Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem sięgnąć Waszej rady w temacie gładkie nogi.

Ostatnio miałem bliskie spotkanie z asfaltem i nóżka była poobdzierana i chciałem zatamować krew ale plaster nie chciał się przykleić do nogi bo jest owłosiona. I postanowiłem mieć gładkie nogi, po prostu ogolić.

Mam pytanie czego używacie do golenia, jakie firmy polecacie?

 

 
Wygrywasz temat stary,
Edytowane przez Venec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem sięgnąć Waszej rady w temacie gładkie nogi.

Ostatnio miałem bliskie spotkanie z asfaltem i nóżka była poobdzierana i chciałem zatamować krew ale plaster nie chciał się przykleić do nogi bo jest owłosiona. I postanowiłem mieć gładkie nogi, po prostu ogolić.

Mam pytanie czego używacie do golenia, jakie firmy polecacie?

 

HAHA no nie moge :woot: :woot:

 

A ja mam inne pytanko. Dlaczego ci co jeżdzą na szosach tak się nadymają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA no nie moge :woot: :woot:

 

A ja mam inne pytanko. Dlaczego ci co jeżdzą na szosach tak się nadymają?

 

Nie wiem jak inni, ale ja się nie nadymam. Mnie wisi kto jakie nogi ma. Wiem, że golone nogi kolarzy są zawsze przedmiotem domysłów i żartów. Jeśli robią to amatorzy, to tym bardziej. I dlatego takie pytania w 90% to próba wywołania flejmu. Pozostałe 10% dzieli się pewnie pomiędzy idiotów i dociekliwych leniów (odpowiedzi już dawno są w internecie). Mam nadzieję, że Ci pomogłem. 

 

Anko - golisz nogi? Jeśli tak, to co wykorzystujesz? A jeśli nie, to w jaki sposób ich nie golisz? Pokaż zdjęcie. 

 

Powyższe to flejm. I to nie było do Ciebie adresowane, tylko, żeby zobrazować sytuację. Twój post z "nadymaniem" jest również świetnym początkiem flejma.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anko - golisz nogi? Jeśli tak, to co wykorzystujesz? A jeśli nie, to w jaki sposób ich nie golisz? Pokaż zdjęcie.

 

Ziomuś chyba ci się coś pomeradło  z autorem postu o goleniu nóg.

 

A z nadymaniem to chodziło mi o fakt, że moją główną dyscypilną jest inny sport. I śmieszą mnie ci goście na kolarkach że to tacy szybcy wysportowani i że w ogóle to Ą Ę. :laugh:

Edytowane przez anko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zamieszanie wprowadzili duże z tymi nazwami.

 

Podsumowując najlepszy (stosunek cena/jakość) model Tribana to ten na osprzęcie Shimano Sora i z karbonowym widelcem, cena to:

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ziomuś chyba ci się coś pomeradło  z autorem postu o goleniu nóg.

 

A z nadymaniem to chodziło mi o fakt, że moją główną dyscypilną jest inny sport. I śmieszą mnie ci goście na kolarkach że to tacy szybcy wysportowani i że w ogóle to Ą Ę. :laugh:

 

To chyba jeszcze nie trafiłeś na kolarzy a co najwyżej na "celebrytów". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dzisiaj kolarką z całkiem dobrą prędkością, około 30km/h i wyminął mnie gościu na ficie, lub czymś w tym stylu. Siadłem mu  na koło na jakieś 500 metrów i moja prędkość dochodziła do 35-37 km/h. W tym momencie wyprzedził nas kolejny koleś na kolarce i oddalił się błyskawicznie. Musiał dobrze ponad 40 km/h jechać. Aż się odechciewa dalszej jazdy jak widzę, że nie mam szans go nawet dogonić. :D

Wszystko oczywiście na prostym odcinku drogi.

Tak tylko chciałem się podzielić swoją historią :D

Edytowane przez tomeeek07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, mam takie szybkie pytanie. 

Chodzi mi po głowie pomysł poskładania sobie w miarę sensownej szosy, bo aktualna mimo, że jest ładna, to nie jest zbyt funkcjonalna. Ponieważ na carbon nie bardzo mnie stać, a alu nie bardzo lubię - spoglądam nieśmiało na stal. 

Pytanie brzmi: czy ma sens kupienie starej ramy szosowej zrobionej na dobrych rurkach, np. Reynoldsa czy innego Columbusa? Oczywiście, wiem, że standard tylnej piasty musi być nowszy, a sterówka mogłaby mieć 1 1/8". Pytam raczej o rzeczy mniej oczywiste - czy standardy geometrii jakoś drastycznie się nie zmieniły albo, czy jakiś inny detal, który pominąłem w tym poście, może przeszkadzać?

Edytowane przez ludz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzisiaj udało mi się nabyć rower Merida Ride 77 

 

Zdjęcie poglądowe 

http://www.fatbirds.co.uk/images/merida_ride_77.jpg?maxheight=1200

Speeds 24 Sizes 47-50-52-54-56cm Frame 6061 aluminium with shotgun tubing Color White / Blue Fork Carbon Shifters SunRace R80 Brake levers attached Brakes ROAD Dual Pivot Chainwheel SunRace R86 50-34 BB-Set CARTRIDGE Chain Shimano HG50 Hubs Alloy QR / Cassette QR Rims ROAD DOUBLE Freewheel CSR86 12-25 Tires KONCEPT 23C Handlebar X-Mission Speed Oversize Stem X-Mission Comp Oversize Headset CONOID A-HEAD Seatpost Alloy Saddle

FM-525

 

Rower jest praktycznie nowy, zapłaciłem za niego równowartość 1400zł. 

Może ktoś się wypowiedzieć o tym modelu i trafności zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujesz, że ktoś Cię utwierdzi w słuszności zakupu, lub napisze, że przepłaciłeś. Pytania o trafność zakupu trzeba było zadawać przed zakupem.

Skoro już kupiłeś rower, to wsiadaj na niego i ciesz się jazdą o ile rozmiar ramy jest właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie unoś się tak, jak zauważyłeś są wakacje, rower nabyłem za granicą na wakacjach u ciotki i pozostaje pytanie - zabierać do Polski i inwestować w paczkę czy opchnąć go tutaj w Szkocji. Rozmiar ramy L, mój wzrost 188, przedział dla L to 182-192 także jeździ się idealnie.

Cena katalogowa jest moim zdaniem kompletnie odrealniona, fajnie by było gdyby ktoś mógł wypowiedzieć się czysto praktycznie w oparciu o parametry techniczne podzespołów tego roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...