Skocz do zawartości

[budowanie kół] jaki zaplot bedzie optymalny?


nabial

Rekomendowane odpowiedzi

odświeżam temat kół

czy są jakiekolwiek sensowne obręcze pomiędzy accent crossracer za 50zł a ZTR Crest za ponad 300zł?

chodzi mi o kompromis cenowy, wagowy i "sztywnościowy" :)

ideał - 470-500g za 100-120zł sztuka, 19mm szer. wewnętrzna

pomóżcie...

 

Jest jeszcze Alexrims DM18 w wersji 622.

 

Nabiał, jeśli jeszcze zastanawiasz się nad zaplotem, pomyśl o umieszczaniu szprych w przeciwległych otworach obręczy. Obręcze mają otwory raz bliżej lewej, raz bliżej prawej strony. Przeważnie zaplata się tak, aby było "bliżej". Ale np. Shimano w niektórych kołach ma otwory umieszczone bardziej na bok. i szprycha z lewego kołnierza idzie do otworu po prawej stronie. Zaplotłem tak ze trzy koła dla siebie w ciągu ostatniego roku (w tym słoneczko 32 stosowane w XC) i dało radę (czy mocniejsze to nie wiem, ale nie ma przeciwwskazań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

equalizer eq23 jest w wersji 29" :) cena ~90zł, waga, chwalą się, że 410, ale obstawiałbym raczej 450. Sensowna różnica? 160g na komplecie, szersza, niższa obręcz, która powinna być sztywniejsza bocznie, no i ztr jest tak zrobiony, że ich najlepsze środowisko, to opony z mleczkiem (wyższe ranty, choć niektórzy uważają je za wadę, bo opony ciężej wchodzą i sobie nie radzą :P wg mnie to zaleta, bo trzymają się lepiej, w każdym razie, ja teraz zbieram na kółka na crestach) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

equalizer eq23 jest w wersji 29" :) cena ~90zł, waga, chwalą się, że 410, ale obstawiałbym raczej 450. Sensowna różnica? 160g na komplecie, szersza, niższa obręcz, która powinna być sztywniejsza bocznie, no i ztr jest tak zrobiony, że ich najlepsze środowisko, to opony z mleczkiem (wyższe ranty, choć niektórzy uważają je za wadę, bo opony ciężej wchodzą i sobie nie radzą :P wg mnie to zaleta, bo trzymają się lepiej, w każdym razie, ja teraz zbieram na kółka na crestach) :)

witajcie towarzysze

SUNRINGLE 29 pisze ,ze 450g , ale centrum rowerowe podaje ,że 540 czyżby sie pomylili nie wiem też szukam obręczy w miarę ekonomicznych do drugiego kompletu kół bo moje dt470 okazało sie ,ze ważą po 506g :icon_confused:

jutro sprawdzę , jak jest naprawdę z sunrimsem

pozostaje jeszcze FRM po 420g ale 199 za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem ,ze mówimy o obręczach do 29-ra ,a nie do trekinga - obręcz z twojego linka ma 15,5 mm szerokości wewnętrznej co raczej ją dyskwalifikuje ...

 

 

pomyłka EQ 23 15,5szerokości wew. - a EQ 27 ma 19,4 mm szerokości co jest już ok.,ale niestety 540g ,

co prawda jest jeszcze EQ25 -510g ale to i tak zbyt wiele na lekkie koła...

Edytowane przez SzymekZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie link do strony producenta, który podałeś, jest właśnie do eq23, a link do CR był do eq27, stąd to, co napisałem :)

 

jak chcesz lekkie i szerokie, to cresty, z tym że cena z tego co piszesz będzie mało przystępna

... ale crest ma ograniczenie wagowe jak się nie mylę do 85kg - a przy moich 90kg żywej muskulatury - mogą kucnąć , wiec trzeba by ARCH-y ,a tu już 450g się kłania ... w sumie można zaryzykować jak ktoś walczy o podium ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne rozterki, mase i na placu boju zostaly xmd388 i wtb laser tcs, ale z racji braku funduszu realizacja wstrzymana...tak, czy siak pod te mase nic sensowniejszego nie znajdziesz w akceptowalnej cenie i perspektywa trwalosci

 

swoja droga bike-arena juz ma te frm na stanie? jakbys je kupil, to pochwal sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakieś sensowne koła pod V-Brake, obręcz nie musi być specjalnie szeroka - powiedzmy max ETRTO 622x19 a może nawet lepiej ETRTO 622x17? (wkładałbym opony max 2.0 a raczej węższe typu 1.75). I powiedzmy bez większych ograniczeń budżetowych ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowne? 2 lata temu kupiłem Vueltę VR 19, 36 oczek zaplot na 3+ na piaście z wysokimi kołnierzami (bo wersja na tarczę).

Koło pracuje z przodu, obute w oponę 2.1 i zamocowane do sztywnego widelca ze stali. Z kołem nic się nie dzieje i raczej nic nie powinno. Waga mojego roweru ok 14,5 kg, ja sam z ekwipunkiem ok 87 +/- 3 kg. Nie znam masy ale na pewno obręcz nie jest piórkiem. Wiadomo im lżejsza tym większą masz "parę" w kończynach dolnych... Będziesz miał jeden problem, ciężko ją dostać. Powodzenia, kosztowała mnie ok 50 pln w sklepie stacjonarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...