. Czy może na początek lepiej kupić coś używanego do 1000zł i wtedy ewentualnie na przyszły rok kupić coś konkretnego? Mam jeszcze taki plus, że tata pracuje w Monachium i przyjeżdża co 2 tygodnie do Polski, więc byłaby możliwość zakupu używanej kolarzówki np. w niemczech, a tam jak wiadomo kolarzówki tak tracą na wartości że szkoda gadać. Może poszukać też z niemieckich używek, a jeśli tak to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem totalnym swiezakiem jesli chodzi o szose wiec wydaje mi sie, ze moge doradzic, tez przesiadlem sie na szose tyle ze z trekinga i... nie wsiade juz nigdy na inny rower, 4kg roznicy, oplywowa pozycja i mknie sie lepiej. Jezeli jezdzisz "po bulki" do sklepu to nie ma sensu taka przesiadka. Co do dylematu nowy/uzywany to tez nad nim stanalem i wybralem jednak rower uzywany wlasnie z obawy o ewentualna niewygodna pozycje ale prawda jest taka, ze jest "twardziej" tym bardziej na oponach 23c nabitych po 8bar ale mimo wszystko dupsko nie odpada wiec polecam szose!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam taki problem, że chodzi za mną szosówka. Nie powiem, bo rodzice odradzają mi zakup tego roweru, uważają że to bezsensowny zakup, bo niewygodny, twardy, bolą plecy siedzenie itp, oraz to że mam aktualnie Meridę Matts 300V http://www.ceneo.pl/2098974#tab=spec dokładnie taką z oponami Kenda Kwest i rodzice uważają że to już prawie jak kolarzówka i nie ma sensu kupować kolarzówki (myślałem nad Meridą 880 z 2014 roku za 2200zł). I Panowie jak to jest, czy to rzeczywiście będzie aż tak źle, że się to w sumie nie opłaca. Czy może na początek lepiej kupić coś używanego do 1000zł i wtedy ewentualnie na przyszły rok kupić coś konkretnego? Mam jeszcze taki plus, że tata pracuje w Monachium i przyjeżdża co 2 tygodnie do Polski, więc byłaby możliwość zakupu używanej kolarzówki np. w niemczech, a tam jak wiadomo kolarzówki tak tracą na wartości że szkoda gadać. Może poszukać też z niemieckich używek, a jeśli tak to co?

To już prawie kolarzówka? Podobno "prawie" czyni wielką różnicę :)

Dla niektórych kot to prawie pies, bo tez ma futro i biega na czterech łapach :) W obsłudze i współżyciu z ludźmi oba gady są jednak znacząco różne...

 

Nie bardzo wiem co ma być "tak źle". Wygoda? Komfort? Dolegliwości bólowe? Czy rodzice - przynajmniej ojciec - jeździli na szosie że wiedzą o niewygodzie i bólu tyłka?

To żeby na szosie było dobrze potrzeba paru rzeczy: dopasowania roweru do użytkownika, odpowiednia jakość dróg, po których będzie jeździł, lubienie jazdy po nawierzchniach utwardzonych niezłej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

jestem tutaj nowy i chciałem skorzystać z okazji i się przywitać :)

 

Mam też do Was gorącą prośbę o zajrzenie do tego tematu:

http://www.forumrowerowe.org/topic/157910-rower-prosba-o-pomoc-w-wyborze-giant-tcr-composite-3-vs-kross-vento-30/

 

Wydaje mi się że nikt tam nie zagląda a chętnie poznałbym Wasze opinie o tych dwóch rowerach.

 

Pozdrawiam

Bazzket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ema, byłem ostatnio trochę nadgorliwy i rozebrałem w celu wyczyszczenia prawą klamko-manetkę, tiagrę tak dokładnie że żeby znowu działała muszę mieć jakiś schemat.

 

Ktoś ma może taki schemat lub kiedyś rozbierał i składał takową?

 

Dodam tylko ze jest to model 4400 9sp

 

Ew.info na telefon 796 576 890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo ramy.. dla mnie 58 przy 184 wzrostu za mala o cm. No ale mozna to wyregulowac sztyca z odpowiednim offsetem.

 

Gdybym Ja miał takiego CuBE'a na poczatek... ojj co to by było. Ale staary batavus tez daje rade ;)

Edytowane przez Sami12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...